Startē starptautiskajā orientēšanās līgā (papildināts ar fotogrāfijām)

Smiltenes novada orientieristi atsaucās Igaunijas OK „Pelvas Kobras" aicinājumam piedalīties triju dienu sacensībās, kas vienlaikus bija Igaunijas - Latvijas orientēšanās līgas 8., 9. un 10. etaps. Rezultāti ir labi.

„Polva Kobras" aicināja visus šā sporta veida draugus uz savām firmas sacensībām. Piedalījās jauni un veci, iesācēji un pieredzējuši orientieristi, mūsu pašreizējā elite un orientēšanās sporta vecmeistari. Sacensības notika Kanepi pagasta Koorastes apkārtnes mežos, kur pēdējo reizi mači notika 1989. gadā, un tā bija „Ilvesteade". Savukārt pats sacensību centrs bija izvietots pie gleznainā Sūrjerves ezera. Apvidus bija tipisks Baltijai ar purviem un aizaugušiem izcirtumiem, ar pārsvarā sliktu caurejamību," stāsta orientēšanās sporta treneris Māris Stabiņš.

Sacensībās piedalījās arī 15 Smiltenes novada orientieristi, kuri pārstāvēja Smiltenes BJSS-OK „Azimuts" un „Lejas Mindaugus". „Kā vienmēr ierindā bija valcēnietis Ēriks Ūdris. Pirmajā dienā labākos rezultātus savās grupās uzrādīja Anna Anete Strazdiņa un Agnija Caune, otrajās vietās savās grupās finišēja Anete Čama, Ilgvars Caune un Ieva Godiņa, bet trešie - Zanda Stabiņa un Oto Rainers Strazdiņš. Šajā dienā lija stiprs lietus un daudziem tas bija īsts pārbaudījums, īpaši jaunākajiem sacensību dalībniekiem," informē M. Stabiņš.

Otrajā dienā laika apstākļi uzlabojās un distancēs varēja doties daudz optimistiskākā noskaņojumā. Uzvara atkal A. Caunei, kā arī I. Godiņai, otrie Guntars Puntulis, M. Stabiņš , Z. Stabiņa, A. A. Strazdiņa, bet trešie - Elīna Skopāne, O.R. Strazdiņš, Matīss Slikšjānis, Mārtiņš Godiņš.

Trešajā dienā lielu neveiksmi, izskrienot no kartes un zaudējot 40 minūtes, piedzīvoja I. Caune. Uzreiz aiz godalgoto trijnieka kopvērtējumā M-18 palika Edgars Spirido. Pārējiem novada sportistiem veicās labāk. Pirmo vietu izcīnīja A. Caune, otro A.A. Strazdiņa, Z. Stabiņa, E. Skopāne, M. Slikšjānis, trešo O.R. Strazdiņš, Mārtiņš un I. Godiņi, Ē. Ūdris.

13. jūlija vakarā notika „Kanepi" sprints. M12 grupā uzvarēja I. Caune , M14 2. M. Slikšjānis M, M18 2. E. Spirido un M 40 2. M. Stabiņš, bet N12 3. E. Skopāne.

Triju dienu kopvērtējums

  • N8 2. vietā Anna Anete Strazdiņa
  • N10 1. Agnija Caune, 2. Zanda Stabiņa
  • N12A 2. Elīna Skopāne
  • M12A 3. Oto Rainers Strazdiņš
  • M14A 2. Matīss Slikšjānis
  • N35 un M35 2. Ieva un Mārtiņš Godiņi
  • M21B 3. Māris Stabiņš, labāko sešniekā iekļuva arī Ēriks Ūdris un Otārs Putrālis 

Sports