Smiltenieti sūtīs uz Olimpiskajām spēlēm 1

Svētdien Smiltenē Latvijas riteņbraukšanas federācijas sēdē nolēma, ka Latviju Olimpiskajās spēlēs Pekinā pārstāvēs riteņbraucēji Raivis Belohvoščiks un Gatis Smukulis. Smiltenietis G. Smukulis to uzzināja pēc veiksmīgā starta Latvijas čempionātā Smiltenē, kur piektdien izcīnīja zelta medaļu Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā U-23 grupā.

 

Sportists uzvarēja individuālajā braucienā ar atsevišķu startu 40 kilometru garā distancē. G. Smukulis turklāt uzrādīja otro labāko rezultātu kopvērtējumā elites (pieaugušo) un U-23 grupā.

 

 

Francijas klubu "VC La Pomme Marselle" pārstāvošais smiltenietis zaudēja tikai vairākkārtējam Latvijas čempionam, augstas klases profesionālam riteņbraucējam Raivim Belohvoščikam ("Saunier Duval Scott"). G. Smukuļa rezultāts - 52:27:10, R. Belohvoščika - 51:41:07.

 

 

Abi sportisti arī pārstāvēs Latviju gaidāmajās Pekinas Olimpiskajās spēlēs. Par R. Belohvoščiku tas bija zināms jau iepriekš. Otras atlikušās ceļazīmes likteni svētdien Smiltenē izlēma Latvijas riteņbraukšanas federācijas sēdē, spriežot, vai sūtīt uz Olimpiskajām spēlēm G. Smukuli vai komandas "Rietumu Banka Rīga" sportistu Alekseju Saramotinu.

 

"50 procenti uz 50," atteic G. Smukulis, taujāts, cik drošs iepriekš jutās par savu iekļaušanu Latvijas olimpiešu izlasē. Pekinā G. Smukulis startēs grupas braucienā, bet R. Belohvoščiks - individuālajā un grupas braucienā. Individuālajā braucienā Latvijas izlasei ir tikai viena vieta.

 

G. Smukulis ir ļoti apmierināts ar piektdien uzrādīto rezultātu Latvijas čempionātā individuālajā braucienā. "Pagājušajā gadā Raivim zaudēju 43 kilometros piecas minūtes. Šogad ir ievērojams progress," finišā gandarīts "Ziemeļlatvijai" teica sportists. G. Smukulis uzsver, ka R. Belohvoščiks pagaidām ir labākais Latvijas riteņbraucējs solo distancē ar atsevišķo startu.

 

U- 23 grupā otro vietu izcīnīja komandas "Rietumu Banka Rīga" sportists Mārtiņš Trautmanis (56:48:48), trešo vietu - viņa komandas biedrs Indulis Bekmanis (57:00:73). Piektajā vietā ierindojās smiltenietis Ingus Eislers (58:06:54). Viņš pārstāv komandu "Dynatek Latvija".

 

Elites jeb pieaugušo grupā uzvarēja R. Belohvoščiks. Sudraba medaļu izcīnīja Oļegs Meļehs (54:33: 07; "Dynatek Latvija"), bronzu - Aleksejs Saramotins (56:04:42; "Rietumu Banka Rīga").

 

Svētdien, 29. jūnijā, riteņbraucēji sacentās par Latvijas čempiona titulu grupas braucienā 180 kilometru garā distancē ar startu un finišu Smiltenē.

 

G. Smukulis jau iepriekš uzsvēra, ka viņam tas būs tikai treniņbrauciens. 3. un 5. jūlijā sportists Latvijas izlases sastāvā startēs Itālijā Eiropas čempionātā U-23 grupā. "Ja izlikšu tagad pārāk daudz enerģijas, nebūs iespējams atjaunot spēkus līdz 3. jūlijam. Pa vidu vēl būs pārlidojums," teica sportists.

 

"No vienas puses žēl, ka sacensības notika Smiltenē, jo Eiropas čempionāta dēļ nevarēju cīnīties," finišā atzina G. Smukulis, kuru distancē pilsētas ielās uzmundrināja līdzjutēji.

 

Grupas braucienā svētdien viņš patiesi brauca kā treniņā un ierindojās pēdējā vietā, paliekot 19. Kopā ar Gati turējās viņa konkurents cīņā par atlikušo ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm Ķīnā A. Saramotins, kurš ieņēma 18. vietu. "Jau pirms starta pateicu Saramotinam, ka čempionātā braukšu treniņrežīmā, jo gatavojos Eiropas čempionātam. Tā arī visu distanci nobraucām kopā, uzmanot viens otru," saka G. Smukulis.

 

Grupas braucienā uzvarēja Normunds Lasis ("Dynatek Latvija") ar rezultātu 4:29:04. Otrais - Kalvis Eisaks (4:29:13; "Rietumu Banka Rīga"), kuram ar vienādu rezultātu seko Herberts Pudāns ("Dynatek Latvija").

 

Grupas braucienā startēja arī smiltenieši Jānis Rezins juniors (12. vieta) un Ingus Eislers (17. vieta). Jānis Rezins seniors brauciena laikā izstājās.

 

Komentāri 1

Apsveicu!!!!!
Patiešām būs prieks atkal vērot smiltenieša startu olimpiādē!
P.s. Finišā ar A. Saramotinu Gatis gan varēja pacīnīties, jo abi brauca praktiski viens otram pa pēdām.

pirms 13 gadiem, 2008.07.02 00:05

Sports