Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes orientieristi uzsāk cīņu par Latvijas kausa izcīņu orientēšanās sportā

Ar “Kurzemes pavasari 2019” pagājušās nedēļas nogalē, 6. un 7. aprīlī, sākās 2019. gada Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā. Abas sacensību dienas, kuras elites grupās bija WRE statusā, norisinājās pie Skrundas, savukārt 6. aprīlī pirmais Latvijas sprinta kausa posms tika aizvadīts Saldus pilsētā.

Sacensībām bija pieteikušies vairāk kā 750 dalībnieki no astoņām valstīm, tostarp arī Honkongas un Izraēlas. Vīru elitē uz starta stājās 34 sportisti, kuru vidū arī daudzi Latvijas vadošie orientieristi. Pagājušā gada uzvarētājam Uldim Upītim konkurenci sastādīja Edgars Bertuks, Andris Jubelis, Jānis Krūmiņš, Kristaps Jaudzems kā arī Azimuts OK-SmBJSS sportisti Ilgvars Caune un Matīss Slikšjānis. 

Pirmajā dienā sacensības norisinājās vidējā distancē Klūgu mežā, kur daļa kartes bija pilnīgi jauna.

Sacensību informatora uzmanības centrā Azimuts OK sportistu Ilgvara Caunes un Matīsa Slikšjāņa paveiktais distancē. Puiši lieliski aizvadīja lielāko dalu distances. Vispirms finišēja ILgvars. Viņa rezultāts ilgi bija labākais. Kad bija finišējuši visi sacensību dalībnieki ILgvars tika atbīdīts uz 4. vietu , kas ir vērā ņemams mūsu juniora sasniegums tik spēcīgā konkurencē. ILgvars pieļāva 40 sekunžu kļūdu priekšpēdējā KP meklējumos kas deva Latvijas pieaugušo izlases sportistam Andrim Jubelim iespēju viņu apsteigt. 

Vēl labāk par ILgvaru distanci iesāka Matīss. Vēl 20-tajā kontrolpunktā Matīss bija stabilajā otrajā vietā. 21 KP Matīsam bija liktenīgs un vairāk kā 3 minūšu kļūda šā punkta meklējumos Matīsu atbīdīja uz 10. vietu.


Dāmu elitē 15 dalībnieču vidū bija arī pagājušā gada uzvarētāja Sandra Grosberga, kā arī Laura Vīķe, Līga Valdmane, Irita Puķīte kā arī OK Azimuts sportistes Liene Brūvele un Laura Savicka  ,citas Latvijas un ārzemju sportistes.

Šoreiz uzvaru pirmajā dienā svinēja Sandra Grosberga . Lienei Brūvelei sestā vieta un Laurai Savickai divpadsmitā vieta.


Savukārt garā distance tika aizvadīta Mučukalnā. Tur jau iepriekš bija notikušas gan Kurzemes pavasara sacensības, gan arī Latvijas čempionāts maratona distancē 2013. gadā.

Diena sākās ar to ka Ilgvars saprata ka veselība pirmajā vietā un lai nepalielinātu iegūto traumu uz starta neizgāja.

Distanci lieliski veica Matīss Slikšjānis. Kas divu dienu summā spēja pacelties no desmitās  uz ceturto vietu.

Sieviešu Elites grupā Laura Savicka tika pie astotās vietas tik solīdā konkurencē. Arī Kurzemes pavasara kopvērtējumā Laurai 8. vieta.

Kurzemes pavasara distancēs pirmajā dienā veiksmīgs starts W-18 grupā Zandai Stabiņai kas finišēja trešajā vietā.  Viņas titulētajai komandas biedrenei Agnijai Caunei šoreiz vidējā distancē piektais rezultāts. Situācija pamainījās garajā distancē kur Zanda   divas reizes atstāja pa trīs minūtēm pirmā KP  meklējumos un divpadsmitā KP meklējumos. Savukārt Agnijai liktenīgs bija vienpadsmitais KP kur arī tika atstātas trīs minūtes.

Divu dienu summā Agnijai ceturtā un Zandai piektā vieta.

Kurzemes pavasara kopvērtējumā pie godalgām tika Azimuta veterāni. Videga Gaigala W-50 grupā izcīnīja otro vietu.  Panākums arī Aldim Lapiņam M-65 grupā divu dienu summā izcīnot trešo vietu.

Sudrabs M-16 grupā arī gaujienietim Austrim Kalniņam kas ir SmBJSS audzēknis. Viņa treniņu biedram Uvim Sproģim M-14 grupā sestā vieta.

Piektā vieta grupā M-45 Mārtiņam Godiņam.

No trijām Sm BJSS W-12 grupas meitenēm pirmajā dienā augstākais rezultāts Anetei Stabiņai. Vidējā distancē viņai 6. vieta. Diemžēl garajā distancē pieļautā kļūda Anetei liedza ierindoties pat labāko desmitniekā.

No  četrām Sm BJSS W-16 grupas meitenēm augstākā septītā vieta šoreiz Celmai Madarai.  Labs starts arī Andai Jaunmuktānei garajā distancē uzrādot ceturto labāko laiku.

Veiksmīgākais OPEN-1distancē bija Caune Gaidars.

6. aprīļa vakarā pirmais Latvijas sprinta kausa posms tika aizvadīts Saldus pilsētā.  Pie godalgas un vērtīgiem punktiem tika Anete Stabiņa  W-12 grupā. Anetei sudrabs  kas  izcīnīts 34 dalībnieču konkurencē. Savās vecuma grupās labāko sešiniekā Laura Savicka , Agnija Caune , kā arī Anda un Agnese Jaunmuktānes.

Sacensību mājaslapa https://www.pavasaris.lv/lv 

Sports