Smiltenes novada jaunā vieglatlēte Hanna Gabriela Ziemiņa Vācijā labo Latvijas U16 grupas rekordu šķēpa mešanā

Izcilu panākumu paveikusi Smiltenes novada jaunā vieglatlēte Hanna Gabriela Ziemiņa, kura aizvadītās nedēļas nogalē Vācijā notiekošajās “SpeerWurf” festivāla sacensībās šķēpa mešanā laboja Latvijas U-16 meiteņu grupas rekordu. Labākajā mēģinājumā sportistes mestais šķēps piezemējās pie 54 metru un 35 centimetru atzīmes. 

Trīs Smiltenes sporta centra un Smiltenes BJSS jaunie vieglatlēti, Hanna Gabriela Ziemiņa, Sabīne Marksa un Kristians Markss, kā arī Talsu sportists no Mārča Štrobindera Šķēpmetēju kluba Krišjānis Suntažs trenera Guntara Marksa vadībā aizvadītās nedēļas nogalē devās uz Vāciju, ar mērķi piedalīties Jēnas pilsētā notikušajā populārajā “SpeerWurf” šķēpmešanas sacensībās. 

Tās rīkoja slavenā Vācijas šķēpmetēja Tomasa Rēlera pārstāvētais klubs. Dalībnieku vidū bija gan Rēlers, gan daudzas citas pasaules šķēpmešanas zvaigznes. No Latvijas šķēpmetējiem īpaši jāizceļ U16 meiteņu grupas dalībnieces Hannas Gabrielas Ziemiņas starts. 

Trenera Guntara Marksa audzēkne pirmo metienu veica nesekmīgi, bet turpinājums padevās lielisks. Otrajā mēģinājumā tika sasniegts rezultāts 44 metri un 95 centimetri, kam sekoja 48 metru un 59 centimetru tāls metiens. Izcilākais grundzālietei padevās piektais mēģinājums. Tajā viņa 500 gramus smago šķēpu aizmeta 54 metru un 35 centimetru tālumā. Tas ir ne tikai sportistes personiskais rekords, bet arī Latvijas U16 vecuma grupas rekords. Talantīgā sportiste izcīnīja arī pārliecinošu uzvaru sacensībās, tuvāko sekotāju Ulriku Šmiti no Vācijas apsteidzot par teju 9 metriem. Hannas sasniegtais rezultāts šobrīd ir piektais labākais Eiropā meiteņu U18 grupā. 

Junioru konkurencē Krišjānis Suntažs līdz pat pēdējai metienu sērijai atradās vadībā. Labākajā mēģinājumā trenera Mārča Štrobindera audzēknis šķēpu raidīja 72 metru un 60 centimetru tālumā. Pēdējā metienā Krišjāni pārspēja grieķu sportists Dimiris Tsitsos (72 metri un 91 centimetrs). Talsiniekam otrās vieta. 

U18 meiteņu grupā Sabīne Marksa ieņēma 12. vietu ar rezultātu 37 metri un 1centimetrs. Neskatoties, ka sasniegtais rezultāts bija zem sportistes varējuma, tomēr parādītais sniegums treniņos pamatoti ļauj cerēt uz ievērojami tālākiem metieniem. Lielisku pieredzi bumbiņas mešanā gruva arī Kristians Markss. 

Sports