Smiltenes futbola vēsturē – uzvara pār Brazīliju 10

Smiltenes futbola vēsturē šomēnes ierakstīts gandrīz neticams sasniegums - uzvara pār komandu, kura pārstāv futbola lielvalsti Brazīliju.

 

Somijā tradicionālajā Kokolas kausa izcīņā pusfinālā vienaudžus no Brazīlijas, no Lancas sporta centra, ar rezultātu 4:3 uzvarēja Smiltenes sporta skolas komanda "Smiltenes BJSS" (1997. dzimšanas gads).

 

 

Finālā ar rezultātu 2:1 smiltenieši uzveica arī Igaunijas komandu no Tartu un kopvērtējumā ieguva Kokolas kausu 36 komandu konkurencē.

 

Smiltenes jauno futbolistu treneris Andis Rozītis uzsver, ka Brazīlijā nav sliktu komandu.

 

 

"Tur bērni piedzimst ar bumbu šūpulī. Ja kāds apšauba mūsu uzvaras nozīmi, tad viņam vajadzēja šo spēli redzēt, jo tā bija ļoti augstvērtīga. Puikas nospēlēja fantastiski, ar ļoti lielu cīņas sparu un gribu pierādīt, ka mazā Latvija un mazā Smiltene var cīnīties ar futbola lielvalsti," saka treneris.

 

Uzvarētāju komandā spēlēja: Oskars Draulis, Jurģis Dudelis, Elvis Ieviņš, Gustavs Gaismiņš, Jāzeps Groza, Lūkass Lakins (vārtsargs), Roberts Kazainis, Kristaps Krūzītis, Kristaps Ozols, Rūdolfs Paeglis, Dāvis Rutks un Eduards Stīpnieks.

 

Pirms spēles ar Latvijas mazpilsētas Smiltenes komandu brazīliešu bilancē bija visas uzvaras ar vārtu attiecību 36:0. Mača pirmajā puslaikā vārtus neguva neviena komanda. Kaut arī smilteniešiem bija izdevība, Jurģa Dudeļa sisto bumbu tukšos vārtos atsita brazīliešu futbolists.

 

 

Otrajā puslaikā brazīlieši guva ļoti skaistus vārtus ar galvu. Īsi pirms beigu signāla Smiltenes puikas izspēlēja ļoti skaistu kombināciju, kuras rezultātā Dāvis Rutks iesita bumbu tukšos vārtos, no kuriem komandas biedri bija aizvilinājuši vārtsargu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:1.

 

Soda sitienu sērijā vārtus Smiltenes labā guva Jurģis Dudelis, Kristaps Ozols un Gustavs Gaismiņš. Trešajā tūrē soda sitienu turpināšanai punktu pielika smilteniešu vārtsargs Lūkass Lakins, atvairot brazīlieša raidīto bumbu.

 

"Troksnis laukumā bija grandiozs. Mūsu līdzjutēji saskrēja uz laukuma, brazīlieši raudāja no šoka, bet mēs raudājām un gavilējām par to, ko esam izdarījuši," vēl tagad spēles iespaidu nevar aizmirst A. Rozītis.

 

 

Maču starp Latviju un Brazīliju esot skatījušies visi, kuriem tobrīd bija brīvs laiks. Latviešus atbalstījuši igauņi, somi, krievi un vēl citu valstu futbolisti.

 

Kokolas kausa izcīņā Smilteni pārstāvēja sešas bērnu un pusaudžu komandas - pavisam 72 jaunie futbolisti. Viņus pavadīja 20 pieaugušie - treneri A. Rozītis un Oskars Mucenieks un vecāki. Pavisam sacensībās piedalījās 350 komandas. Tās sacentās astoņās vecuma grupās.

 

"Visas Smiltenes komandas startēja ļoti labi. Viņu izcīnītie rezultāti mūs ļoti iepriecina," jaunos futbolistus slavē A. Rozītis.

 

1993. gadā dzimušo zēnu komanda izcīnīja 4. vietu, 1995. dz.g. - 9. vietu, 1997. dz.g. - 1. vietu, 1998. dz. g. - 5. vietu, 1999. dz.g. - 2. vietu, bet 2000. gadā dzimušie zēniuzvarēja visās spēlēs.

 

 

A. Rozītis treneru vārdā pateicas visiem Smiltenes jauno futbolistu vecākiem par atbalstu un līdzi jušanu, it īpaši Aigaram Ūdrim, Otāram Putrālim, Sandim Stīpniekam, Mārim Paeglim, Guntim Ozolam un šoferim Andim Skrastiņam, kuri Somijā palīdzēja treneriem.

 

"Paldies par atbalstu arī Smiltenes pilsētas domei, sporta centram un Smiltenes sporta skolai, jo bez viņu palīdzības tik plaša futbola attīstība Smiltenē, kā tagad, nenotiktu, kā arī sponsoriem Gvido Smiltiņam un Gvido Ķikānam, bez kuru palīdzības mūsu komandas nebūtu tik skaisti tērptas. Futbols jauniešu vidū Smiltenē ir sporta veids numur viens," ir gandarīts A. Rozītis.

Komentāri 10

janis

tas tišām ir sasniegums kas ievēribas cienīgs eiropas merogā , tikai žēl ka to nedzird plašsaziņas lidzekļos

pirms 13 gadiem, 2008.07.26 22:09

Prieks

Prieks un lepnums par Smiltenes zēniem un protams,liels paldies trenerim Andim Rozītim.Mūsu sportisti-lielie un mazie liek skanēt Smiltenes vārdam pasaulē.Vislabākie novēlējumi arī turpmāk!

pirms 13 gadiem, 2008.07.27 13:48

līdzjutējs

VARENI!!! - domāju ka smiltenes visi futbola puiši ir godam pelnijuši uzslavas un atbalstu no mums Smilteniešiem un pilsētas vadības tagad un turpmāk...tagad piemēram par Smilteni un smiltenes futbolu zin arī Brazīlijā, Ukrainā utt...:-))

pirms 13 gadiem, 2008.07.28 12:46

prieks

Man ir lielu lielais prieks par futbolistu sasniegumiem. Lieli malači, izcili malači, fantastiski malači. Un tomēr Andis Rozītis ir labākais sporta skolotājs un izcils treneris. Un sakiet vēl, vai panākumi vispār var atnākt bez liela un stingra darba. Tas ir liela un ilglaicīga darba rezultāts. Paldies vecāku un skolēnu vārdā.

pirms 13 gadiem, 2008.07.29 20:40

super-duper

Tiesam esat malaci!!!!
Ta tik turaties!!!
;) :)

pirms 13 gadiem, 2008.08.01 16:38

Sports