Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sportistu interese dalībai skrējienā Valga-Valka mazinās

Piektdien diezgan nepatīkamos laikapstākļos aizvadīts 22. skrējiens Valga–Valka. Skolēnu sacensībās piedalījās 120 skrējēju, bet pieaugušo – 75.

Valkas novada domes sporta organizators Māris Koops atzīmē, ka citus gadus skrējēju bijis daudz vairāk. Savulaik skrējuši pat 600–700 sportistu. Tiesa, tas bija sākumā, trase bija cita, taču tagad situācija ir mainījusies. “Sportistu interese ir mazinājusies. Viens no iemesliem ir apstāklis, ka skriešanai pilsētas ielās nepieciešama liela policijas palīdzība skrējēju drošībai. Abu valstu likumi mainās, un policijas iesaiste pasākumā mazinās,” komentē M. Koops. Viņš piebilst, ka arī kolēģi Igaunijā ievērojuši, ka interese par šo skrējienu zūd. Līdzīgu skrējienu ir daudz. Piesaistīt sportistus ar lielām naudas balvām nav pareizi, jo vienmēr ierodas tādi, kuri “nosmeļ krējumu”, taču masveidība nerodas. Protams, sacensību norises tehnoloģijas strauji attīstījušās. Tiesnešiem parasti nav nepieciešami hronometri. M. Koops domā, ka šo sacensību formātā kaut kas ir maināms, taču pagaidām konkrētu priekšlikumu nav.

Valgas–Valkas skrējienā joprojām piedalās sportisti no Valmieras, taču ievērojami mazākā skaitā. Ierodas skrējēji arī no lielajām Igaunijas pilsētām Tartu un Veru.

Labākie valcēniešu rezultāti vecuma grupās

S-50: 1. Iveta Karole
S-60: 1. Aija Lāce
V-18: 2. Sandis Freibergs,
3. Reinis Feldmanis

Sports