„Smiltenes Vanagi” un Vijciems izcīna uzvaras Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā 1

Vidzemes atklātā hokeja čempionāta kārtējās spēlēs uzvaras izcīnījušas bijušā Valkas rajona komandas. Dāvidam Jakovičam gūstot divus vārtus, „Smiltenes Vanagi" ar rezultātu 3:1 pārspēja „SCO Centru". Citā spēlē Didzis Ozoliņš guva divus vārtus, palīdzot Vijciemam ar 4:1 uzveica „Livoniju".

„Smiltenes Vanagi" tikās ar A grupas ceturtās vietas īpašnieci „SCO Centrs" komandu. „Vangi" līdz šim 15 spēlēs bija izcīnījuši deviņas uzvaras un piedzīvojuši piecus zaudējumus, B grupā atrodoties 3. vietā.

Spēles pirmajā trešdaļā laukumā risinājās asa cīņa un vārtu gūšanas momenti bija abām komandām. Smilteniešus no vārtu zaudējuma vairākas reizes glāba pieredzējušais vārtsargs Gints Suksis. Pēc pirmā perioda rezultāts uz tablo netika atklāts.

Otrajā trešdaļā pēc nospēlētajām divām minūtēm un piecām sekundēm rezultātu atklāja „Smiltenes Vanagu" rezultatīvākais spēlētājs Dāvids Jakovičs, kuram šie bija 15. gūtie vārti šajā sezonā.

Rezultatīvu piespēli šajā vārtu guvumā izdarīja Einārs Seisums. Piecas minūtes pirms otrā perioda beigām smilteniešiem izdevās rezultātu dubultot. Pēc Anda Rozīša un Eināra Seisuma piespēlēm precīzs bija „vanagu" komandas pieredzējušākais hokejists Ilgvars Plētiens. Tomēr smilteniešu prieki nebija ilgi, jo 16 sekundes vēlāk Dzintars Vasiļjevs atguva vienus vārtus „SCO Centram". Pēc perioda ar rezultātu 2:1 vadībā atradās „Smiltenes Vanagi".

Trešā trešdaļa aizritēja asā spēlē, ko veicināja „SCO Centra" rupjā spēle, taču tas neliedza trīs minūtes pirms spēles beigām „vanagiem" palielināt savu pārsvaru. Otro reizi spēlē ar vārtu guvumu izcēlās Dāvids Jakovičs. Spēle noslēdzās ar rezultātu 3:1.

Lielisku spēli aizvadīja „Smiltenes Vanagu" vārtsargs Gints Suksis, kurš atvairīja 18 no 19 pretinieku izdarītajiem metieniem. Pēc šīs spēles smiltenieši turnīra tabulas B grupā pakāpās uz otro vietu.

Otrajā spēlē laukumā tikās Vijciema un „Livonijas" komandas. Vijciema komanda pirms šīs spēles atradās vadībā D grupā, bet „Livonijas" hokejisti ieņēma ceturto vietu B grupā.

Spēles pirmajā periodā pēc nospēlētajām 5 minūtēm un 26 sekundēm rezultātu atklāja „Livonijas" hokejisti. Pēc Kristera Kalniņa un Sanda Kreša -Krešova precīzajām piespēlēm vārtus guva Sandris Sovers. Vijciemiešiem vajadzēja divas minūtes, lai rezultātu izlīdzinātu, kad ar precīzu metienu izcēlās Didzis Ozoliņš. Rezultatīva piespēle šajā vārtu guvumā Klāvam Bošam. Pirmais periods noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

Otrais periods iesākās ar Vijciema komandas pārsvaru, kas atspoguļojās rezultātā. Pēc nospēlētām 10 minūtēm un 35 sekundēm vijciemiešus vadībā izvirzīja Jānis Kalniņš, kuram ar rezultatīvu piespēli asistēja Atis Empelis. Pirms pēdējā perioda rezultāts uz tablo rādīja 2:1 Vijciema labā.

Trešā perioda sākumā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās, taču pēc nospēlētām 11 minūtēm un 37 sekundēm Vijciemam izdevās palielināt savu pārsvaru. Otros vārtus spēlē guva Didzis Ozoliņš. Rezultativitātes punkti šajā vārtu guvumā arī Klāvam Bošam un Uldim Dancim. Nepilnas trīs minūtes vēlāk pieredzējušais hokejists Uldis Dancis guva arī ceturtos vārtus Vijciema komandas labā.

Rezultatīvas piespēles izdarīja Didzis Ozoliņš un Juris Kalniņš. Vijciema komanda izcīnīja savu 14. uzvaru turnīrā ar rezultātu 4:1, nostiprinoties D grupas vadībā.

Lielisku spēli aizadīja Didzis Ozoliņš, kurš guva divus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli. Vieni vārti un viena rezultatīva piespēle Uldim Dancim. Vijciema komandas vārtsargs Jānis Lauris atvairīja 19 no 20 pretinieku metieniem. Metienu attiecība spēlē 39:20 vijciemiešu labā.