Smiltenes volejbolistes iekļūst valsts finālā

Šodien Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas volejbolistes Gulbenē sacenšas Latvijas jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā. Tās ir reģionālās sacīkstes Vidzemē, kurās pienākusi pēdējā no sešām kārtām pirms izšķirošā fināla.

 

Smiltenes meiteņu trenere Laila Cīrule jau tagad droši apgalvo, ka finālā ir iekļuvuši visi viņas audzēkņu pāri, izņemot vienu.

 

A grupā (1993. - 1994. dzimšanas gads) tālāk par medaļām cīnīsies Elza Cīrule un Zane Cera, kā arī Liene Časka un Evija Cirša. Turklāt Elza un Zane ir ieguvušas Vidzemē visaugstāko punktu skaitu, kas ļauj cerēt uz medaļām valsts finālā.

 

B grupā (1995. dz.g. un jaunākas) vietu par cīņām finālā jau izcīnījušas Dārta Meldere un Liene Cīrule, Annija Lukašēvica un Liene Krūmiņa, Līva Trijēce un Santa Dzene, Laura Rubene un Sabīne Trezune.

 

Trenere īpaši priecājas par to meiteņu panākumiem, kuras volejbolu spēlē pirmo gadu. Savukārt 10 gadus vecā Laura Rubene ar divus gadus ilgu pieredzi šajā sporta veidā startē četrus gadus vecāku meiteņu grupā un ir jaunākā dalībniece Latvijas čempionātā.

 

Čempionāta finālmači notiks 4. un 5. augustā Dubultos.

 

Papildu tam Smiltenes sporta skolas audzēknes piedalās vasaras sporta spēlēs "Tio volejs", kurās pagaidām aizvadījušas vienu kārtu. Vecākās grupas volejbolistes startē arī Valmieras atklātajā čempionātā.

 

"Šovasar mums ir ļoti bagāta vasara ar sacensībām, kā nevienu citu gadu. Meitenes strādā un trenējas godam, pirms sacensībām pat trīs reizes nedēļā," slavē L. Cīrule.

 

Treneri un audzēknes vienīgi satrauc neziņa, kāds jaunajā mācību gadā būs finansējums Smiltenes sporta skolai. Ir informācija, ka treniņi notiks, tikai vēl nav skaidrs, cik bieži un kādā veidā. Tas būs atkarīgs no treneru darba apmaksas.

 

"Negribas sēdēt visu ziemu sēdēt mājās un neko nedarīt. Tā zaudēsim fizisko formu, lai vasarā varētu nopietni atsākt spēlēt pludmales volejbolu," ir nobažījusies Zane Cera (10. klase).

 

Zane un Elza Cīrule volejbolā trenējas visilgāk no sporta skolas audzēknēm. Jaunietes secina, ka treniņi norūda raksturu un dod labu fizisko sagatavotību un piebilst, ka ne velti sporta skolā trenējas daudz bērnu un pusaudžu.

 

Nesen volejbolu sākušas spēlēt Santa Dzene un Līva Trijēce. Meitenes mācīsies 7. klasē.

 

"Patīk volejbols. Ir interesanti to spēlēt, un gribas, lai var turpināt. Zēni iet uz futbolu un basketbolu, bet šis vismaz ir sports meitenēm," spriež jaunās volejbolistes.

Sports