Smiltenes šķēpmetējiem augstvērtīgi rezultāti un četras godalgas Latvijas ziemas čempionātā

Rīgā aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā – šķēpa mešanas disciplīnā. Lieliskus sasniegumus sacensībās guva Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas sportisti. Dāvis Krauklis, labojot savu personisko rekordu par 12 metriem, triumfēja U18 vecuma grupā un kvalificējās Eiropas čempionātam. Godalgas izcīnīja arī Matīss Velps, Klāvs Ozoliņš un Hanna Gabriela Ziemiņa.


Jau par tradīciju kļuvušas Latvijas ziemas čempionāta sacensības šķēpa mešanā. Šogad dažāda vecuma sportisti pulcējās Rīgas Tehniskās koledžas stadionā. Uz galvaspilsētu devās arī četri Smiltenes novada šķēpraiži – Matīss Velps, Dāvis Krauklis, Klāvs Ozoliņš un Hanna Gabriela Ziemiņa.


Visi četri sportisti trenera Guntara Marksa vadībā šķēpa mešanas sektorā pie Smiltenes stadiona jau aizvadījuši virkni treniņu. Latvijas ziemas čempionāts vairāk tika uzskatīts kā atskaite pirms vasaras sezonas sacensībām. Tāpat sportistiem tā bija lieliska iespēja sasniegt starptautisko sacensību dalības normatīvus.


Savam vecuma visaugstvērtīgāko rezultātu no Smiltenes BJSS sportistiem sasniedza U18 vecuma grupā startējušais Dāvis Krauklis. Jaunais sportists savu metienu sēriju iesāka ar 56 metru un 95 centimetru tālu raidījumu, tomēr labākie rezultāti tika sekoja. Ceturtajā mēģinājumā Krauklis 700 gramus smago šķēpu raidīja 64 metru un 12 centimetru tālumā. Bet punkts veiksmīgajam startam tika pielikts ar metienu 69 metru un 23 centimetru tālumā. Uzrādītais rezultāts ir par 12 metriem labāks nekā sportista iepriekšējais personiskais rekords. Tāpat Guntara Marksa audzēknis arī sasniedza kvalifikācijas normatīvu startam Eiropas U18 čempionātā.


Šajā pat vecuma grupā startēja arī Latvijas Jaunatnes Olimpiādes čempions Klāvs Ozoliņš. Viņš savu labāko rezultātu sasniedza piektajā no sešiem mēģinājumiem, kad šķēps piezemējās pie 56 metru un 48 centimetru atzīmes. Tas deva trešo vietu. Starp abiem smilteniešiem ierindojās “MSĢ – Jelgavas novads” pārstāvis Artis Čakšs. Arī viņam izdevās labot savu personisko rekordu, kas tagad ir 62 metri un 64 centimetri

Junioru konkurencē nepārspēts palika Matīss Velps. Viņš 800 gramu smago šķēpu labākajā mēģinājumā meta 63 metru un 69 centimetru tālu. Otrajā vietā esošais Dmitrijs Brigaders meta par 11 metriem tuvāk.

Vēl vienu godalgu, kuras pasniedza Latvijas izcilais šķēpmetējs Jānis Lūsis, uz Smilteni atveda Paula Gabriela Ziemiņa. Viņa startēja U16 meiteņu grupā. Labākajā mēģinājumā smilteniete sasniedza rezultātu 36 metri un 75 centimetri. Uzvarēja jelgavniece Elva Vestarta ar rezultātu 41 metrs un 93 centimetri, bet otrā vieta Nikolai Katrīnai Jukšinskai no “MSĢ – Jēkabpils” (37 metri un 59 centimetri).


 

Sports