Smiltenes sporta skolai - otrā vieta 2

Šodien Olimpiskajā sporta centrā ar naudas prēmijām tika apbalvotas 27 labākās sporta skolas no visas Latvijas.

Šogad konkursā piedalījās 56 no 78 Izglītības un zinātnes ministrijas akreditētajām sporta skolām visā Latvijā. Dalībnieki tika vērtēti septiņās grupās - atkarībā no sporta veidu skaita sporta skolā vai klubā.

Visās grupās pirmās vietas ieguvējs saņēma 1000 latu naudas prēmiju, otrās vietas ieguvējiem tika piešķirti 800 lati, savukārt trešajai vietai tika piešķirta 700 latu naudas balva.

Dažās grupās ir vairāk nekā trīs uzvarētāji, kas atkarīgs no dalībnieku skaita grupā un konkurences, kā arī iegūtajiem punktiem, jo reizēm punktu skaits bija ļoti līdzīgs, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Sporta pārvaldes Informācijas daļas vadītāja Ināra Leimane.

Grupā, kurā tika vērtētas skolas ar diviem līdz pieciem sporta veidiem, pirmo vietu ieguva sporta centrs "Daugavpils ledus". Otrajā vietā ierindojās Smiltenes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skola, savukārt trešā vieta tika piešķirta bērnu un jauniešu sporta centram "Daugavas sporta nams".

Grupā, kur vērtēja skolas ar diviem līdz astoņiem sporta veidiem, pirmo vietu ieguva Ludzas rajona sporta skola, otrajā vietā ierindojās Specializētā airēšanas sporta skola, bet trešajā vietā - Ogres novada Sporta centrs. Šajā grupā 500 latu naudas balva tika piešķirta arī Specializētajai tenisa sporta skolai, riteņbraukšanas klubam "Marss" un Siguldas sporta skolai.

Trešajā grupā, kur vērtēja skolas ar diviem līdz sešiem sporta veidiem, pirmā vieta tika piešķirta Valmieras bērnu sporta skolai, otrā vieta - sporta skolai "Arkādija", bet trešajā vietā ierindojās Liepājas sporta skola "Daugava". 500 latu naudas prēmija tika piešķirta bērnu un jaunatnes sporta skolai "Jugla".

Ceturtajā grupā ar sešiem un vairāk sporta veidiem pirmajā vietā ierindojās Kuldīgas rajona sporta skola, otrajā vietā - Cēsu pilsētas sporta skola, trešajā - Bauskas rajona bērnu un jaunatnes sporta skola, bet 500 latu naudas balva tika piešķirta Rīgas rajona bērnu un jaunatnes sporta skolai.

Piektajā grupā, kurā tika vērtētas skolas ar specializāciju vienā sporta spēlē, pirmā vieta piešķirta Liepājas basketbola skolai, otrā - Ogres basketbola skolai, savukārt trešajā vietā ierindojās Rīgas futbola skola.

Sestajā grupā, kurā tika vērtētas skolas, kas specializējas vienā individuālajā sporta veidā, pirmo vietu ieguva Rīgas vieglatlētikas skola, otro vietu - Jelgavas specializētā peldēšanas skola, bet trešajā vietā ierindojās Rīgas vingrošanas skola. 500 latu naudas balva tika piešķirta arī Kalnu slēpošanas sporta centram.

Savukārt septītajā grupā tika vērtētas lielo pilsētu sporta skolas. Pirmo vietu izcīnīja Ventspils sporta skola "Spars", otrā vieta tika piešķirta bērnu un jaunatnes sporta skolai "Rīdzene", bet trešajā vietā ierindojās Jelgavas bērnu un jaunatnes sporta skola.

Konkursa mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu sporta inventāra iegādei un mācību procesa nodrošināšanai tām Latvijas sporta skolām un klubiem, kuru audzēkņi sasnieguši labākos rezultātus 2007.gadā.

Sporta pārvalde sadarbībā ar Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomi konkursu sporta skolu programmu atbalstam rīko jau trešo gadu pēc kārtas.