Smiltenietis - pasaulē spēcīgāko riteņbraucēju vidū

Vienā sezonā piedzīvo Olimpiskās spēles un līgumu ar "Pro Tour" komandu

Smiltenietis Gatis Smukulis (21 gads) šogad piepildījis divus sapņus. Pirmais - par piedalīšanos profesionālās riteņbraukšanas augstākajā līgā "Pro Tour" - viņam bija kopš bērnības.

 

Vēlāk Gatis sapņoja par līdzdalību Olimpiskajās spēlēs. Tas viss īstenojies viena gada laikā, tāpēc Gatis šo sezonu atzīst par vienreizēju.

 

Līgumu uz diviem gadiem ar Francijas profesionālo komandu "Ag2r La Mondiale" Latvijas jaunais, talantīgais riteņbraucējs parakstīja šovasar, 22. jūlijā, īsi pirms došanās uz Olimpiskajām spēlēm Pekinā.

 

Speciāli "Ziemeļlatvijai" no Francijas pilsētas Marseļas Gatis raksta, ka pagaidām vēl pārstāv Francijas pusprofesionālo komandu "VC La Pomme Marseille". "Pro Tour" viņš startēs no nākamā gada 1. janvāra.

 

 

"Esmu beidzot augšā vienā kategorijā ar pasaules spēcīgākajiem, un tas ir super!" priecājas smiltenietis. Viņa jaunās komandas bāze ir Chambery netālu no Itālijas robežas, taču nākamo gadu sportists vēl dzīvošot Marseļā.

 

Pēc pārrašanās no Olimpiskajām spēlēm Pekinā Gatis startēja Francijas kausa izcīņā, kur centās palīdzēt savai komandai. "Tomēr pārlidojumi un sešu stundu starpība, salīdzinot ar Ķīnu, mazliet izsit no ritma. Tagad kopš 18. augusta cenšos atpūsties un gatavoties septembrim," saka Gatis. Latvijā sportists ieradīsies oktobra vidū.

 

Kaut arī Olimpiskās spēles Pekinā jau aiz muguras, Gatis tās joprojām atceras ar saviļņojumu. Tas viss kopumā esot bijis liels piedzīvojums. Ar savu debiju Olimpiskajās spēlēs - startu 245 kilometru garā grupas braucienā un tajā izcīnīto 68. vietu - smiltenietis ir apmierināts. No 143 startējušiem sportistiem finiša līniju sasniedza 90.

 

- 68. vieta ir laba, uzskata Gatis. - Varbūt varētu nobraukt mazliet labāk, taču pēc kaujas jau visi gudri. Kopumā pirmās sacensības kopā ar elites džekiem esmu aizvadījis diezgan labi, ņemot vērā, ka tie bija pasaules labākie braucēji. Satraukuma nebija vispār. Šīs bija pirmās sacensības, kurās jutos tik brīvi. Tāpēc varbūt arī tik labi nobraucu.

 

- Kā iejuties distancē un sadzīvoji ar Ķīnas klimatu?- Trase man patika. Ļoti kalnains. Skaista apkārtne. Viss, ko var vēlēties! Smagāk bija pie 210 kilometriem, jo tomēr, lai šo distanci brauktu, jābūt lielai pieredzei un rūdījumam profesionālajā sportā. Tad tos kilometrus ir vieglāk pievārēt. Sacensībās 245 kilometrus braucu pirmo reizi, bet treniņos sagatavošanās nolūkā biju šogad pāris reizes nobraucis pat 260 kilometrus.

 

Ar 30 grādu karstumu sadzīvoju labi. Patiesībā karstums nemaz tā netraucēja, jo gaiss bija ļoti mitrs. Nevienas drēbes nežuva. Pirms olimpiādes Francijā dzīvoju 35 un pat vairāk grādu karstumā, bet to izturēt bija daudz grūtāk, jo gaiss bija sauss un visu laiku prasījās pēc ūdens mutē.

 

- Ar ko tev Olimpiskās spēles paliks atmiņā visvairāk?- Olimpiskās spēles jau pašas par sevi ir liels piedzīvojums. Tajās nav tik liela saspringuma, kā pirms čempionātiem, kuros ir tikai viens sporta veids. Šeit bija visas pasaules spēcīgākie sportisti no visiem sporta veidiem. Visi dzīvojām vienā ciematā. Visi bijām līdzīgi. Tas ir pats lieliskākais. Valdīja draudzīga atmosfēra.

 

 

Tagad pēc olimpiādes jūtos diezgan pacilāts, jo visi ir priecīgi par manu paveikto darbu. Daudzi redzēja manu aktīvo braukšanu un izcīnīto vietu. Nu jau tagad arī vairāk par mani runā Latvijā. Šī sezona ir veiksmīga arī no pārējiem rādītājiem. Visiem prieks, un arī es priecājos, ka citiem prieks par mani.

Sports