Smiltenes novada atklātā basketbola čempionāta bronzas medaļas izcīna „Rūsiņš” 1

Sestdien Smiltenes novada atklātajā basketbola čempionātā tika aizvadītas trīs spēles, lai noskaidrotu vietu ieguvējas no trešās līdz astotajai. Spēlē par septīto vietu „Smiltenes sporta skola U -19" sagrāva Strenču vidusskolu ar rezultātu 89:52, Grundzāles un „Lokomotīves" spēli par piekto vietu neizdevās pabeigt, jo grundzālieši palika divu spēlētāju sastāvā. Bet dienas galvenajā spēlē par bronzas medaļām „Rūsiņš" salauza „Vudalndes" pretestību, uzvarot spēli ar 78:65.

Kā pirmie uz Smiltenes sporta halles grīdas izgāja „Smiltenes sporta skolas U -19"  un Strenču vidusskolas basketbolisti, lai cīnītos par septīto vietu turnīra noslēgumā. Abas komandas uz spēli ieradās šobrīd maksimāli labākajos sastāvos.

Spēli veiksmīgāk iesāka Strenču vidusskolas basketbolisti, kuri izvirzījās vadībā  ar 7:0. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā smiltenieši ātri atguvās un pārņēma vadību savās rokās, noslēdzot to savā labā ar 27:14. Pirmā puslaika otrajā pusē pēc vairākiem Toma Zvonkova precīzajiem metieniem sporta skolas basketbolisti savu pārsvaru palielināja vēl vairāk. Pēc otrās ceturtdaļas jau 47:24.

Otrā puslaika sākumā  pēc Ingmāra Zirņa veiksmīgās spēles uzbrukumā, Strenčiem izdevās nedaudz pietuvoties, tomēr drošu 16 punktu pārsvaru pirms pēdējās ceturtdaļas saglabāja smiltenieši (60:44). Pēdējās desmit spēles minūtēs Strenču vidusskolai neizdevās pietuvoties vēl vairāk, gluži pretēji, pēc vairākiem Mika Bisenieka un Kristapa Vergina metieniem, sporta skolas basketbolisti savu pārsvaru tikai palielināja, tādējādi izcīnot uzvaru spēlē ar rezultātu 89:52 un turnīru noslēdzot septītajā vietā.

Uzvarētāju rindās Mikus Bisenieks izcēlās ar 24 punktiem, bet pa 20 Kristapa Vergina un Toma Zvonkova kontā. Strenču vidusskolai pa 14 punktiem guva Gvido Balodis un Ingmārs Zirnis.

Otrajā spēlē lakumā  tikās Grundzāles un „Lokomotīves" komandas. Grundzālei pēdējā sezonas spēlē nevarēja palīdzēt tās līderis Artūrs Pauliņš, kā arī Gunārs Mašins, Jānis Dreiblats un Ivars Blīgzna, bet „Lokomotīves" komandai ierindā bija visi galvenie spēki.

Spēles pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja grundzālieši, kuru rindās lieliski spēli iesāka Jānis Pauliņš. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm 27:13. Otrajā ceturtdaļā gulbenieši spēja nedaudz samazināt rezultāta starpību, tomēr pārtraukumā ar 9 punktu pārsvaru (40:31) devās Grundzāle.

Otrā puslaika sākumā  grundzāliešus sāka vajāt piezīmju nasta. Laukumu ar piecām piezīmēm nācās atstāt Sandim Rulītim un Jānim Pauliņam, bet vienā no spēles epizodēm kājas savainojumu guva Normunds Pauliņš, kā rezultātā Grundzāle palika divu spēlētāju sastāvā.

„Lokomotīve" ātri pārņēma vadību spēlē, noslēdzot trešo ceturtdaļu savā labā ar 57:38. Ceturtā ceturtdaļa nevarēja noritēt, jo Grundzāles komanda spēli nevarēja turpināt. Tādējādi „Lokomotīves" komandai tika ieskaitīta uzvara spēlē ar 57:38. Grundzāle turnīru noslēdza sestajā, bet „Lokomotīve" piektajā vietā.

Pēdējā spēlē  laukumā tikās cita Gulbenes komanda „Rūsiņš" un Smiltenes „Vudlande". „Rūsiņa" komandu šajā spēlē bija papildinājis ilkgadējais „Gulbenes buku" spēlētājs Agris Kazāks, savukārt „Vudlandei" šodien nepalīdzēja viens no līderiem Māris Millers.

Spēli veiksmīgāk iesāka „vudlandieši", kuri galvenokārt pēc Jāņa Uiskas veiksmīgās spēles uzbrukumā, pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā ar 21:14. Otrajā ceturtdaļā „Rūsiņš", pateicoties Agra Kazāka precīzajiem metieniem, spēja samazināt rezultāta starpību līdz 2 punktiem. Pēc pirmā puslaika 34:32

Otrā puslaika sākumā  laukumā turpinājās līdzīgā cīņā, kurā vadībā pārmaiņus atradās abas komandas, tomēr pirms izšķirošās ceturtdaļas ar viena punkta pārsvaru (56:55) vadībā bija „Rūsiņš". Ceturtās ceturtdaļas sākumā „Vudlandei" izdevās turēties blakus pretiniekiem, tomēr spēles izskaņā „Rūsiņam" izdevās izmantot smilteniešu kļūdas un iegūt pat 17 punktu vadību, bet visu spēli gulbenieši uzvarēja ar 78:65, izcīnot bronzas medaļas.

Uzvarētāju rindās Agris Kazāks guva 31, bet Ingars Andževs 16 punktus. „Vudlandei"  Jānis Uiska sameta 24 punktus, no tiem trīs tālmetienus, bet Andrim Jaunzemam 10 punkti.

Spēļu statistika:

Smiltenes novada atklātā basketbola čempionāta finālposms, 26. marts.

Smiltenes sporta skola U -19 - Strenču vidusskola: 89:52 (27:14, 20:10, 13:20, 29:8)

Smiltenes sporta skola U -19: Bisenieks 24, Vergins 20, Zvonkovs 20, Kudlāns 10, Celms 9, Sijāts 4, Bērziņš 2

Strenču vidusskola: Zirnis 14, Balodis 14, Bajārs 11, Bormanis 5, Darģels 4, Ziediņš 2, Gļeba 2, Tomašs

Lokomotīve -Grundzāle 57:48 (spēle netika pabeigta) (27:13, 13:18, 8:26)

Lokomotīve: Sīmanis 16, Gals 13, Dzērve 13, Starostins 6, Siļķēns 5, Veselovs 4, Zadiņš, Kuhavenko

Grundzāle: J Pauliņš 16, Rulītis 11, Antons 11, N Pauliņš 6, Kalniņš 4, Jauntēvs

Rūsiņš -Vudlande: 78:65 ( 14:21, 18:13, 24:21, 22:10)

Rūsiņš: Kazāks 31, Andževs 16, Grodnis 13, Ķikusts 7, Melnis 5, Luguzis 4, Bogdanovs 2

Vudlande: Uiska 24, Jaunzems 10, Hermanovskis 9, Nīmants 9, Blāķis 6, Junkers 3, Slapjums 2, Mellis 2, Šteinbergs