Šodien Otepē trasē notiek Tartu 38. maratons

Pērn sniega trūkuma dēļ šīs sacensības nenotika, taču šogad laika apstākļi ir teicami un divās distancēs (63 un 31 kilometrs) dosies gandrīz 5000 slēpotāju, tostarp apmēram 50 dalībnieku no Latvijas.

 

No Valkas rajona paredzējuši slēpot apmēram 10 dalībnieki. "Šis maratons ir viens no Igaunijas Valsts lepnumiem, jo ir organizēts atbilstoši pasaules labākajiem standartiem, un tas ir viens no Pasaules kausa izcīņas posmiem," stāsta Andris Dainis.

 

 

Šogad viņš slēpos 21. reizi, un tas ir lielākais skaits no dalībniekiem Latvijā. 17. reizes ir piedalījies Agris Knope, un 16 reizes uz starta izgājis Aivars Grinbergs. Šie cilvēki, kas vairs aktīvi nepiedalās aktīvajā sporta dzīvē, Tartu maratonu uzskata par gada nozīmīgāko slēpojumu. Parasti šajās sacensībās piedalās vairāk nekā 20 valstu sportisti. Arī šogad Otepē trasē ieradīsies visi Pasaules kausa izcīņas līderi.

 

Jāiekļūst pirmajā tūkstotīA. Dainis esot normālā fiziskajā kondīcijā. "Mans uzdevums ir beigt distanci. Jebkurš sevi cienošs slēpotājs ir gandarīts, ja iekļūst pirmajā tūkstotī. Tad viņš vēl kaut kam der un ir dzīvs," smaida Andris.

 

 

Jautāts par labāko sasniegumu, viņš atbild, ka labākais rezultāts ir 62. vieta kopvērtējumā. 2007. gadā sporta skolotājs bija 618. Svētdien viņš slēpos ar 552. numuru. Dienu pirms maratona viņš ir paredzējis piedalīties mačos slēpošanas veterāniem Madonā.

 

Nākamais starts gargabalniekiem (90 kilometru) būs Vasaloppet Zviedrijā.

Sports