Smiltenes novada orientieristi mājās atgriežas ar veiksmīgiem rezultātiem

Smiltenes novada orientieristi uzrādījuši veiksmīgus rezultātus starptautiskās sacensībās. Māris Stabiņš izcīnījis pirmo vietu, savukārt Artūrs Pauliņš - 20.

No pasaules lielākajām daudzdienu orientēšanās sacensībām "O-Ringen" Zviedrijā mājās atgriezies grundzālietis Artūrs Pauliņš. Startējot H20 Elites grupā piecu dienu summā Artūrs ieguva 20. vietu.

Pirmajā sacensību dienā viņam 14. vieta, otrajā - 18., trešajā - 43., ceturtajā - 26., bet piektajā - 27. vieta.

Sacensībās kopā piedalījās četras divdesmitgadīgo grupas, katrā no tām startēja vairāk kā 100 dalībnieki. A. Pauliņš startēja E grupā, kas ir visspēcīgākā. Artūrs piedalījās arī Zviedrijas čempionātā sprintā un H20 grupā izcīnīja sesto vietu.

No sacensībām Slovēnijā atgriezies orientierists un treneris Māris Stabiņš. No 22. līdz 26. jūlijam viņš piedalījās piecu dienu orientēšanās sacensībās "OO.CUP.". H21B grupā M. Stabiņš izcīnīja uzvaru.

Viņš stāsta, ka sacensības notika 20 kilometrus uz dienvidiem no Ļubļanas un to centrs atradās pilsētiņā Logotec.

"Šādā sacensību apvidū startēju pirmo reizi. Sacensību gaitā nācās veikt korekcijas ceļu izvēlē uz kontrolpunktiem. Tas tāpēc, ka apvidus bija ar karsta ieplakām. Tās rodas pazemes ūdeņu šķīdinošās darbības ietekmē. Izšķīstot ģipsim vai dolomītam, pazemē paliek tukšums, un zeme iegrimst vai iegrūst.

Cauri šādām ieplakām ir grūti skriet, un, tā kā gandrīz viss sacensību apvidus sastāvēja no tām un arī akmeņiem, tad uz kontrolpunktiem izdevīgāk bija skriet apkārt pa taciņām, nevis pa taisno. Reizēm, apkārt skrienot, nācās veikt pat trīs reizes garāku etapu, nekā skrienot pa taisno, bet tas atmaksājās, jo pēc piektās vietas pirmajā dienā sekoja uzvara otrajā dienā ar sešu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju," informē M. Stabiņš.

Viņam izdevās uzvarēt arī trešajā dienā.

"Šīs dienas apvidus visvairāk līdzinājās Latvijas apvidum - to varētu salīdzināt ar Siguldas apkārtni," norāda orientierists.

Viņš piebilst, ka ceturtā sacensību diena tik veiksmīga nebija, bet piektā vieta un pāris zaudētās minūtes dienas uzvarētājam no Igaunijas ļāva piektās dienas startu sākt ar piecu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, kas bija ungārs.

Piektajā dienā M. Stabiņa uzdevums bija noskriet distanci prātīgi, bez kļūdām, kas arī izdevās. Šajā dienā tika uzrādīts trešais rezultāts, bet kopsummā saglabāts trīs minūšu pārsvars pār ungāru un trešajā vietā atstāts pārstāvis no Igaunijas.

Sports