Smiltenes novada orientieristi vasarā uz sacensībām dodas gandrīz katru nedēļas nogali

Trīs dienas, no 7. līdz 9. augustam, Igaunijā Pelvas rajona Leevi apkārtnē notika Koprakarikas starptautiskās sacensības orientēšanās sportā. Tajās veiksmīgi startēja Smiltenes novada orientēšanās entuziasti.

Starptautiskajās sacensībās piedalījās Igaunijas, Latvijas, Somijas, Norvēģijas un Krievijas orientieristi. Sacensības notika 48 vecuma un meistarības grupās. Sacensību dalībnieku vidū bija arī septiņi OK "Azimuts" un Grundzāles pagasta pārstāvji.

Orientēšanās entuziasts Māris Stabiņš stāsta, ka sacensības notika vidēji šķēršļotā apvidū, ar mērenu ceļu, taciņu un stigu tīklu.

"Pārsvarā dažādas caurejamības jauktu koku mežā, kurā bija daudz mazu purviņu, bet garākās distances bija ieplānotas arī cauri lielajiem purviem. Daudzās vietās skriešanu apgrūtināja veiktie ciršanas darbi," norises vietu komentē M. Stabiņš.

Visveiksmīgākā mūsējiem izrādījās sacensību pirmās dienas vidējā distance, kurā pirmie savās grupās finišēja Edgars Spirido, Niks Ramanis un Aiva Skopāne. Trīs dienu summā visi septiņi mūsējie ieguva balvas, jo grupās ar kuplāko dalībnieku skaitu apbalvoja arī ceturto vietu ieguvējus.

Orientieriste A. Skopāne šajās sacensībās guva savu līdz šim augstāko panākumu. Viņu šajā sporta veidā pirms diviem gadiem iesaistījuši pašas bērni. Pirmajā gadā radusies apjausma, kas un kā, otrajā jau varēja cerēt uz augstākām vietām.

"Veicās labi! Pirmajā dienā uzvarēju, otrajā pamaldījos mazdrusciņ, bet trešajā atkal labi,"stāsta A. Skopāne.

Emocijas esot bijušas patīkamas. Tomēr viņa piebilst, ka svarīgākais nav kāpt uz goda pjedestāla, daudz lielāka vērtība ir atrasties svaigā gaisā, kur piemirstas ikdienas stress.

Otrās vietas izcīnīja Zanda Stabiņa D8 grupā, A. Skopāne D21C un Artūrs Gulbis H18B. Trešās vietas Elīnai Skopānei D9 un N. Ramanim H12A, bet ceturtie palika E. Spirido H16A un M. Stabiņš H21B.

Sports