Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi izcīna medaļas Baltijas valstu čempionātā

Jūlija nogalē Ogrē aizvadīts šovasar pirmais visu triju Baltijas valstu tradicionālais čempionāts vieglatlētikā – šoreiz vidējās vecuma grupas (U-16) jauniešiem. Tajā sacentās labākie vieglatlēti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Latvijas izlases sastāvā Baltijas čempionātā medaļas izcīnīja arī Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi Kristers Krauklis šķēpa mešanā un Jorens Miķelsons tāllēkšanā. Abi pirms tam uzvarēja Latvijas čempionātā un attiecīgi tika iekļauti savas valsts izlasē.

“Lai iekļūtu Latvijas izlasē, Latvijas čempionātā bija jāuzvar  vai vismaz jāiegūst  2. vieta,” skaidro Jorena un Kristera treneris Ingars Grēns.

Jorens Miķelsons apliecināja, ka viņš ir Latvijas čempions tāllēkšanā, uzvarot ar rezultātu 6,02 metri, savukārt Baltijas valstu mačā šajā disciplīnā Jorens izcīnīja 3. vietu, sasniedzot personīgo rekordu 6,12 m (tas Latvijā ir šās sezonas labākais rezultāts U-16 grupā).

Kristers Krauklis Latvijas čempionātā uzvarēja,  šķēpu aizmetot 52,60 metrus tālu un uzstādot savu personīgo rekordu, kā arī bija otrais labākais lodes grūšanā. Baltijas valstu čempionātā Kristers šķēpmešanā izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 51,15 m. 

Abu sportistu sasniegtie rezultāti sacensībās un treniņos viņus pārliecinoši izvirza  Baltijas valstu labāko jauno vieglatlētu elitē savās disciplīnās U-16 vecuma grupā.

“Liels paldies fizioterapeitei Unai Kalnītei, kura mums palīdzēja gatavoties šīm sacensībām. Tas, ka viņa aizgāja no Smiltenes sporta skolas, skolai ir zaudējums,” piebilst treneris Ingars Grēns.

Jorens Miķelsons un Kristers Krauklis Baltijas valstu čempionātā startēja pirmo reizi, jo šās sacensības sākas tikai no U-16 vecuma grupas, taču abiem vieglatlētiem jau ir starptautisku sacensību pieredze, tāpēc uztraukuma neesot bijis. 

Ikdienā Kristers un Jorens mācās Smiltenes vidusskolā. 1. septembrī viņi uzsāks mācības 9. klasē.

Sandra Pētersone

Sports