Stafetēs Valkas rajona orientieristiem pēdējo gadu labākais rezultāts (foto)

Veiksmes un neveiksmes Latvijas čempionātā orientēšanās sportā piedzīvoja Valkas rajona sportisti. Godalgas izcīnītas gan vidējā distancē, gan stafetēs. Secen tas gāja daudzsološajam V12 grupas orientieristam Valdemāram Nullem, kurš sacensību pirmajā dienā aiz otrā kontrolpunkta izmežģīja kāju.

 

Aizvadītās nedēļas nogalē kuplā skaitā uz Īvandi un Snēpeli Kuldīgas pusē devās Valkas rajona sporta skolas audzēkņi un "Azimuta" komanda.

 

OK "Azimuts" vadītājs Aldis Lapiņš par čempionātu stāsta ar sajūsmu, jo pēdējo gadu laikā stafetēs mūsējie nebija uzrādījuši tik augstus rezultātus kā tagad. Arī pirmā diena bija labvēlīga sportistiem, jo četri kāpa uz goda pjedestāla.

 

A. Lapiņš atklāj, ka visgrūtāk čempionā gāja S12 un V12 grupas sportistiem, jo distance vietām nebija atbilstoša bērnu spējām. "V12 grupai sliktāk vairs nevarēja būt, jo Valdemārs Nulle tā izmežģīja potīti, ka nākamajā dienā knapi mājās tika," stāsta OK "Azimuts" vadītājs.V18 grupā labi distanci veica rajona jaunā cerība Sendijs Kangro, un tas viņam nodrošināja startu Latvijas izlasē Eiropas čempionātā, kas notiks oktobrī Šveicē.

 

Arī otrās dienas stafetēs rajona orientieristiem stiprajā komandu konkurencē veicās labi. "Elites grupā 36 komandu konkurencē daudzsološie orientieristi Sendijs un Artūrs startēja ļoti labi, nodrošinot vietu labāko desmitniekā. Bet tā kā Māris Stabiņš (V40 - red.) nav nekāds jaunietis, viņš stafetē darīja, ko varēja. Komanda Elites grupā izcīnīja 11. vietu," stāsta sportists.

 

Vidējā distance: S12 16. vietā Zita Mežinska, 18. Anete Čama; S16 26. Marta Mellēna; S18 12. Ilze Kokarēviča; V12 23. Niks Ramanis; V16 14. Mārtiņš Orovers, 20. Vents Lupkins, 28. Eduards Ārgulis. V18 3. Sendijs Kangro; V20 10. Artūrs Pauliņš; V40 2. Jānis Nulle, 15. Māris Stabiņš; V45 3. Ēriks Ūdris; V55 2. Aldis Lapiņš; V65 5. Guntis Upacers.Stafetes: V16 3. vietā M. Orovers, V Lupkins un Jānis Nulle, 8. vietā Edgars Spirido, Mārcis Vīksniņš un E. Ārgulis. Apvienotajā grupā V170 (trīs cilvēku gadu summa - red.) 1. Ilgonis Krūmiņš, Jānis Biezais un Aldis Lapinš; V195 1. Jānis Zvirgzdiņš, Guntis Upacers un Ansis Ozoliņš.

Sports