Smilteniešu treneris Ingars Grēns saviem audzēkņiem atver Eiropas vārtus

Jau rakstījām par Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņu Jorena Miķelsona un Paulas Rudītes augsto sasniegumu, šomēnes izcīnot vietu Latvijas izlasē, lai startētu Starptautiskajās izlašu sacensībās Polijā.


Izlašu sacensības Polijā nu ir aizvadītas, abi smiltenieši tajās sevi apliecinājuši godam, sacenšoties ar piecu valstu labākajiem vieglatlētiem, saviem vienaudžiem.


Sacenšas ar vislabākajiem

Jorens Miķelsons šajās Starptautiskajās izlašu sacensībās izcīnīja 3. vietu tāllēkšanā ar rezultātu 5,66 metri un sasniedza jaunu personīgo rekordu (pirms tam Jorena labākais lēciens bija 5,38 metru tālumā). Paula Rudīte bija ceturtā labākā 300 metru skrējienā ar rezultātu 44,47 sekundes, informē abu jauno vieglatlētu treneris Ingars Grēns.

Treneris ir gandarīts par savu audzēkņu augstvērtīgo startu Eiropas arēnā, jo konkurence bija ļoti spēcīga. Šajās sacensībās Polijā  piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ungārijas un Slovākijas jaunie vieglatlēti (2005. dzimšanas gads), kuri iepriekš  uzvarēja savu valstu atlases sacensībās katrs savā vieglatlētikas disciplīnā. 

“Jorena rezultāts ir ļoti augstvērtīgs. Latvijā viņa vecumā šobrīd neviens nelec tik tālu,” savu audzēkni uzteic treneris I. Grēns. Jāpiebilst, ka Jorens Miķelsons ir divkārtējs Latvijas čempions tāllēkšanā savā vecuma grupā (ziemas un vasaras čempionātā).

Starptautiskajās izlašu sacensībās Polijā vieglatlēti uzreiz sacentās finālsacensībās. Tāllēkšanas sektorā bija tikai seši lēcieni. Jorens savu labāko rezultātu sasniedza trešajā lēcienā. 

300 metru disciplīnā bija tikai viens skrējiens. Līdz ar to sportistiem šis starts bija ļoti liela atbildība. 

Intervijā “Ziemeļlatvijai” Jorens un Paula atzīst, ka satraukuma pirms starta Polijā viņiem nav bijis. 12 gadus vecajam Jorenam jau ir starptautisku sacensību pieredze, jo arī 2017. gadā viņš ieguva tiesības startēt Latvijas izlasē šādos pašos mačos Polijā, kur toreiz tāllēkšanā izcīnīja sudraba medaļu.  

Nākamā – arēna Čehijā

Taujāts, kādas ir emocijas stāvēt uz pjedestāla ar Latvijas karogu rokās, Jorens teic, ka labas, bet piebilst, ka gribējās labāku rezultātu, jo varējis aizlēkt tālāk. 13 gadus vecā Paula par savu 4. vietu ir priecīga. Izvaicāta par startu šajā 300 metru skrējienā, meitene atzīst, ka visgrūtākie ir distances pēdējie metri, lai arī tajos noturētu ātrumu.

Tagad līdz augustam abiem vieglatlētiem ir dota atpūta, bet augusta vidū atsāksies treniņi, lai gatavotos starptautiskām sacensībām Čehijā.  

Jaunajā mācību gadā Paula un Jorens uzsāks mācības Smiltenes vidusskolas 7. klasē un turpinās treniņus Smiltenes sporta skolā vieglatlētikas treniņgrupā.

Treneris I. Grēns piebilst, ka abi sportisti savu augsto līmeni apliecināja arī Valkas – Valgas – Smiltenes vieglatlētikas daudzcīņas seriālā (60 un 300 metru skrējienā, tāllēkšanā un bumbiņas mešanā), pārliecinoši uzvarot kopvērtējumā savā vecuma grupā. Šis seriāls sportistiem bija treniņmači, gatavojoties Starptautiskajām izlašu sacensībām Polijā. 

Sports