Sniegs atkal rada problēmas 1

Svētdien ugunsdzēsēji

vairākviet atbrīvoja brauktuves no kokiem

Blīvais un slapjais sniegs, kas sakrita naktī uz svētdienu, nolieca un nolauza zarus daudziem kokiem, nereti sniega svaru neizturēja arī stumbri.

 

Tādēļ ugunsdzēsējiem brīvdienās vajadzēja atbrīvot ceļu brauktuves no pārkritušiem kokiem un novākt tos arī no elektrolīnijām un pat automašīnām.

 

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes komandiera vietnieks Aigars Pulle informē, ka svētdien Valkā, Rīgas ielā 16, koks pārkrita pāri vienai vieglajai automašīnai, bet otru ar saknēm pacēla gaisā. "Koku sazāģējām un novācām. Cietusi bija tā mašīna, kurai koks bija pārkritis," stāsta A. Pulle.

 

Savukārt uz Smiltenes - Valkas šosejas 5. kilometrā Smiltenes pagasta teritorijā vajadzēja atbrīvot brauktuvi no ceļam pāri pārkritušiem kokiem. Lūstošs koks Launkalnes pagastā bija sarāvis elektrības vadus. Arī tur vajadzēja glābēju palīdzību.

 

Viens izsaukums svētdien bija uz ugunsgrēku Ēveles pagastā. Ambulances mājās nodega šķūnis ar tajā salikto malku.

 

Koki pāri ceļam bija pārkrituši arī citviet. Svētdien no rīta nekursēja satiksmes autobuss Valka - Miciņi, jo uz Valkas - Pedeles ceļa bija radies šķērslis - pārkritis koks. Arī pats ceļš sakritušā sniega dēļ bija grūti izbraucams.

 

 

Vairākās vietās ceļiem pārkritušos kokus un zarus novāca paši braucēji. Daudzviet bija traucēta elektropadeve. Traucējumus radīja bojātie elektrības vadi, pār kuriem bija pārliekušies vai pārkrituši sniega nolauztie zari un dažviet arī koki. Iedzīvotāju mājās Pedelē elektrība parādījās svētdienas vakarā. Vairāki to uztvēra ar atvieglojumu, priecājoties, ka televīzijā varēs noskatīties šova "Koru kari" finālu.

 

Pirmdien no rīta Pedeles lielceļš vēl arvien nebija nogreiderēts, toties Valkas pagasta pašvaldība savus ceļus, pa kuriem lēmējvaras autobuss bērnus ved uz skolu, bija iztīrījusi. Tas, ka ceļi pirmās darbdienas rītā būs piesniguši, bija gan skaidrs jau svētdien no rīta, jo gaisa temperatūra nebija tik silta, lai cerētu uz sniega nokušanu.

Komentāri 1

es

Koki pāri ceļam bija pārkrituši arī citviet. Svētdien no rīta nekursēja satiksmes autobuss Valka - Miciņi, jo uz Valkas - Pedeles ceļa bija radies šķērslis - pārkritis koks. Arī pats ceļš sakritušā sniega dēļ bija grūti izbraucams.KĀ TAD NEKURSĒJA AUTOBUSS JA RAKSTA KA CEĻS BIJA GRŪTI IZBRAUCAMS???

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 17:09

Sports