Šveice vai Alpi? Igaunijā ir tas pats, turklāt daudz lētāk

Svētdien Hanjā (Igaunijā) notika tautas slēpojums maratona distancē, kurā piedalījās vairāki ziemas sporta veidu entuziasti no Valkas rajona.

 

40 kilometru distancē uzvarēja igaunis Prīts Narusks ar rezultātu 1:48:22. Labākais no Valkas rajona bija smiltenietis Andrejs Lācis (2:50:36), kurš ierindojās 415. vietā.

 

Šis stāsts nav tik daudz par sportiskajiem sasniegumiem, kā par lieliskas atpūtas iespējām nedēļas nogalē. Slēpojuma distance bija tikai kilometra attālumā no Igaunijas augstākā kalna Munameģa, tāpēc daudz dalībnieku tur ieradās ar visām ģimenēm, lai izbaudītu saulainās dienas skaisto ziemas panorāmu.

 

Kā allaž, sacensības bija noorganizētas nevainojami. "Domāju, ka nevajag nekādu Šveici vai Alpus. Igaunijā var izbaudīt to pašu par daudz pieticīgākiem līdzekļiem," uzskata valcēnietis Ainārs Mazurs. Viņš nebija kāpis uz slēpēm 23 gadus, līdz, drauga Aivara Krastiņa pāris gadu mudināts, iegādājās slēpošanas inventāru.

 

 

Viņš nepretendē uz augstiem sportiskiem sasniegumiem, taču šajā laikā, kad visapkārt ir tik daudz negatīvisma, slēpošana amatiera līmenī ļauj atslēgties no ikdienas. Ainārs uzskata, ka normālam cilvēkam nočibināt 40 kilometru nav nekas īpašs. Pavisam nesen viņš sekmīgi noslēpoja arī garāku distanci Tartu maratonā.

 

 

Ainārs ar slēpošanu nu ir saslimdināts gluži tāpat kā makšķernieks ar zivīm. Viņš saprot, ka ne visi var atļauties aizbraukt paslēpot Igaunijā, jo normāls inventāra komplekts nav lēts, taču tuvojas pavasaris un iegādāties kedas skriešanai tepat mežā var ikviens.

 

Hanjā piedalījās vairāk nekā tūkstoš dalībnieku, finišu sasniedza 931. A. Mazurs gan pirms, gan pēc slēpojuma tikās ar viesiem no Pēterburgas un viņi bija vairāk nekā sajūsmināti, jo Krievijā kaut ko līdzīgu noorganizēt neesot iespējams.

 

Ainārs finišu sasniedza pēc trijām stundām un nepilnām divām minūtēm, ieņemot 524. vietu. Smiltenieši Jānis Dudelis (3:18:37) bija 672., bet viņa tēvs Aigars (3:20:56) - 694.Pusi distances - 22 kilometrus - slēpoja trikātietis Aivars Grinbergs (1:28:49), bet Aiga Dudele (1:58:26) no Smiltenes ierindojās 83. vietā. Šo distanci beidza 326 dalībnieki.

 

A. Dudelis, lūgts komentēt sacensības Hanjā, atbildēja lakoniski: "Līdz finišam tikām visa ģimene, bet pēc pārvarētā kāpiena pēdējā kalnā spēki arī bija galā." Viņš priecājas par kolēģa A. Lāča startu, kurš sen vēlējies šo distanci veikt ātrāk par trijām stundām un nu to ir izdarījis.

Sports