Smiltenes sporta skola un „Valmiera 2010” iekļūst finālā (papildināts) 3

Svētdien Smiltenes novada atklātajā basketbola čempionātā norisinājās pusfinālspēles, lai sadalītu vietas no pirmās līdz ceturtajai un no piektās līdz astotajai. Mazajā pusfinālā uzvaras sīvās cīņās izcīnīja Grundzāle un Gulbenes „Lokomotīve", bet lielajā pusfinālā savus pretiniekus uzvarēja Smiltenes sporta skola un „Valmiera 2010".

Pirmajā pusfinālā  par 5. -8. vietu tikās Grundzāle un Strenču vidusskola. Grundzālieši ceturtdaļfinālā zaudēja „Vudlandei", bet Strenču vidusskolas basketbolisti piekāpās „Vamiera 2010" komandai. Šajā spēlē Grundzāles komandai nepalīdzēja tās rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Pauliņš, bet strencēniešiem nācās iztikt bez viena no līderiem Ingmāra Zirņa palīdzības.

Spēles sākumu abas komandas aizvadīja līdzīgi. Grundzāles komandā ļoti veiksmīgi spēlē iesaistījās Uldis Antons, kurš pirmajā ceturtdaļā bija guvis jau 16(!) punktus. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm 22:19 grundzāliešu labā. Pirmā puslaika otrajā pusē Strenču vidusskolai neizdevās pārņemt vadības grožus savās rokās, gluži pretēji, pēc vairākiem Normunda Pauliņa un Gunāra Mašina metieniem Grundzāle savu pārsvaru spēja palielināt līdz 8 punktiem. 45:37 pēc puslaika.

Otrais puslaiks iesākās ar Strenču komandas izrāvienu 5:0, tādējādi samazinot rezultāta starpību līdz 3 punktiem. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Gvido Balodis jau vadībā izvirzīja strencēniešus (55:54), tomēr pārtraukumā ar 2 punktu pārsvaru devās Grundzāle. 59:57 pirms izšķirošajām desmit spēles minūtēm. Pēdējā ceturtdaļa iesākās ar grundzāliešu izrāvienu 13:2, nostiprinot savu pārsvaru. Spēles galotnē, Strenčiem izdevās pietuvoties līdz 4 punktiem, tomēr pateicoties Normunda Pauliņa metieniem grundzālieši prata noturēt pārsvaru, izcīnot grūtu uzvaru spēlē ar rezultātu 81:72

Uzvarētājiem lielisku spēli aizvadīja Normunds Pauliņš, kurš guva 25 punktus, pretinieku grozā raidot 3 tālmetienus, Uldis Antons izcēlās ar 20, bet Gunārs Mašins 18 punktiem. Strenču vidusskolas komandā Kristaps Bormanis guva 22 punktus, realizējot 6(!) tālmetienus. 21 punkts Gvido Baloža kontā.

Otrā mazajā pusfināla spēlē spēkus mēroja „Smiltenes sporta skola U -19" un Gulbenes komanda „Lokomotīve". Ceturtdaļfinālā jaunie sporta skolas jaunie basketbolisti atzina „Rūsiņa" pārākumu, bet gulbenieši piekāpās regulārā turnīra uzvarētājiem Smiltenes sporta skolai. Abas komandas uz spēli bija ieradušās optimālajos sastāvos.

Pirmajā ceturtdaļā nevienai no komandām neizdevās atrauties, tomēr ceturtdaļas beigās nelielu pārsvaru ieguva gulbenieši 26:21. Pirmā puslaika otrajā pusē smiltenieši kopīgiem spēkiem spēja samazināt rezultāta starpību, pārtraukumā dodoties vairs tikai ar divu punktu deficītu, 33:35.

Otrā puslaika sākumā, pateicoties Andra Gala veiksmīgajai spēlei, „Lokomotīve"  veica izrāvienu 7:0, palielinot savu pārsvaru līdz 9 punktiem. Tomēr trešās ceturtdaļas beigās Kristaps Sijāts veiksmīgi nospēlēja uzbrukumā, samazinot starpību līdz 4 punktiem. Pirms izšķirošās ceturtdaļas 50:46 „Lokomotīves labā."

Ceturtās ceturtdaļas sākumā smilteniešiem izdevās samazināt pretinieku pārsvaru līdz minimumam, bet Miks Bisenieks pat izlīdzināja rezultātu. Vienā no spēles epizodēm, gulbeniešu spēlētājs izdarot piespēli no savas laukuma puses trāpīja bumbu grozā, palielinot savas komandas pārsvaru. Pēc šīs epizodes sporta skolas basketbolistiem vairs neizdevās atgūties, kā rezultātā „Lokomotīve" izcīnīja smagu uzvaru spēlē ar rezultātu 80:74.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē bija Sandis Dzērve, kurš  guva 24 punktus. 16 punkti Andrim Galam. „Smiltenes sporta skola U -19" komandā rezultatīvākais bija Kristaps Vergins, kurš guva 18 punktus, realizējot trīs precīzus tālmetienus. 17 punkti Kristapam Sijātam, bet ar 14 punktiem izcēlās Toms Zvonkovs.

Kad bija izspēlēts mazais pusfināls, tad laukumā devās komandas, lai noskaidrotu to, kuras cīnīsies par zelta un bronzas medaļām. Pirmajā pusfināla spēlē laukumā tikās pagājušā gada čempioni un šīgada regulārā turnīra uzvarētāji Smiltenes sporta skolas basketbolisti, kuriem pretim stājās Gulbenes komanda „Rūsiņš".

Abas komandas spēli neaizvadīja optimālajos sastāvos. Smilteniešiem palīdzēt nevarēja Kārlis Muižnieks un Māris Labsvīrs, bet vēl lielāki robi sastāvā bija gulbeniešiem, kuriem nācās iztikt bez Māra Sniķa, Agra Kazāka un vēl vairāku spēlētāju palīdzības.

Spēli, izmantojot sporta skolas neveiksmīgos

uzbrukumus, krietni veiksmīgāk iesāka „Rūsiņš"  kas izvirzījās vadībā ar 7:0, tomēr pirmās ceturtdaļas gaitā  smiltenieši izlīdzināja spēles gaitu. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm 14:13 gulbeniešu labā. Otrajā ceturtdaļā vadību pārņēma Smiltenes sporta skolas basketbolisti, kuri kopīgiem spēkiem pirmo puslaiku noslēdza savā labā ar 28:20.

Otrā puslaika sākumā smiltenieši, galvenokārt pēc Matīsa Mežuļa precīzajiem metieniem, spēja atrauties līdz 18 punktiem. Pirms izšķirošās ceturtdaļas jau 55:38. Pēdējās desmit spēles minūtēs gulbeniešiem epizodiski izdevās samazināt rezultāta starpību, tomēr pārliecinoši notikumus laukumā turpināja kontrolēt sporta skola. Spēles beigās ļoti izpaudās „Rūsiņa" rezervistu trūkums (komanda spēli aizvadīja piecu spēlētāju sastāvā). Galarezultātā smiltenieši svinēja uzvaru spēlē ar rezultātu 72:51, un kā pirmie iekļuva turnīra finālā.

Uzvarētāju rindās Matīss Mežulis guva 24 punktus, bet Ulda Slapjuma un Arta Joksta kontā  15 un 12 punkti. „Rūsiņa" komandā ar 17 punktiem izcēlās  Gints Grodnis, bet Mārtiņš Bogdanovs guva 11 punktus.

Pēcspēles intervijā  viens no Smiltenes sporta skolas līderiem Artis Joksts atzina, ka šī spēle komandai nebija no tām labākajām, un šoreiz komanda nevis kontrolēja bumbu, bet bumba komandu. Joksts arī sacīja, ka lūzuma punkts šajā spēlē nebija konkrēts.

Komandai izdevās pamazām atrauties, tāpat bijis jūtams arī tas, ka pretiniekiem nebija rezerves spēlētāji, kas papildinātu spēli. Par finālspēli, kurā būs jātiekas ar „Valmieru 2010", spēlētājs atzina, ka būs jāspēlē ar pavisam citu Valmieru kā tas bija regulārajā turnīrā, jo komandas spēli būtiski papildina Jānis Kliesmets un Jānis Amoliņš. Spēle noteikti būs grūta, bet bez cīņas neviens netaisās padoties

„Rūsiņa" komandas spēlētājs Gatis Rikveilis atzina, ka spēle savā ziņā bija izšķirta jau vakar, jo noskaidrojās, ka komandai nevarēs palīdzēt Māris Sniķis, Agris Kazāks un vēl vairāki pamatsastāva spēlētāji. Bet tieši uz laukuma par izšķirošo lūzuma punktu Rikveilis minēja otrās ceturtdaļas beigas un trešo ceturtdaļu, kad izpaudās ierobežotais spēlētāju loks. Komandai arī neizdevās apturēt vienu no sporta skolas līderiem Uldi Slapjumu.

Uz jautājumu par to, kurš pretinieks būtu parocīgāks spēlē par trešo vienu, Gulbenes basketbolists teica, ka labāk spēlēt būtu ar „Vudlandi" nekā Valmieru, jo pret valmieriešiem šogad tika piedzīvoti divi zaudējumi regulārajā turnīrā.

Otrajā pusfinālā  laukumā tikās Smiltenes komanda „Vudlande" un „Valmiera 2010". Par spēles favorītiem viennozīmīgi tika uzskatīti valmierieši, kuri ceturtdaļfinālā viegli tika galā ar Strenču vidusskolu, bet „Vudlande" nedaudz negaidīti pieveica Grundzāli. Abas komandas uz spēli bija ieradušās optimālajos sastāvos.

Pirmo ceturtdaļu daudz labāk aizvadīja valmierieši, kuri kopīgiem spēkiem ieguva 12 punktu pārsvaru 28:16. Otrajā ceturtdaļā, izmantojot pretinieku kļūdas uzbrukumā  un realizējot svarīgus tālmetienus, „vudlandieši" pamazām samazināja rezultāta starpību. No tālās distances precīzi uzbruka Jānis Uiska, Dzintars Hermanovskis. Pēc pirmā puslaika „Valmiera 2010" basketbolistiem tikai 5 punktu pārsvars 47:42.

Otrā puslaika sākumā  valmierieši savu pārsvaru spēja palielināt līdz 9 punktiem, tomēr tad „vudlandieši" pietuvojās vairs tikai līdz 3 punktiem. Trešo ceturtdaļu gan Valmiera noslēdza savā labā ar 10 punktu pārsvaru 72:62. Pēdējās desmit spēles minūtes iesākās ar 5 Jāņa Uiskas punktiem pēc kārtas, tādējādi samazinot rezultāta starpību līdz 5 punktiem, ceturtdaļa turpinājās ļoti sīvā cīņā, valmierieši guva punktus no groza apakšas, bet „Vudlande" atbildēja ar precīziem tālmetieniem.

Spēles galotnē, kad līdz pamatlaika beigām bija palikusi nedaudz mazāk kā vien minūte Dzintars Hermanovskis ar precīzu tālmetienu panāca vairs tikai -2 „Vudlandei" (84:86). Pēdējais uzbrukums pamatlaikā pie -3 piederēja Smiltenes komandai, tomēr Hermanovska metiens sekundi pirms spēles beigām bija nesekmīgs, kā rezultātā „Valmiera 2010" tika pie ļoti smagas uzvaras spēlē ar rezultātu 87:84.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Artis Ozols, kurš guva 20 punktus, realizējot trīs tālmetienus. Toma Rozīša un Jāņa Amoliņa kontā attiecīgi 18 un 16 punkti. „Vudlandei" lielisku spēli aizvadīja Jānis Uiska, kurš guva 31 punktu, realizējot 5 tālmetienus, bet komandas „motors" Dzintars Hermanovskis realizēja 7 (!) tālmetienus, kopā gūstot 21 punktu. Māris Millers izcēlās ar 13 punktiem.

Pēcspēles intervijā  „Valmiera 2010" komandas rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē Artis Ozols atzina, ka spēle bija grūtāka kā sākotnēji likās. Savā komandā viņš nevienu spēlētāju neizcēla, norādot, ka visi cīnījās līdz galam. Par pretiniekiem finālā, (Valmiera tiksies ar Smiltenes sporta skolu) Ozols teica, ka viņi ir uzvarami un par pozitīvu iznākumu šajā spēlē neviens no komandas nešaubās.

„Vudlandes" komandas spēlētājs Jānis Uiska atzina, ka komanda ļoti labi nocīnījās šajā spēlē. Viņš arī uzteica visas komandas sniegumu un cīņassparu, kas ļāva cīnīties pret valmieriešiem. Komentējot komandas spēles stilu Uiska sacīja, ka „Vudlande" ir metēju komanda, kas pie brīvām iespējām uzbrūk no tālās distances.

Spēļu statistika:

Smiltenes atklātais čempionāts basketbolā  , pusfināli, 13. marts

Grundzāle -Strenču vidusskola: 81:72 (22:19, 23:18, 16:20, 22:15)

Grundzāle: N Pauliņš 25, Antons 20, Mašins 18, Rullītis 11, J Pauliņš 7, Blīgzna

Strenču vidusskola: Bormanis 22, Balodis 21, Tomašs 13, Bajārs 12, Fabiāns 4, Gļeba

Lokomotīve -Smiltenes sporta skola U -19: 80:74 (26:21, 9:12, 15:13, 30:28)

Lokomotīve: Dzērve 24, Gals 16, Starostins 15, Sīmanis 10, Kuharenko 6, Zadiņš 5, Krastiņš 4, Siļķēns, Ribakovs

Smiltenes sporta skola U -19: Vergins 18, Sijāts 17, Zvonkovs 14, Bisenieks 11, Celms 7, Krišjānis 4, Bērziņš 2, Kudlāns 1

Smiltenes sporta skola -Rūsiņš: 72:51 (13:14, 15:6, 27:16, 17:15)

Smiltenes sporta skola: Mežulis 24, Slapjums 15, Joksts 12, Šakars 9, Gailītis 6, Birkenšteins 4, Nika 2, Elmeris

Rūsiņš: Grodnis 17, Bogdanovs 11, Luguzis 10, Andževs 10, Melnis 3

Valmiera 2010 -Vudlande: 87:84 (28:16, 19:26, 25:20, 15:22)

Valmiera 2010: Ozols 20, T Rozītis 18, Amoliņš 16, A Rozītis 13, Kliesmets 9, Birums 7, Tīcis 4, Reinfelds

Vudlande: Uiska 31, Hermanovskis 21, Millers 13, Nīmants 10, Šteinbergs 6, Jaunzems 3, Slapjums, Blāķis, Mellis

Komentāri 3

Koļans

Kur tabulas?Rezultatīvākie spēlētāji?Labākie trīnieku metēji?:D

pirms 9 gadiem, 2011.03.14 11:25

cits

Ļoti gribētu redzēt arī grafiku nākošām spēlēm.. Laikam nākošās nedēļas nogalē būs spēles?

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 13:15