Smukulis pievienojies Krievijas komandai 'Katjuša'

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis pievienojies Krievijas profesionālajai komandai "Katjuša", kas ir viena no vadošajām riteņbraukšanas komandām pasaulē, vēsta vietējais medijs "Sport-Ekspress".

Iepriekš Smukulis pārstāvēja citu "ProTour" sērijas komandu "HTC-Highroad", taču ASV bāzētā vienība tā arī neprata atrast jaunu ģenerālsponsoru, tāpēc ticis lemts par tās izformēšanu.

"HTC-Highroad" komandā Smukulis sāka braukt pagājušā gada novembrī, bet iepriekšējās divas sezonas viņš pārstāvēja citu "ProTour" sērijas komandu "AG2R La Mondiale".

Šogad pie Smukuļa lielākajiem sasniegumiem var pieskaitīt uzvaru Latvijas čempionāta individuālajā braucienā un uzvaru Katalonijas daudzdienu velobrauciena pirmajā posmā.

Savainojuma dēļ latvietis nedevās uz pasaules čempionātu Dānijā."Katjuša" komanda tika izveidota 2009.gadā, pārstrukturizējot līdz tam eksistējušo "Tinkoff" vienību.

Pagājušā gada "Vuleta Espana" daudzdienu velobraucienā "Katjuša" kļuva par uzvarētu komandu ieskaitē.

Gaidāmajā sezonā Krievijas vienību pārstāvēs arī trīskārtējais pasaules čempions spānis Oskars Freire.

Pirmais Latvijas riteņbraucējs kādā no "ProTour" komandām bija Raivis Belohvoščiks, kurš 2006.gada oktobrī parakstīja divu gadu līgumu ar "Saunier Duval" komandu, kura vēlāk tika pārdēvēta par "Scott-American Beef", un to Belohvoščiks pārstāvēja līdz pat 2008.gada sezonas beigām.

Sports