Sporta spēles „Mēs varam” dalībniekiem ar speciālām vajadzībām

10. un 11.septembrī Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, jau ceturto gadu norisināsies Starptautiskās sporta spēles dalībniekiem ar speciālām vajadzībām „Mēs varam". Spēlēs piedalīsies vairāk nekā 150 bērni un jaunieši no Latvijas speciālajām skolām un institūcijām, kā arī komandas no Igaunijas un Norvēģijas. Sporta spēļu atklāšana notiks sestdien, 10. septembrī, plkst.11.00 J.Daliņa stadionā.

Sporta spēlēs dalībnieki sacentīsies vairākās disciplīnās - skriešanā, tāllēkšanā, bumbiņas mešanā, basketbola precizitātes metienos, futbola soda sitienos, stafetē un spēlē „Boccia", kas ir specifiska sporta spēle cilvēkiem ar ierobežotām kustību iespējām. Ikviena dalībnieka starts tiks atzinīgi novērtēts - visi saņems medaļas un diplomus, neatkarīgi no iegūtajiem rezultātiem.

Pēc sportiskajām aktivitātēm, 10. septembra vakarā, „Mēs varam!" dalībnieki tiksies atpūtas vakarā, kas šogad norisināsies Valmieras 5.vidusskolā. Atpūtas vakarā dalībniekus priecēs mūsdienu deju grupa „Flash" un grupa „Kantoris 04".

Sporta spēles „Mēs varam" ir daļa no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas īstenotā projekta „Sociālās integrācijas programma jauniešiem dzīves, darba prasmju un karjeras attīstībai". Spēļu modelis aizgūts no Norvēģijas, kur spēlēs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām „VIVIL" (Mēs gribam), piecus gadus piedalījusies arī komanda no Valmieras. Šādi pasākumi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām sniedz iespēju satikties ārpus ierastās vides, vienlaikus pārbaudot savas sportiskās prasmes un gūstot pozitīvas emocijas.

Pasākumu organizē Valmieras Pārgaujas ģimnāzija un Dauguļu speciālā internātpamatskola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un sadarbības partneriem Norvēģijā - „Støttegruppen for Dauguli" Arne Synnes vadībā un fondu „Brorskapshjemmet i Trøgstad", kā arī citiem palīgiem un atbalstītājiem no Valmieras - Valmieras Kultūras centru, Valmieras 5.vidusskolu, Valmieras rajona bērnu un jauniešu invalīdu biedrību „Saulīte", brīvā laika organizēšanas centru „Māja" un grupu „Pekšņi", Jāņa Daliņa stadionu, Valmieras bērnu sporta skolu un pūtēju orķestri „Signāls".

Organizatori aicina ikvienu apmeklēt pasākumu un uzmundrināt dalībniekus. Sportiskās aktivitātes norisināsies 10. septembrī no plkst.11.30 un 11. septembrī no plkst.9.30. Spēļu noslēguma pasākums un apbalvošana notiks 11.septembrī plkst.14.00 J.Daliņa stadionā.

Sports