Smiltenes jaunie basketbolisti trenējas kopā ar čempioniem

Arī šovasar Smiltenes tehnikums nometnē uzņem Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolas "Jugla" basketbolistes, Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempiones savā vecuma grupā, un puišus, "ASK Rīga" junioru komandas kandidātus.

 

Pavisam nometnē ieradās 60 sportisti. Kopā ar rīdziniekiem basketbola spēles prasmi pilnveido Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi Dāvids Celmiņš, Renārs Indriksons un Marta Celmiņa.

 

"Iespēja tiek dota tiem, kuri vēlas censties," saka smilteniešu treneris Dzintars Ziediņš. Viņš uzsver, ka smiltenieši trenējas kopā ar vienu no labākajām jauniešu komandām Latvijā, un jau tagad spēj konkurēt ar viņiem.

 

Piemēram, Martu Celmiņu mācīja sporta skolas "Jugla" trenere Daiga Jansone, Latvijas sieviešu izlases basketbolistes Lienes Jansones mamma.

 

 

2007. gadā Eiropas čempionātā L. Jansone kopā ar Latvijas izlasi izcīnīja ceturto vietu, bet šogad kvalifikācijas turnīrā Madridē ieguva ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm. Jaunajā sezonā sportiste pārstāvēs Čehijas klubu Brno "Gambrinus", kas 2006. gadā uzvarēja Eirolīgā. Arī Liene savulaik trenējusies nometnē Smiltenē.

 

Sportistes mamma trenere D. Jansone "Ziemeļlatvijai" teic, ka sporta skola "Jugla" neliedz savās vasaras nometnēs piedalīties vietējiem sportistiem jauniešiem, ja ir interese. "Tā viņiem ir vērtīga pieredze. Progresēt var tikai kopā ar stipriem," atgādina trenere.

 

Sporta skolai "Jugla" Smiltenes tehnikumā šovasar ir pat divas nometnes. Pirmā tikko noslēdzās, bet nākamā sāksies 21. jūlijā.

 

Rīgas sporta skola "Jugla" nometnes Smiltenes tehnikumā rīko 10 gadus. Audzēkņiem un treneriem patīk šejienes cilvēku atsaucība un skaistā daba. Kamēr vēl nav nodota ekspluatācijā tehnikuma jaunā sporta zāle, basketbolisti trenējas Smiltenes pilsētas hallē.

 

"Sporta zāle ir ļoti labā stāvoklī," vērtē sporta skolas "Jugla" audzēknes Una Vilks, Linda Rubene, Liene Liepiņa un Elīna Pīterniece. "Tehnikuma ēdnīcā mūs labi ēdina. Pilsētā bijām uz kino. Smilteni daudz neesam redzējušas, jo laiku aizņem treniņi, taču iespaids ir, - mīlīga pilsēta," saka jaunietes.

 

Pavisam šovasar Smiltenes tehnikums uzņem septiņas bērnu un jauniešu nometnes - sportistus, koristus, māksliniekus. "Tas ir vairāk, nekā citus gadus. Acīmredzot nometņu dalībniekiem patīk sadzīves apstākļi Smiltenes tehnikumā," spriež tehnikuma direktora vietnieks Gunārs Auders.

 

Savukārt tehnikuma direktors Andris Miezītis piebilst, ka šādas nometnes popularizē skolu un arī Smiltenes pilsētu. "Mums ir arī nelieli papildu ienākumi, kurus varam izlietot skolas remontam," piebilst direktors.

Sports