Svētki orientieristiem - “Kāpa 2011” 3

No maziem un nenogurdināmiem ķipariem līdz pat dāmām un kungiem astoņdesmit gadu vecumā no Latvijas un desmit ārvalstīm piedalījās Baltijā prestižākajās orientēšanās sacensībās "Kāpa 2011".

Smiltenē un tās apkārtnē vairāk nekā 1400 sportistu veica sprinta un garās distances. "Kāpas 2011" kopvērtējumā Elites vīriešu konkurencē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Mārtiņš Sirmais no IK "Auseklis", bet Elites sieviešu grupā nepārspēta palika Aija Skrastiņa no SK "Briksnis".

Prestižajās daudzdienu orientēšanās sacensībās ne reizi vien izskanēja Smiltenes BJSS/OK "Azimuts" sportistu vārdi. Smiltenes novads var lepoties ar savējiem, jo te aug jaunie līderi, ir ātri un mērķtiecīgi orientieristi un stipras ģimenes.

Sacensību atklāšanā lauku mājās "Kalbakas" labākiem no labākajiem pasniedza Latvijas kausa Līderu krekliņus. Viņu vidū divi jaunie Smiltenes novada orientieristi - Elīna Skopāne un Ilgvars Caune. Otrās dienas sacensībās pārsteidzošu laiku sprintā no mūsējiem uzrādīja Artūrs Pauliņš, kurš 3,1 kilometru garo distanci veica 14,03 minūtēs. Tomēr no uzvaras viņu šķīra viena vienīga minūte. Tieši par šādu laiku ātrāks bija zviedrs Jerkers Lysells.

Gandarīts par "Kāpas 2011" izdošanos ir orientēšanās sporta entuziasts Aldis Lapiņš. Viņš ar pilnu atdevi iesaistījās gan daudzdienu sacensību rīkošanā, gan pats tajās startēja. "Kolosāli! Veiksme bija ar mums, jo izsprukām no lielajiem negaisiem. Vienīgi karstums bija nežēlīgs. Pirmajā dienā vecāko grupu dalībnieki izstājās, tomēr par spīti karstumam cīņas bija interesantas un sīvas.

Godam Smiltenes novadu pārstāvēja jaunie orientieristi: W8 grupas uzvarētāja Anna Anete Strazdiņa, W10 uzvarētāja Agnija Caune, kā arī W55 uzvarētāja Alīda Ābola, W75 2. vietas ieguvēja Mirdza Pukste un Open100 2. vietas īpašnieks Andis Celinskis," priecājas A. Lapiņš. Tikai nedaudz līdz labāko trijniekam pietrūka Ilmāram Ķauķītim, A. Lapiņam, Mārim Stabiņam un Otāram Putrālim.

Īpaši lepni varam būt ar "Kāpas 2011" stiprākajām ģimenēm un to, ka šajās sacensībās piedalās arī ģimenes trijās paaudzēs. Ātrākās ģimenes titulu un Tallink kruīzu četrām personām A klasē uz Zviedriju ieguva Zērņu ģimene no OK "Saldus", bet otro vietu un šādu pašu ceļojumu B klasē ieguva Skopānu ģimene no OK "Azimuts".

Šis gads "Kāpā" aizvadīts 25. jubilejas zīmē, tāpēc noslēgumā ovācijas un cieņu izpelnījās tie pieci cilvēki, kas uzticību prestižajām sacensībām izrādījuši jau no pašas pirmās dienas - Gatis Skrastiņš, Ināra un Jānis Lindes, Jānis Gutenbergs un Ruta Kukka.

Fotogrāfijas no visām sacensību dienām

 

1. diena          2. diena             3. diena

Komentāri 3

Tikai nožēlojami,ka Smiltene un apkolpojošā sfēra neprot uzņemt tādas masas-veikali izpirkti tukši,ēdināšana nespēj nodrošināt-SKUMJI!

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 12:27

S

Nevienā ziņu kanālā nav dzirdēts,ka kāds no neēšanas Smiltenē būtu nomiris.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 14:18

.

Ja nevari atrast kur paest vai nopirkt alu, tad paklusee... vietas ir pietiekami!

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 15:04

Sports