“Smiltenes Vanagu” bērnu komandai finansiāli palīdz kaimiņu rajons 6

"Smiltenes Vanagu" bērnu hokeja komandu atbalsta

ne vien Smiltenes pašvaldība, bet arī Vidzemes Olimpiskais centrs

Smiltene ir viena no tām mazpilsētām, kurā arī jauniešiem un bērniem tiek dota iespēja trenēties hokejā. Tomēr lielākais kavēklis jauno censoņu izaugsmē ir nepietiekams treniņu biežums, jo pilsētā nav ledus halles, bet naudas ir tik, cik ir.

 

Kaut arī pilsētā nav ledus halles, hokeja dzīve šeit rit pilnā sparā. Šī sporta veida attīstībai pēdējos gados šķērslis nav arī laika apstākļi, kas neļauj paslidot pat hokeja laukumā pie Tepera ezera. Tomēr entuziasti cenšas rast dažādas iespējas un pieņemt piedāvājumus, lai hokejistu meistarība palielinātos. Viens no tādiem entuziastiem ir Ilgvars Plētiens. Viņš hokeja dzīvi Smiltenē kultivē jau daudzus gadus.

 

 

"Smiltenes Vanagu" jaunākā komanda piedalās Latvijas Jaunatnes un bērnu hokeja līgā U16 2. grupā. Vecākie no komandas spēlētājiem pilnveido savu meistarību arī Vidzemes atklātajā čempionātā hokejā trešajā līgā. Nereti pretinieki ir pieaugušie.

 

 

 "Jau sen gribēju, lai puiši piedalītos Vidzemes čempionātā, bet viss mūsdienās apstājās pie finansēm. Esmu jau arī aicinājis vecākus rast finansiālu atbalstu savu bērnu hokeja aktivitātēm," stāsta "Smiltenes Vanagu" treneris I. Plētiens.

 

Viņš atklāj, ka liels atspaids ir Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) direktora Arta Jansona palīdzība jaunajiem sportistiem, jo ar pašvaldības piešķirto finansējumu nepietiek, lai bērni varētu astoņus mēnešus vienreiz nedēļā trenēties ledus hallē. Tuvākā ir Valmierā.

 

Jauno hokejistu treneris stāsta, ka ar VOC direktoru A. Jansonu un ledus halles pārvaldnieku Jāni Lauri smilteniešiem izveidojusies laba sadarbība. "Viņi vienmēr ir atsaucīgi. Tā kā mēs un bērnu hokeja komanda no Valmieras esam vienīgās Vidzemē, VOC ir pretimnākošs," stāsta I. Plētiens.

 

Šogad kaimiņu rajons Smiltenes jaunajiem hokejistiem dod atlaidi par ledus īri, lai "Smiltenes Vanagiem" būtu iespēja piedalīties Latvijas hokeja federācijas spēlēs. "Federācija nenosedz visas izmaksās, tāpēc mēs priecājamies par šo iespēju, jo ne viens vien jaunais smiltenietis ir izaudzis par labu spēlētāju," saka I. Plētiens.

 

Komentāri 6

sc

"jo ne viens vien jaunais smiltenietis ir izaudzis par labu spēlētāju," saka I. Plētiens.
Visu cieņu Ilgvaram un Smiltenes hokejam bet šie vārdi liek smaidīt!

pirms 12 gadiem, 2008.12.01 09:54

pozitivs tels

Vismaz sis cilveks nezelojas par gruto dzivi, bet dara kas jadara. lai veicas! Vairak tadu

pirms 12 gadiem, 2008.12.01 16:58

zelčs

Reāli skatoties Smiltenē nav izaudzis neviens laba līmeņa hokejists. Krišs, Kļava, Miks u.c., ko var uzskatīt par hokejistiem, par tādiem ir kļuvuši /respektīvi - iemācījušies slidot/ mācoties un trenējoties Rīgā. Ilgvars vairāk gan ir traucējis viņu attīstībai, nevis sekmējis. Skumji.

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 13:09

.,

zelčam - Nu hokejskolā jau arī neņem tādus kas sāk no nullītes pamatus tomēr ieliek tā kā!

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 19:53

motosams

Kristaps Bīnerts - Jānis Kļava - Mikuss Ozols - Kristaps Krūmiņš- Jānis Zants - Sandis Āķis visi vēl tagad spēlē augstā līmeņa komandās- un kā raksta ZELČS tad visus pamatus un slidošanu ir iemācijušies paši.Tikai kas caurām naktīm lēja ledu? Kas ar tiem maziem puikām no agra rīta līdz melnai tumsai dzīvoja un mācija viņus pa Tepera ledu.Es gan tādu Zelču tur neredzēju.Un ja hokejskolā ņemtu katru kas tik grib - tad ziniet cik tur naudīgo būtu.Ar Cieņu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 12:02

Sports