Smiltenes skeitparka žoga glābiņu redz video kamerās 2

Smiltenes pilsētas dome vakar nosūtīja iesniegumu Valkas rajona Policijas pārvaldei par šogad janvārī un februārī trīs reizes sabojāto pilsētas skeitparka un arī bērnu rotaļu laukuma nožogojumu.

T

as ir vietējās pašvaldības īpašums. Ziemā abu laukumu vārti apmeklētājiem ir slēgti.Janvāra nogalē pagaidām nenoskaidrotas personas izdemolēja šo teritoriju nožogojumu: salieca vai nolauza vairāk nekā 20 sētas metāla balstus un sabojāja drāšu sietu. Pašvaldībai nodarītie zaudējumi pārsniedza 100 latus.

 

Nožogojums tika salabots, bet aizvadītās nedēļas nogalē tas atkal pārcietis uzbrukumu. Drāšu siets norauts gandrīz pusei skeitparka teritorijas. Viens rullis iemests bērnu rotaļu laukumā.

 

"Tā ir izaicinoša visatļautība," uzskata Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis. Viņš uzskata, ka nākotnē pašvaldībai jādomā par kvalitatīvu tehnisko novērošanas līdzekļu uzstādīšanu pie saviem īpašumiem, lai noķertu demolētājus.

 

Laternas stabā blakus bērnu rotaļu laukumam ir uzstādīta video kamera, taču tā nedarbojas. Tuvākā kamera atrodas pie kultūras un sporta centra un ir pavērsta pret ēkas fasādi.

 

"Jāizpēta, vai tā darbojas un vai to var pagriezt pret skeitparku. Smiltenē uzstādītās video kameras gan ir vienkāršākais variants un atrodas diezgan bēdīgā stāvoklī. Te darbojas, te ne," secina Valkas rajona Policijas pārvaldes kārtības policijas biroja Smiltenes iecirkņa priekšnieks Māris Bisenieks.

 

Smiltenē uzstādītās videokameras ir pašvaldības īpašums. Šobrīd neviens tās neapkalpo. Pilsētas dome nopirka kameras pirms vairākiem gadiem ar uzņēmēju atbalstu eksperimenta veidā, lai pārbaudītu, vai pilsētā samazināsies likuma pārkāpumu skaitu. Pašvaldības vadītājs Ainārs Mežulis neatceras, cik pirkums izmaksāja domes budžetam, bet piebilst, ka kameras nav īpaši labas.

 

"Šobrīd pašvaldībai nav līdzekļu, lai uzstādītu kvalitatīvākas. Taču nākotnē citu variantu nav. Būs jāliek jaudīgākas un labākas kameras," pieļauj A. Mežulis.

 

Kopš Baznīcas laukumā demontēti elektrolīnijas koka stabi, ir noņemta videokamera, kas fiksēja pilsētas centrā notiekošo, jo tai vairs nebija balsta. Šī kamera tagad uzstādīta pie sabiedriskās tualetes aiz autoostas. Policijas vērtējumā video novērošanas kamera pie skeitparka un bērnu rotaļu laukuma būtu labs variants, kā noskaidrot vainīgos. Tikai tad vēlams, lai aparatūra būtu kvalitatīva, piemēram, ļautu pietuvināt attēlu.

 

M. Bisenieks min konkrētu piemēru, kad, pateicoties Dārza ielā pie pasta ēkas uzstādītajai kamerai, noskaidrotas vainīgās personas, kuras izdarījušas gan administratīvi, gan krimināltiesiski sodāmus pārkāpumus.

 

 

"Kamēr kameru nav pie skeitparka, tur kādam pašvaldības algotam cilvēkam ir jāsēd, jāskatās un jāķer demolētāji. Policija pašvaldības īpašumu pastāvīgi nesargās," skaidro M. Bisenieks.

 

Interneta portāla ziemellatvija.lv lasītāji rosina pašvaldību nežēlot naudu un uzstādīt video novērošanas kameru pie skeitparka; ierīkot labu elektrisko apgaismojumu diennakts tumšajā laikā; demontēt nožogojumu, jo tas nav vajadzīgs.

 

"Tā vien šķiet, ka būtu jāpieliek elektriskais gans ap žogu. Tad vandāļi mazliet dabūtu pa pirkstiem un liktu mierā. Dome taisa, lai bērniem būtu, kur pavadīt brīvo laiku, bet atkal citi no otra gala posta! Drīz tik vēl vajadzētu stiept projām uzstādītās rampas," sašutusi savi viedokli izsaka portāla apmeklētāja Inese.

 

Portāla ziemellatvija.lv organizētajā aptaujā 48 procenti atbildētāju uzskata, ka skeitparka nožogojuma postīšana ir huligānu visatļautība. 12 procenti domā, ka vainojams kontroles trūkums. 19 procenti rosina, ka žogu tur vispār nevajag. 20 procenti piekrīt visam minētajam.

 

"Apsvērsim visādus variantus, tikai jautājums ir par to, ko jauniešiem vajag," uzsver A. Mežulis. Ideju par nožogojuma demontēšanu viņš neatbalsta, jo tad jau vandāļi varētu postīt rotaļu laukuma un skeitparka aprīkojumu.

Komentāri 2

pwned

būtu labi ja redzētu , vismaz tad zinātu kurš ir īstenībā salauzis skeitparka sētu

pirms 12 gadiem, 2009.02.20 19:02

smiltenietis

kad sapņojat - aizveriet acis! naivi te cerat ka baigās kameras saliks! pieZOOMojamā, grozāmā kamera (pati lētākā) sākas no 450Ls, bet nezimirstat ka ar to jau problēma nebūs atrisināta - vajag arī atbilstošu augstas izšķirtspējas ierakstīšanas iekārtu, lai tad arī to ierakstu var pietuvināt, nevis tikai cilvēku siuletus apskatīt.

un kas tas par "sviestu" - k/n kameru pagriezt uz parku :D
kā tad... un ko ta objektīva vietā liksat teleskopu :)))
citēšu "Te darbojas, te ne" - tad nevajag signālu pārraidīt analogajā sistēmā, bet digitālajā un antenas novietot augstāk, neaizsniedzamā augstumā...

tas pats arī, ja pret krievskolas pavērstā kamera butu darbojusies (ierakstijusi), tad jau kopš pirmās reizes vainigie karogu postītāju butu notverti.

nu ko lai saka - lai veicas, atrast to lielo naudiņu arī šajos grūtajos laikos...jo postītāji un zagļi bus aizvien vairak un vairak...

p.s. viena kamera nevar visu parku nosegt

pirms 12 gadiem, 2009.03.10 23:23

Sports