Smiltenieši - līdzvērtīgi konkurenti vienaudžiem Eiropā

Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) vieglatlētu izlase apliecinājusi, ka  sporta arēnā var līdzvērtīgi cīnīties ar saviem vienaudžiem no visas Eiropas.  

Jau tradicionāli Smiltenes BJSS audzēkņi piedalās ikgadējās starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās “European Kids Athletic Games 2018”, kas notiek Čehijas pilsētā Brno. Šogad tajās sacentās 1600 jaunie sportisti no 16 valstīm, katrā grupā – vidēji 120 dalībnieku. 

Atved četras medaļas

Smiltenes BJSS izlasē šajās sacīkstēs startēja 21 vieglatlēts (2003. -  2007. dzimšanas gads), kuru treneri ir Sindija Grēna, Ingars Grēns un Guntars Markss.

“Iepriekš treniņgrupās notika atlase, kurā uzstādītie normatīvi bija tādi, lai rezultāti atbilstu iekļūšanai pirmajā divdesmitniekā, skatoties sacensību “European Kids Athletic Games” aizvadītā gada rezultātus,” norāda I. Grēns.

Ļoti sīvā konkurencē sacensībās “European Kids Athletic Games 2018” godalgotas vietas izcīnīja četri Smiltenes BJSS audzēkņi, sasniedzot augstvērtīgus rezultātus.

Zelta medaļu šķēpa mešanā ieguva trenera G. Marksa audzēkne, 14 gadus vecā Hanna Gabriela Ziemiņa, raidot šķēpu 41,99 metrus tālu. Turklāt Hanna sacensībās meta 500 gramus smagu šķēpu, kaut ikdienā trenējas ar 400 g šķēpu.

Sudraba medaļu augstlēkšanā ar rezultātu 1,62 metri izcīnīja trenera I. Grēna audzēknis 13 gadus vecais Jorens Miķelsons. Jāpiebilst, ka Jorens ir 1,64 metrus garš, savukārt pusaudža personiskais rekords ir 1,65 m, tātad Jorens spēj pārlēkt pāri savam augumam.

Bronzas medaļas sacensībās Čehijā ir S. Grēnas audzēknim 11 gadus vecajam Emīlam Gobam (augstlēkšanā ar rezultātu 1,28 m) un G. Marksa audzēknim 14 gadus vecajam Ginteram Ķelpam (60 m sprintā ar rezultātu 7,29 sekundes). Jāpiebilst, ka Emīls šajās starptautiskajās sacensībās startēja  pirmo reizi un jau uzreiz tas vainagojās ar medaļu.

Vēl labi savās vecuma grupās startēja: Daniela Kainaize  (5. v, bumbiņas mešanā, rezultāts 37,89 m), Kristers Krauklis (4. v. bumbiņas mešanā, 57 m), Markuss Petrovs ( 9. v tāllēkšanā, 5,06 m), Endijs Kalniņš (9. v. tāllēkšanā, 4,44 m), Kristians Markss (4. v. tāllēkšanā, 4,59 m).  B finālā 60 metru sprintā  Markuss Priedītis ierindojās 15. vietā. Tādu pašu vietu izcīnīja Paula Rudīte 150 metru sprintā. Treneriem vēl nav zināmi vairāku audzēkņu rezultāti, taču jau tagad viņi prognozē, ka tie atbilstu vietai pirmajā vai otrajā desmitniekā.

Citiem līdz godalgām nieka tiesa

“Kopumā vērtējot, smiltenieši zemāk par 30. vietu šajās sacensībās nebija, kas ir labs rādītājs, jo konkurence bija ne tikai liela, bet arī ļoti sīva. Piemēram, sprintā vienā sekundes desmitdaļā noskrēja pat 10 bērni. Viena no sacensību dienām mums diemžēl bija neveiksmju diena, jo mūsu vieglatlēti pārsvarā ierindojās 4. un 5. vietā, no godalgām pietrūka pavisam maz. Mūsu puišu komanda (Regnārs Tamms, Markuss Petrovs, Kristers Krauklis, Jorens Miķelsons), neskatoties uz lielu kļūdu maiņā pirms pēdējā posmā, izcīnīja 6. vietu 23 komandu konkurencē. Vēl pirms pēdējā posma viņi bija pārliecinošā vadībā, un Jorens nebūtu nevienu garām palaidis,” stāsta treneris I.  Grēns. 

Treneris arī piebilst, ka sacensību laikā Brno valdīja plus 32 grādu liels karstums, tāpēc vieglāk bijis startēt bērniem no Eiropas dienvidu valstīm, kas atspoguļojies arī rezultātos.

“Liels paldies par palīdzēšanu Smiltenes BJSS izlasei nokļūt uz sacensībām Konteru ģimenei un Andim Skrastiņam, un SIA “Draugs SD” par ceļamaizi,”  pateicas I. Grēns.

Sports