Spēlē futbola lielvalstī Francijā

Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības līguma ietvaros Valkas un Valmieras futbola klubu komandas uzaicināja piedalīties turnīrā, kas notika 10. un 11. aprīlī Francijas pilsētā Ernolsheimā.

 

Vidzemes un Lejasreinas sadarbība sporta nozarē aizsākās pagājušā gada oktobrī, kad uz starptautisku futbola turnīru "Valkas pilsētas domes kauss" ieradās trīs komandas no Lejasreinas departamenta. Turnīra laikā organizatori un Elzasas futbola līgas prezidents Žilbērs Šneiders vienojās, ka divas komandas no Vidzemes uzaicinās piedalīties Lieldienu futbola turnīrā, kas jau ceturto gadu pēc kārtas tiek rīkots Ernolsheimā.

 

Uz Lejasreinas departamentu devās jauno futbolistu komanda no Valkas trenera Valērija Kriviņa vadībā un komanda no Valmieras Anda Ādamsona un Ingusa Ķirša vadībā. "Daļa Valkas desmitgadīgo futbolistu turnīrā ārzemēs piedalījās pirmo reizi. piedalījās pirmo reizi. Viņiem tika dota iespēja pierādīt savas prasmes un varēšanu uz laukuma, spēlējot pret internacionālām komandām,

 

 

Tomēr turnīrs kā Valkas, tā arī Valmieras komandām bija veiksmīgs, un 16 komandu konkurencē valcēnieši U10 vecuma grupā ieguva 3. vietu," stāsta Lejasreinas departamenta un Vidzemes reģiona sadarbības koordinatore Dace Resele.Viņa uzskata, ka pasākums bija organizēts nevainojami. Tas ir saprotami, jo pērn arī valcēnieši centās, lai viesiem būtu pēc iespējas interesantāk.

 

Protams, vislielākais pārdzīvojums bija bērniem, jo lielākā daļa ar lidmašīnu lidoja pirmo reizi, turklāt tik tālu un bez vecākiem. "Viņiem bija jāuzvedas kā lieliem vīriem," smaida D. Resele.

 

Jautāts par sportisko pusi, V. Kriviņš atbildēja, ka bijis interesanti un patīkami, jo cīņā par 3. vietu izdevās uzvarēt ar rezultātu 1:0. Pavisam valcēnieši aizvadīja piecas spēles. Trijās izcīnīta uzvara, vienā - neizšķirts un vienā piedzīvots zaudējums.

 

Izveido apvienotu komanduVidzemnieki dzīvoja mazā pilsētiņā viesu mājā un vakaros rīkoja dažādas spēles un atrakcijas. Kādā spēlē pusfinālā nebija ieradusies viena komanda un, lai neizjauktu spēļu grafiku, tika izveidota jaukta komanda no latviešiem un frančiem. Protams, savu pieredzi ievērojami papildināja arī treneri.

 

 

"Ja Latvijā tik jauni futbolisti nespēlē ar "aizmugurēm", tad Francijā tās ir spēkā, un tas spēlētājiem liek domāt un sekot, lai neiekļūtu "aizmugurē"," stāsta treneris V. Kriviņš. Francijā futbolā galvenais ir process, nevis spēlēšana tikai standartlaukumos. Bērniem populārs ir futbols mazā laukumā, spēlējot pieciem katrā komandā.

 

 

Tajās mazajās un vidējās pilsētiņās, caur kurām brauca valcēnieši, ir lieliski futbola laukumi. Viens ar apgaismojumu, blakus tam - treniņlaukums un trešais - tā saucamais melnais laukums, uz kura var spēlēt jebkurā brīdī. Līdzās tiem ir arī sporta halle. Viss vienā vietā. Ne velti Francija ir futbola lielvalsts. Treneris pastāstīja, ka pirmdien atsāksies treniņi un tiks analizētas arī spēles Francijā.

 

Jauniešiem ir jādraudzējasOficiālā pieņemšanā, ko rīkoja Ernolsheimas pilsētas dome, piedalījās gan Elzasas futbola līgas prezidents, gan "Ernolsheim sur Bruhe", futbola kluba "Zornthal" prezidenti, kā arī pārstāvji no Lejasreinas departamenta padomes. Tika pārrunātas tālākās sadarbības iespējas futbola jomā. Abu valstu pārstāvji atzina, ka tā ir uzsākta veiksmīgi.

 

 

D. Resele cer, ka turpmākā sadarbība sporta jomā varētu attīstīties bez viņas aktīvas līdzdalības. Jāraksta projekti ES programmām. Ja veiksies, jau šovasar, iespējams, tiks sarīkota sporta nometne Vidzemē.

Piedalīšanos turnīrā finansiāli atbalstīja Valkas pilsētas dome.

Sports