Tartu maratona rezultāti ir apkopoti

Tartu maratonu četrcīņas noslēguma pasākums notika naktsklubā "AHA". Pavisam visus maratonus ir veikuši 486 dalībnieki, tostarp 11 no Latvijas. Četri no viņiem ir valcēnieši veterāni - Andris Dainis, Aivars Krastiņš, Ainārs Mazurs un Agris Knope.

Četrcīņā ietilpst 63 kilometru slēpošana, 23,4 kilometru skrējiens, 133 kilometru braukšana ar šosejas velosipēdu un 89 kilometri ar kalnu divriteni. Ja katrās sacensībās atsevišķi piedalās vairāki tūkstoši dalībnieku no daudzām valstīm, tad visas distances pieveica tikai igauņi un minētie 11 latvieši.

Pēc noteiktas formulas katram dalībniekam aprēķina koeficientu un sezonas beigās tos summē. Starp Latvijas sportistiem labākais bija Jānis Teteris no Ogres. Viņam 2. vieta. Andrim Dainim 5. vieta starp latviešiem un 166. absolūtajā vērtējumā.

Vecuma grupā 60+ viņš ir uzvarētājs. 6. ir bijušais valcēnietis, tagad valmierietis Māris Heinols (186. absolūtajā vērtējumā), 8. Aivars Krastiņš (200.), 10. Ainārs Mazurs (202.), 11. Agris Knope (234.).

Maratonistu saietā Tartu naktsklubā Igaunijas televīzijas starmešu gaismā apbalvoja trīs labākās sievietes un trīs vīriešus. Kopējais balvu fonds bija 15 tūkstoši eiro. "Galvenais ir drosme saņemties nobraukt visus posmus," uzskata A. Dainis

Sports