Tartu maratonā - puse debitantu

Lielākajās skrituļslidošanas sacensībās Baltijā - Tartu maratonā - šogad pilno 42 kilometrus garo distanci beidza 611 sportisti no daudzām pasaules valstīm, tostarp arī astoņi no Valkas un Smiltenes novada. Šis sporta veids arī Latvijā kļūst aizvien populārāks

Labākais no Latvijas Lauris Bitenieks absolūtajā vērtējumā ieguva 11. vietu. No mūsu puses sportistiem absolūtajā vērtējumā visaugstāko vietu (74.) ieguva Ainārs Mazurs. "Ātrumi bija pasakaini. Visu distanci, gandrīz vai acis pārgriezis, braucu maksimālajā tempā, turklāt līderu grupā, kurā slidoja arī brauciena uzvarētājs Alfredo Merano no Venecuēlas. Varu teikt droši, ka noslidoju par 110 procentiem, taču distances otrajai pusei spēka nepietika un no galvenās grupas jūtami atpaliku. Visi līderi bija tādi slaidi džeki un lidoja kā putni," smaida Ainārs. Viņš ir priecīgs, ka tādā vecumā spējis tik daudz. Uzvarētajam 42 kilometros zaudētas sešas minūtes, taču vislielākais prieks par to, ka V-40 vecuma grupā Latvijas čempionāta uzvarētājs Dzintars Sarmulis, kurš Aināru toreiz apsteidza par divām sekundēm, šoreiz no viņa atpalika par sešām minūtēm. Revanšs izdevās pārliecinoši.

Savā vecuma grupā (V-70) pārliecinošu uzvaru jau ceturto reizi pēc kārtas izcīnīja Ilmārs Zaļais. Baltijā viņš pašlaik ir stiprākais, jo sen nav zaudējis nevienā maratonā. Interesanti, ka viņa rezultāts ir par astoņām minūtēm labāks nekā V-65 grupas uzvarētājam. Ainārs smej, ka Ilmāram jābrauc vismaz līdz līdz 80 gadu vecumam, un cer, ka Tartu maratonā izveidos atsevišķu arī tik vecu braucēju grupu. Ilmārs gan piebilst, ka līdz šādam vecumam vispirms jānodzīvo, taču šis sporta veids viņam pašlaik patīk visvairāk un, kamēr vien veselība ļaus, tikmēr brauks.

Šoreiz nepaveicās Aivaram Krastiņam, kuram saplīsa slida. Kamēr to salaboja, līdzbraucēji pamatīgi atrāvās.

Rezultāti: 72. Ainārs Mazurs (V-40 10. vieta), 123. Vladimirs Makatunens (V-40 19.), 209. Ilmārs Zaļais (V-70 1.), Juris Bērziņš (V-55 4.), 317. Aleksejs Burovs (V-40 37.), 322. Māris Rungulis (V-45 26.), 384. Agris Knope (V-55 7.), 442. Aivars Krastiņš (M-50 21.).

Jāatzīmē, ka no astoņiem dalībniekiem pusei Tartu maratonā bija debija, tātad pirmais brauciens. Iepriekšēja pieredze bija Ilmāram, Agrim, Aināram un Vladimiram.

Sports