Smiltenes U-17 jaunieši izcīna sudrabu basketbola turnīrā “SMILTENES RUDENS-2018”

Arī šogad, kā ierasts rudenī, Smiltenē norisinājās trīs dienu ilgs internacionāls basketbola turnīrs U-13 un U-17 vecuma jauniešiem, pa sešām komandām katrā vecuma grupā. Turnīrā piedalījās komandas ne tikai no Latvijas (Smiltenes, Siguldas, Madonas, Iecavas, Kuldīgas, Rojas, Gulbenes ), bet arī divas no Igaunijas (Jehvi un Narvas). Katrā vecuma grupā savā starpā sacentās sešas komandas, kas izspēlēja viena ar otru pa vienai spēlei. Komanda ar visvairāk gūtajiem punktiem turnīra tabulā izcīnīja pirmo vietu.

Smiltenes U-13 grupas jauniešiem turnīra sākums nebija visai sekmīgs, iesākot to ar zaudējumu  Madonas komandai, rezultāts 20:58 viesu labā, taču jau nākamajā dienā Smiltenes jaunieši rādīja spīdošu rezultātu, gūstot savu turnīra pirmo un diemžēl vienīgo uzvaru pār igauņu Narvas komandu. Rezultāts 36:10 mājinieku labā. Turpinoties turnīram, Smiltenes U-13 grupas jaunieši vairs nespēja gūt uzvaras un piekāpās visām atlikušajām komandām – 19:38 pret Rojas komandu, 27:39 pret Iecavas komandu un 20:30 pret Siguldas komandu, kopvērtējumā ierindojoties piektajā vietā ar sešiem punktiem turnīra tabulā. Smiltenes U-13 komandā spēlēja: Markuss Grigulis, Jēkabs Kulbergs, Emīls Lazda, Ričards Āgaris, Ernests Grišjānis, Marks Lakins, Miks Andersons, Roberts Ozols, Ralfs Stačs, Aleksandrs Stepanovs.

Turnīrā pirmo vietu izcīnīja Madonas komanda, kas turnīru noslēdza bez neviena zaudējuma un desmit punktiem turnīra tabulā. Otro vietu ieguva Iecava, kas savstarpējā spēlē uzvarēja Roju, tādējādi ar vienādu punktu skaitu turnīra tabulā trešo vietu un bronzu ieguva Rojas komanda.

Paralēli norisinājās arī U-17 vecuma grupu turnīrs, kur Smiltenes komanda rādīja lielisku sniegumu. Iesākoties turnīram, varēja šķist, ka smiltenieši nebija iejutušies spēļu ritmā, bija nedaudz satraukušies un jau pirmajā spēlē piekāpās dominējošajai Madonas komandai, kas ar rezultātu 24:37 uzvarēja Smiltenes basketbolistus. 

Otrajā spēlē smilteniešiem pretī stājās Kuldīgas basketbolisti. Smiltenieši spēli iesāka pārliecinoši un uzreiz pārņēma vadību. Trešās ceturtdaļās vidū šķita, ka spēles uzvarētājs ir jau noskaidrots, taču kuldīdznieki nepadevās un atrada caurumu Smiltenes komandas aizsardzībā, īsā laikā izlīdzinot rezultātu. Tādējādi, atstājot visu intrigu ceturtajai ceturdaļai. Beigu beigās sīvā cīņā Smiltenes basketbolisti, pieliekot ne mazums pūļu, tomēr pieveica Kuldīgas basketbolistus ar rezultātu 48:46.

Pēc spraigās uzvaras pār Kuldīgas basketbolistiem smilteniešiem bija parādījusies ilgi gaidītā pārliecība, kas atspoguļojās atlikušajās spēlēs, kurās Smiltenes basketbolisti bez variantiem ar rezultātu 43:28 pieveica Gulbenes jauniešus un arī ar rezultātu 53:46 bija pārāki pār spēcīgo igauņu “Hito” komandu. Pēdējo spēli smiltenieši aizvadīja pret igauņu Narvas komandu, kurā arī pierādījās smilteniešu pārliecība un komandas darbs – uzvarot Igaunijas basketbolistus ar rezultātu 45:20, noslēdzoties turnīram, Smiltenes jaunieši ar deviņiem punktiem ierindojās otrajā vietā, tādējādi iegūstot sudraba medaļas. Savukārt, tieši tāpat kā U-13 vecuma jaunieši, bez zaudējumiem palika arī U-17 Madonas komanda, izcīnot zelta medaļas. Trešo vietu turnīra tabulā ieguva Gulbenes basketbolisti. Smiltenes U-17 komandā spēlēja: Toms Jānis Kalniņš, Jānis Mūrnieks, Toms Taurenis, Anguss Ints Dišlers, Ilvars Joksts, Artis Miks Šmits, Kristaps Kažuro, Agris Bārda, Endijs Balodis, Dāvis Sīmanis, Lauris Krankovskis un Ralfs Vorobjovs.

Pēc kārtējā veiksmīgi aizvadītā basketbola turnīra par basketbola attīstību Smiltenē jauniešu vidū dažus vārdus teica Smiltenes sporta skolas direktors, reizē arī basketbola treneris Ivars Joksts: “Smiltenē basketbols attīstās un lēnām kāpj uz augšu. Viens no galvenajiem iemesliem tam ir treneru entuziasms. Mums Smiltenē ir labi treneri. Prieks, ka darbu uzsākuši arī jaunie treneri, bijušie Smiltenes sporta skolas audzēkņi, kas ir gatavi strādāt ar jaunajiem basketbolistiem. Šobrīd jaunākā grupa, kas ir sākusi trenēties basketbolā, izveidota no 2011. un 2012. gadā dzimušiem bērniem, tāpēc droši varu teikt, ka Smiltenē basketbols aug un nākamā paaudze ar talantīgiem basketbolistiem jau top un drīzumā varēsim tos redzēt spēlējam. Vēlos piebilst, ka Smiltenē attīstās ne tikai jaunatnes basketbols, bet arī vietējais čempionāts ir pāraudzis par plašāka mēroga turnīru ‒ ‘’VBL’’ (Vidzemes Basketbola Līga), kura ir parādījusi sevi visā Latvijā, un izskatās, ka komandu skaits šajā turnīrā ar katru gadu augs.“

Sports