Sapratu

Smiltenes sporta skolas audzēkņi – labāko vidū valstī

Attēlā: Baltijas čempionātā U16 un U20 grupā Matīss Velps (otrais no kreisās)  izcīnīja 1. vietu šķēpa mešanā, Hanna Gabriela Ziemiņa – 3, vietu šķēpa mešanā, Ginters Ķelps -  4. vietu 100 metru skrējienā un 2. vietu stafetē. Attēlā- kopā ar treneri Guntaru Marksu.

Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) jaunie vieglatlēti šās vasaras sezonu aizvadījuši, izcīnot godalgotas vietas Latvijas un Baltijas čempionātos un citās sacensībās.

“Sezonas uzdevums sportistiem bija kvalificēties Eiropas jauniešu U18 čempionātam un pasaules junioru čempionātam. Diemžēl galvenais uzstādījums tika realizēts daļēji,” atzīst treneris G. Markss.

Startē spēcīgā konkurencē

Lai iegūtu ceļazīmi uz šīm nozīmīgajām sacensībām, sportistiem sezonas laikā bija jāizpilda Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteikti kvalifikācijas normatīvi, taču ar nosacījumu, ka no katras valsts sacensībās startē ne vairāk par diviem dalībniekiem. No smilteniešiem sezonas gaitā kvalifikācijas normatīvus izpildīja četri sportisti: Marta un Sabīne Marksas, Dāvis Krauklis un Klāvs Ozoliņš. Savukārt Latvijas Vieglatlētikas savienības nosacījums šajā situācijā, kad sacensībām kvalificējušies ir vairāki dalībnieki, nekā atļauts piedalīties, ir sportistu sasniegtais rezultāts Latvijas čempionātā.

Tiem gatavojoties, Smiltenes BJSS vieglatlēti vispirms ar labām sekmēm startēja starptautiskajās sacensībās “Ventspils šķēpi”. Zelta medaļu izcīnīja Renārs Skorenko (U12) un Kristers Krauklis (U14), sudraba medaļu – Markuss Petrovs (U14), Klāvs Ozoliņš (U18) un Matīss Velps (U20).

Savukārt Latvijas vieglatlētu sacensībās “Sportland kauss” (3. posmā) U18 grupā 1. vietu izcīnīja Marta Marksa 100 metru barjerskrējienā un Dāvis Krauklis šķēpmešanā. Šajā pašā disciplīnā 3. vietā ierindojās Klāvs Ozoliņš. Jānis Sausais bija piektais labākais 110 metru barjerskrējienā.

Arī šogad smiltenieši turpināja tradīciju plūkt laurus olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņā šķēpmešanā. Savās vecuma grupās uzvarēja Kristers Krauklis (U14) un Klāvs Ozoliņš (U18), kurš sasniedzasavu sezonas labāko rezultātu – 67,65 metrus. Bronzas medaļu ieguva Renārs Skorenko (U12), Matīss Velps (U20) un Hanna Gabriela Ziemiņa (U16), turklāt Hanna pirmo reizi raidīja šķēpu pāri 40 metru robežai un sasniedza rezultātu 41,20 metri.

Sezonas galvenajās sacensībās – Latvijas čempionātā U18 un U20 grupās  Smiltenes BJSS sportisti izcīnīja četras medaļas. Klāvs Ozoliņš uzvarēja šķēpmešanā U18 grupā, raidot šķēpu 65,78 metru tālumā, un izcīnīja vietu Latvijas izlasē startam Eiropas jauniešu čempionātā (diemžēl uztraukums un pieredzes trūkums šāda mēroga sacensībās darīja savu, un Klāvs Eiropas čempionātā palika bez rezultāta).

Vēl Latvijas čempionātā Elīza Kaupe bija otrā ātrākā 100 metru barjerskrējienā (15,54 sekundes) U20 grupā. Dāvis Krauklis izcīnīja 3. vietu šķēpmešanā U18 grupā (61,96 m). Trešais junioru konkurencē U20 grupā bija Matīss Velps (65,58 m).

Ļoti spēcīgā konkurence savā U18 grupā liedza līdzdalību Eiropas čempionātā talantīgajai sprinterei Martai Marksai. “Marta 100 metru barjerskrējienā sasniedza  ļoti augstvērtīgu rezultātu 14,22 sekundes un  izpildīja normatīvu U18 grupā startam Eiropas jauniešu čempionātā. Diemžēl Martas grupā konkurence ir ļoti liela, un Marta čempionātā palika tikai 4. vietā.  Eiropas jauniešu čempionātā startē tikai divu labāko vietu ieguvējas,” norāda Martas treneris G. Markss.

Piemēram, Martas grupā 100 metru barjerskrējienā Latvijas čempionātā uzvarēja Kristīne Blaževiča kura vēlāk izcīnīja sudraba medaļu daudzcīņā  Eiropas U18 čempionātā daudzcīņā.

Vēl Latvijas čempionātā U18 grupā startēja Jānis Sausais, izcīnot 6. vietu 110 metru barjerskrējienā.

Iepriecina ar čempiona titulu

Savukārt Latvijas U16 čempionātā vieglatlētikā 100 metru skrējienā pārliecinoši uzvarēja   Ginters Ķelps ar rezultātu 11,74 sekundes. Šķēpmešanā iepriecināja Hanna Gabriela Ziemiņa ar jaunu personisko rekordu  42,37 m, izcīnot sudraba medaļu. Tikai nedaudz līdz bronzai tāllēkšanā pietrūka Marekam Baumanim, kurš ar 5,67 metrus tālu lēcienu ierindojās 4. vietā.

Smiltenes BJSS vieglatlēti ar labiem panākumiem šovasar startēja arī Baltijas čempionātā U16 un U20 vecuma grupās. Šķēpmešanā ar rezultātu 65,30 m U20 grupā uzvarēja Matīss Velps. U16 grupā šajā pašā disciplīnā Hanna Gabriela Ziemiņa ierindojās 3. vietā. Šajā pašā vecuma grupā 100 metru  skrējienā Ginters Ķelps sasniedza jaunu personisko rekordu (11,55 sekundes) un ierindojās 4. vietā.

“Šosezon ļoti iepriecināja šķēpmetēja Līna Mūze, kura pārstāv Smiltenes sporta centru un pēdējos gados trenējas Somijā. Līna  ar jaunu personīgo rekordu (63,80 metri) kļuva par Latvijas čempioni un izcīnīja ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Savukārt vīriešu konkurencē 5. vietu U23 grupā ar rezultātu 67,42 m izcīnīja Jāzeps Groza,” informē G. Markss.