Svētdien Rīgā norisināsies „Tele 2 Rīgas velomaratons”

Šīs nedēļas nogalē Latvijas galvaspilsētu Rīgu pārņems riteņbraucēji, jo šeit divu dienu garumā norisināsies Igo Japiņa sporta aģentūras rīkotās sacensības. Sestdien tiks dots starts kritēriju braucieniem, bet dienu vēlāk norisināsies „Tele 2 Rīgas velomaratons", kurā jau šobrīd reģistrējušies vairāk kā 1500 riteņbraucēju.

Rīgas velomaratons ir vienas no senākajām Latvijā notiekošajām riteņbraukšanas sacensībām, jo šogad tās risināsies jau 28. reizi. Trīs galvenās atšķirības no iepriekšējiem gadiem ir tādas, ka šogad mainījies sacensību nosaukums, kas ir „Tele 2 Rīgas velomaratons".

Otrā atšķirība no citiem gadiem ir tāda, ka sacensības risināsies divu dienu garumā, sestdien norisināsies kritēriju brauciens, kurā startēs licenzētie riteņbraucēji, bet svētdien sāksies „Tele 2 Rīgas velomaratons". Velomaratons risināsies trīs dažādās distancēs -10 kilometru ģimenes braucienā, 49 kilometru tautas distancē un 109 kilometru garajās „Rīgas GP' sacensībās. Trešais jauninājums ir sacensību norises vieta.

Ja ipriekšējos gados sacensību starts un finišs ir bijis Rīgas nomalēs - Mežaparkā un Biķernieku sporta kompleksā, tad šogad dalībnieku pulcēšanās vietā būs Rīgas centrā, iepretim prezidenta pilij.

Sestdien notiekošie kritēriju braucieni startēs 11. novembra krastmalā, pretim prezidenta pilij. Dalībnieki, atkarībā no vecuma grupas, veiks 20 vai 40 aplļus. Viena apļa garums būs 1, 2 kilometri. Sacensības norisināsies trijās vecuma grupās. Jaunieši veiks 20 apļus, ar kopējo distanci 24 kilometri, bet juniori un vīrieši sacentīsies 40 apļos, kuru kopējā distance būs 48 kilometri.

„Tele 2 Rīgas velomaratons" startēs svētdien, pulksten 11.00, kad tiks dots starts 109. kilometrus garajai distancei. Šajā braucienā startēs tādi Latvijā pazīstami riteņbraucēji kā Andžs Flaksis, Indulis Bekmanis un citi. Uz augstām vietām notiekti pretendēs arī smiltenieši Jānis Rezins juniors, Ingus Eislers nu Guntars Baranovskis. Iespējams 109. kilometru garajā distancē startēs arī citi Smiltenes novada riteņbraucēji.

10 minūtes vēlāk startēs 49 kilometru garais tautas brauciens, kurā jau šobrīd pieteikušies ap 1000 braukt gribētāju. Visbeidzot 11. 15 starts tiks dots arī ģimenes braucienam, kurš norisināsies bez laika kontroles.

Jāpibilst, ka pērn no Smiltenes riteņbraucējiem augstākos rezultātus Rīgas velomaratonā sasniedza Ingus Eislers, kurš ierindojās 13. vietā, kā arī Sandis Eislers, kuram 35. vieta.

Sports