Smiltenes sporta skola drāmas cienīgā spēlē pieveic Grundzāli 5

Sestdien Smiltenes atklātajā čempionātā tika aizvadītas divas pirmās līgas spēles, kurās „Valmiera 2010" pārliecinoši apspēlēja „Smiltenes BJJS U-19" komandu ar rezultātu 104:78, bet Smiltenes sporta skola, tikai spēles izskaņā, izrāva uzvaru pār Grundzāles komandu, svinot ceturto uzvaru ar 82:80.

Pirmās līgas regulārā  turnīra otro apli iesāka „Valmiera 2010" un „Smiltenes BJSS U-19" komandas. Līdz šim krietni labāk bija veicies valmieriešiem, kuri aizvadītajās četrās spēlēs bija izcīnījuši trīs uzvaras, savukārt smiltenieši pie panākuma nebija tikuši.

Spēles pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja Valmieras komanda, kas galvenokārt pēc Kārļa Biruma veiksmīgajiem metieniem ieguva piecu punktu pārsvaru. Rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas 18:13. Spēles otrajā ceturtdaļā laukumā risinājās līdzvērtīga cīņa, smilteniešu komandā lieliski uzbrukumā darbojās Mārtiņš Kudlāns, kura gūtie punkti neļāva Valmieras komandai atrauties.

Ceturtdaļas vidū smiltenieši bija izvirzījušies pat piecu punktu vadībā, taču pirmā puslaika beigas veiksmīgāk aizvadīja Valmieras komanda Pēc 20 spēles mīnūtēm rezultāts uz tablo rādīja 38:32 Valmieras komandas labā.

Spēles otrajā puslaikā laukumā veiksmīgāk darbojās Valmieras komanda, kas rezultāta starpību, galvenokārt pēc Artūra Rozīša un Kārļa Biruma sekmīgajām darbībām uzbrukumā, palielināja līdz 17 punktiem. Rezultāts pēc trešās ceturtdaļas 67:50.

Pēdējo ceturtdaļu ar skaistu izspēli iesāka smiltenieši, kuru pirmo uzbrukumu sekmīgi noslēdza Celms. Taču ceturtdaļas turpinājumā sekmīgāk turpināja darboties valmierieši. Vienā no spēles epizodēm Toms Rozītis ar skaistu „slamdank" rezultāta starpību palielināja līdz 19 punktiem.

Diemžēl vienā no spēles epizodēm kājas savainojumu guva viens no smilteniešu līderiem Mikus Bisenieks. Ceturtdaļas turpinājumā rezultāta starpība būtiski nemainījās un „Valmiera 2010" izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 104:78.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Artūrs Rozītis, kurš guva 32 punktus, Tomam Rozītim 22, bet Kārlim Birumam 20 punkti. Smilteniešiem rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē bija Kristaps Vergins, kurš pretinieku grozā sameta 19 punktus, no tiem precīzi raidot piecus trīspunktu metienus, Oskars Celms un Mārtiņš Kudlāns guva attiecīgi 18 un 17 punktus.

Otrajā spēlē laukumā  tikās Smiltenes sporta skola, kura turnīrā līdz šim cīnījās bez zaudējumiem un Grundzāles komanda, kas piedzīvojuši divus zaudējumus aizvadītajās četrās spēlēs. Sporta skolas komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt divi no tās līderiem -Matīss Mežulis un Uldis Slapjums, savukārt Grundzāles komandā uz šo spēli bija ieradušies 11 spēlētāji.

Spēles pirmajā ceturtdaļā laukumā risinājās asa un spraiga cīņa, pēc kuras rezultāts uz tablo rādīja 20:20. Ja Grundzāles komandā ar rezultatīviem metieniem izcēlās vairāki spēlētāji, tad sporta skolas komandā pirmajā ceturtdaļā lieliski uzbrukumā darbojās Artis Joksts, kurš guva 15 no komandas 20 punktiem.

Otrajā ceturtdaļā Grundzāles komandai izdevās atrauties līdz pat 10 punktu pārsvaram, bet pirmo puslaiku tie noslēdza ar sešu punktu pārsvaru. Rezultāts pēc pirmā puslaika 46:40.

Spēles otrā puslaika sākumā Grundzāles komanda turpināja nedaudz atrauties rezultāta starpībā, taču pēc Smiltenes sporta skolas galvenā trenera Ivara Joksta pieprasītā minūtes pārtraukuma smiltenieši, pateicoties ciešam presingam, neļāva Grundzāles komandai atrauties, gluži pretēji, izmantojot pretinieku kļūdas un pateicoties, galvenokārt Arta Joksta precīzajiem metieniem pat izvirzījās vadībā.

Pēc trešās ceturtdaļas jau trīs punktu pārsvars Smiltenes sporta skolai -64:61. Arī ceturtās ceturtdaļas sākumu veiksmīgāk sāka smiltenieši, un šķita, ka spēle ir salauzta, taču tā nedomāja Grundzāles basketbolisti, kuri spēja pietuvoties rezultāta starpībā un pat izlīdzināt rezultātu. Spēles galotnē aizsardzība dominēja par uzbrukumu, un rezultāts auga daudz lēnāk.

Četras sekundes pirms spēles beigām rezultāts bija neizšķirts 80:80, taču pēc veiksmīgas izspēles Rimants Šakars vēlreiz izvirzīja vadībā smilteniešus. Grundzāles komanda bija iztērējusi visus minūtes pārtraukumus, tādēļ bumba spēlē bija jāievada no sava laukuma gala.

Taču, lai arī spēlē bija palikušas 2,8 sekundes grundzālieši ne vien tika pāri laukuma centram, bet arī izdarīja metinu, kas gan nebija precīzs. Līdz ar to jau trešo dramatisko uzvaru pēc kārtas izcīnīja Smiltenes sporta skolas komanda ar galarezultātu 82:80.

Līdera cienīgu spēli Smiltenes sporta skolas rindās aizvadīja Artis Joksts, kurš guva 30 punktus, no tiem pretinieku grozā raidot 3 precīzus trīspunktu metienus, 13 punkti Mārim Labsvīram, un, 12 Kārlim Muižniekam. Grundzāles komandā 14 punktus guva Ivars Blīgzna, bet attiecīgi 13 un 12 punkti Raimondam Šulcam un Jānim Šulcam. Smiltenes sporta skolas komandai izdevās neitralizēt grundzāliešu komandas rezultatīvāko spēlētāju Artūru Pauliņu, kurš šajā spēlē guva 4 punktus.

Spēļu statistika:

Smiltenes atklātais čempionāts basketbolā pirmā līga, 15. janvāris.

Valmiera 2010 -Smiltenes BJSS U -19 104:78(18:13, 20:19, 29:18, 37:28)

Valmiera 2010: A. Rozītis 32, T Rozītis 22, Birums 20, Kliesmets 15, Ozols 13, Annkmanis 2, Kravainis

Smitenes BJSS U -19: Vergins 19, Celms 18, Kudlāns 17, Bisenieks 12, Sijāts 10, Zvonkovs 2.

Smiltenes sporta skola -Grundzāle 82:80 (20:20, 20:26, 24:15, 18:19)

Smiltenes sporta skola: Joksts 30, Labsvīrs 13, Muižnieks 12, Šakars 11, Elmers 8, Gailītis 2, Nika

Grundzāle: Blīgzna 14, R Šulcs 13, J Šulcs 12, J Pauliņš 11, N Pauliņš 9, Rullītis 7, Dreiblats 5, A Pauliņš 4, Antons 2, Mašins 2, Kalniņš 1

Toms

Atvainojos par neprecizitāti: Smiltenes sporta skolas un Grundzāles komandu spēlē , sporta skolas labā, 12 punktus guva Kārlis Muižnieks, nevis Uldis Muižnieks, kā ir norādīts rakstā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 19:06