Smiltenietis Intars Išējevs ar 70,68 metru tālu metienu iekļūst pamatsacensībās 5

Tallinā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā vieglatlētikā, šķēpa mešanas kvalifikācijas sacensībās Latvijas pārstāvis smiltenietis Intars Išējevs ar rezultātu 70 metri un 68 centimetri ieņēma desmito vietu, kvalificējoties sestdien gaidāmajām pamatsacensībām.

Ceturtdien Igaunijas galvaspilsētā Tallinā tika dots starts Eiropas junioru čempionātam vieglatlētikā, kurā 954 vecā kontinenta spēcīgākie junioru vecuma vieglatlēti no 21. līdz 24. jūlijam sacentīsies par medaļām un rekordiem. 47 valstu vidū Eiropas junioru čempionātā startē arī Latvijas izlase, kuras sastāvā iekļauti divi Smiltenes vieglatlēti - pašreizējā Pasaules junioru vicečempione Līna Mūze, kā arī Singapūras jaunatnes Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Intars Išējevs.

Mūze šajā sezonā laboja arī Latvijas junioru rekordu un Tallinā uzskatāma par galveno favorīti sieviešu junioru šķēpa mešanas sacensībās, jo vienīgā no dalībniecēm ir metusi pāri 60 metru robežai. Savukārt Išējevs Eiropas vīriešu junioru rangā pirms čempionāta sākuma atradās augstajā sestajā vietā.

Pirmās sacensību dienas vakara sesijā norisinājās kvalifikācijas sacensības šķēpa mešanā vīriešiem, kur starp 26 labākajiem Eiropas junioru šķēpa metējiem bija arī trīs Latvijas pārstāvji.

Bez Intara uz starta izgāja arī pašreizējais Pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais, kā arī Rolands Štrobinders. Sportisti tika sadalīti divās plūsmās, katrā pa 13 vieglatlētiem. Pamatsacensībām varēja kvalificēties, raidot šķēpu vismaz 72 metrus tālu vai arī iekļūstot starp 12 labākajiem. Išējevs, kā vienīgais Latvijas pārstāvis, startēja pirmajā grupā.

Kvalifikāciju smiltenietis iesāka ar 65,28 metru tālu metienu, kas pēc pirmās metienu sērijasviņu ierindoja sestajā vietā. Otrajā mēģinājumā Išējeva raidītais šķēps piezemējās pie 70,68 metru atzīmes. Šis rezultāts viņu pacēla uz ceturto vietu.

Pēdējā metienā latvietim neizdevās uzlabot savu rezultātu, savukārt Išējevu apsteigt izdevās Valērijam Iordanam no Krievijas. Tādējādi Išējevs ar rezultātu 70 metri un 68 centimetri ierindojās piektajā vietā pirmajā plūsmā, saglabājot izredzes kvalificēties pamatsacensībām, iekļūstot starp 12 labākajiem metējiem. No pirmās grupas sportistiem labāko rezultātu izdevās uzrādīt baltkrievam Pāvelam Mialeškam, kura raidītais šķēps piezemējās pie 77,52 metriem, kas bija arī šī sportista personiskais rekords.

Otrajā kvalifikācijas plūsmā startēja divi latvieši - Zigismunds Sirmais un Rolands Štrobinders. Šeit labāko rezultātu sasniedza Sirmais, kurš savā labākajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 76 metri un 69 centimetri. Štrobinders ar 71,69 metiem B grupā ieņēma trešo pozīciju. Labāku rezultātu nekā Išējeva 70,68 metri otrajā plūsmā uzrādīja pieci sportisti, kas nozīmēja, ka smiltenietis kvalificējās pamatsacensībām ar desmito labāko rezultātu.

Pamatsacensības un fināls šķēpa mešanas sacensībās norisināsies sestdien, 23. jūlijā, pulksten 18.15. Sestdien savas sacensības uzsāks arī Līna Mūze. Sieviešu junioru kvalifikācijas sacensību sākums 12.10. Sacensības tiešraidē var vērot arī vadošajā Pasaules sporta kanālā "Eurosport".  

Komentāri 5

Sports