Smiltenes pilsētas BJSS basketbola komandas piedalās basketbola turnīrā Igaunijā

Smiltenes pilsētas BJSS basketbola nodaļas audzēkņi no 23.-25.08.2018., ar trim vecuma grupām piedalījās 25.jubilejas starptautiskā basketbola turnīrā “XXV Johvi/Jarve Karikas”, kas veltīts šogad pāragri aizgājušajam šī turnīra aizsācējam un ilgadējam organizatoram Raulam Roomusam. 

Augstāko vietu izdevās izcīnīt 2002.gadā dzimušajiem zēniem. Piedalījās 5 komandas – KK Karjama/Hito, Sillamae Falcon, TTTKK (Tallina), Limbažu/Salacgrīvas BJSS  un Smiltenes BJSS komandas. Spēles bija spraigas. Vissmagāk nācās zaudēt šā vecuma grupas Igaunijas čempioniem TTUKK (Tallina) basketbolistiem. Cīņā par 3.vietu Smiltenes BJSS komanda ar +5 punktiem spēja uzvarēt Sillamae Falcon komandu. Komandā spēlēja Agris Bārda, Toms Taurenis, Dāvis Sīmanis, Artis Miks Šmits, Jānis Mūrmanis, Ilvars Joksts, Kristaps Kažuro, Endijs Balodis, Toms Jānis Kalniņš, Anguss Ints Dišlers.

2005.gadā dzimušo komandā, smilteniešiem cīnīties bija grūtāk, jo komandas sastāvā vairāk par pusi ir gadu jaunāki spēlētāji. Nācās grūti cīnīties pret augumā garākiem pretiniekiem, toties tika gūta laba pieredze un izcīnīta arī viena uzvara. Komanda ierindojās 13.vietā no 14 komandām, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, tas ir solītis uz priekšu. Komandā spēlēja Aleksandrs Stepānovs, Ralfs Stačs, Ričards Āgaris, Reinis Martinsons, Nauris Lazda, Jānis Eliass Klāviņš, Jānis Vahers, Marks Lakins, Kristers Elmanis, un Ernests Grišjānis.

2008. dzimušo komanda, trīs dienu ilgajā turnīrā aizvadīja pavisam piecas spēles.  Smiltenes BJSS pretinieki bija komandas no Latvijas (Mārupe, Limbaži, BK Ķekava), un Igaunijas (BC Tartu 1, Tallinn Kalev/Altius,).  No 10 spēcīgajām komandām, zēni ierindojās astotajā vietā. Lielākajai daļai no sporta skolas audzēkņiem šis biji pirmais starptautiskais turnīrs. Komandā spēlēja Miks Andersons, Francis Rauza, Deniss Šalders,   Markuss Leoskis, Valters Roķis, Tomass Šalders,  Mārtiņš Vahers, Rolands Rozītis, Markuss Toms.

Turnīrā tika gūta vērtīga sacensību pieredze un spēļu prakse gatavojoties LJBL čempionātam. Zēni gūst arī jaunus iespaidus un redz pasauli.

Visi, kuriem interesē basketbols, tiek aicināti klātienē vērot šo jauniešu spēli Smiltenes sporta hallē no 7.-9.septembrim, kad notiks starptautisks basketbola turnīrs „Smiltenes rudens-2018.”. 

Aicinām arī jaunus audzēkņus pievienoties mūsu komandām.

Sports