Svarīgi laukumā izrādīt cienīgu pretestību 4

Otrdien, 25. oktobrī, Latvijas U-17 jauniešu futbola izlase devās uz UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīru, kas no 26. līdz 31. oktobrim notiks Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā. Valstsvienības sastāvā dalībai priekšsacīkšu turnīrā iekļauts Elvis Teremko no Smiltenes, kurš jau iepriekšs vairākkārt bijis futbola izlases sastāvā.

UEFA Eiropas futbola čempionāta izlases sadalītas 13 grupās. Latvijas izlasei izlozē trāpījusies ļoti nepateicīga apakšgrupa (6. grupa). Mūsējiem cīņā par iekļūšanu nākamajā sacensību posmā jāspēkojas ar Angliju, Nīderlandi un Bosniju un Hercegovinu.

Kā intervijā Latvijas Futbola federācijas oficiālajā mājaslapā www.lff.lv izteicās Latvijas U-17 jauniešu futbola valstsvienības galvenais treneris Vladimirs Beļajevs: "Ļoti labi saprotams, ka grupa mums trāpījusies tik spēcīga, it kā būtu iekļuvuši jau nākamajā - elites kārtā. Tas uzliek papildus atbildību un psiholoģisko slogu. Pozitīvais faktors ir tas, ka ierindā ir pilnīgi visi labākie izlases kandidāti."

"Ziemeļlatvija" saņēma ziņu, ka Teremko pēdējā brīdī pirms izlidošanas tomēr atsūtīts mājās - tā lēmuši treneri. "Biju treniņnometnē, gatavojos atbildīgajam turnīram, bet tad paziņoja, ka manā vietā dosies cits, rezerves spēlētājs Ņikita Berenfelds. Teica, ka es pēc traumas (bija sastiepts cirksnis) vēl neesot tik labs, kā vajag. Kaut gan traumas vairs nav. Neko darīt, tāda ir dzīve," komentāru sniedz Teremko.

Valstsvienības uzdevums turnīrā ir pārsteigt kādu no potenciāli spēcīgākajiem pretiniekiem un pacīnīties par trešo vai pat otro vietu 6. grupā. Pat ja tas neizdosies, svarīgi esot laukumā izrādīt cienīgu pretestību un neizskatīties smieklīgi.

Savu pirmo uzvaru 6. grupā guva Nīderlandes izlase, ar 3:0 uzvarot ar turnīra saimnieci Bosniju un Hercegovinu. Diemžēl 26. oktobrī savā pirmajā atlases spēlē Latvijas jaunie futbolisti piedzīvoja zaudējumu pret Anglijas vienaudžiem, rezultāts 0:4.

Fakti: Izlases provizoriskais sastāvsLatvijas U-17 jauniešu izlases provizoriskais sastāvs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram SarajevāVārtsargi: Romāns Maksimovs (pārstāv klubu "Ventspils"), Toms Vīksna (SK "Liepājas Metalurgs")Aizsargi: Dmitrijs Kļimaševičs, Aleksandrs Maksimovs, Jevgēņijs Bragins (visi trīs no BFC "Daugava"), Aleksandrs Gusevs, Andrejs Kiriļins, Kārlis Kņūts (visi trīs no SK "Liepājas Metalurgs")Pussargi: Emīls Knapšis, Jevgēņijs Kazačoks, Jurijs Teretenko, Jānis Ikaunieks (visi četri no SK "Liepājas Metalurgs"), Raivis Vītolnieks ("Ventspils"), Dāvis Akmeņkalns ("Rīgas Futbola Skola")Uzbrucēji: Elvis Teremko ("Smiltene"), Edgars Omeļjaņenko ("Ventspils"), Juris Kormis (SK "Liepājas Metalurgs"), Sergejs Vorobjovs ("U.C. Albionoleffe" Itālija)Rezervē aizsargi: Ņikita Bērenfelds (JFC "Skonto") un Oskars Priedēns ("Rīgas Futbola Skola")Informācijas avots: Latvijas Futbola federācija 

Komentāri 4

Leprikons

Hehe, Ziemeelllatvija atkal kopē no SPORTS Smiltenē. Vismaz atsauci Santiņ uz UEFa mājas lapu, vai Latvijas futbola federācijas lapu būtu ielikusi

pirms 9 gadiem, 2011.10.27 15:39

OzolaS

Cien Leprikons! Pirmkārt!Tas, ka dažādos medijos parādās ziņas par vienu un to pašu notikumu, nenozīmē, ka tās tiek kopētas! Otrkārt!Ja uzmanīgāk ieskatītos, cikos Toma Marksa profilā draugos parādījās ši konkrētā ziņa un cikos mūsu portālā - jau šis jautājums būsu izsmelts! Ja tiešām patīk salīdzināt publikācijas - droši to dariet! Arī tekstus abās ziņās par futbolu. Piem. vārdu salikums" zaudējumu pret Anglijas vienaudžiem" būs viens no tiem, kam jāpievērš uzmanība. To, ka tekstā iztrūst atsauces, arī grūti nepamanīt. Darīsim katrs savu darbu vai vaļasprieku pēc labākās sirdsapziņas, lai ieguvējs būtu lasītājs un mazāk centīsimies savu pašapziņu celt, ironizējot par citu cilvēku darbu!

pirms 9 gadiem, 2011.10.27 16:07

Es tad īsti nesaprotu, Elvis tur spēlēja vai nē. Šajā rakstā lasāmas pretrunas: vienā teikumā raksta ievadā, apgalvots, ka spēlē, citā, ka atstāts mājās??????

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 21:28

Sports