Telpu futbols: Pirmās līgas durvis visiem nav atvērtas 6

Arī šogad Smiltenes pilsētas čempionātā telpu futbolā pirmajā (A) līgā spēlēs tikai tās komandas, kuras uzaicinās sacensību organizators futbola klubs "Abuls". Šajā sakarā jau radušās nesaskaņas.

 

Kaut arī organizatoru sanāksme vēl nav notikusi, komandas "Launkalne/Grotes AB" treneris smiltenietis Gatis Samučonoks ir aizvainots par komandai izteikto piedāvājumu spēlēt otrajā līgā.

 

"Mūsu komanda šovasar uzvarēja Smiltenes čempionātā futbolā. "Taizeļa kausa" izcīņā ieguvām ceturto vietu. Tagad mēģinām piedalīties ziemas turnīrā pirmajā līgā, taču mūs neņem. Andis Rozītis (viens no organizatoriem - redakcijas piezīme) piedāvāja spēlēt otrajā līgā, taču tās līmenis neatbilst mūsu komandas futbolistu līmenim," saka G. Samučonoks.

 

Viņš piebilst, ka tikko komanda "Launkalne/Grotes AB" uzvarēja Aigara Meļļa piemiņas kausa izcīņā Gulbenes rajona Lizumā. "Sešu komandu konkurencē nezaudējām nevienu spēli, un bija tikai viens neizšķirts."

 

Komandas treneris ir sašutis par Smiltenes pilsētas čempionāta telpu futbolā tādu organizēšanas kārtību, kas sportistiem liedz spēlēt pašu mājās atbilstoši viņu līmenim. Komandā "Launkalne/Grotes AB" spēlē arī smiltenieši. Savukārt Smiltenes čempionātā telpu futbolā A līgā spēlē komandas no Gulbenes un Cēsu rajona.

 

Smiltenes čempionāta pirmā kārta A līgai notiks 29. novembrī Smiltenes pilsētas sporta hallē. Pēc pašreizējām prognozēm A līgā uzaicinās spēlēt astoņas līdz 10 komandas, galvenokārt iepriekšējā čempionāta dalībnieces. Komanda "Launkalne" toreiz nestartēja, jo dibināta tikai šogad.

 

"Komandu skaits, kuras spēlēs pirmajā līgā, pagaidām vēl nav apstiprināts. Drīz notiks organizatoru sanāksme. Tad arī izlems, kuras komandas startēs. Viens no kritērijiem, - vispirms tiek uzaicinātas tās komandas, kuras regulāri trenējas un gatavojas nākamās sezonas spēlēm Latvijas čempionātā," informē FK "Abuls" prezidents Uldis Rudzītis.

 

Viņš pieļauj, ka uz atlikušajām vietām A līgā var pretendēt arī komanda "Launkalne/Grotes AB", ja pierādīs savu konkurētspēju šajā līgā.

 

Savs viedoklis ir A. Rozītim. "Ja pirmajā līgā jāizvēlas starp veterāniem vai jaunajiem puikām, tad izvēle ir par labu jaunajiem, kuros vērts ieguldīt līdzekļus, laiku un enerģiju. Pārējās komandas var uzaicināt atkarībā no atlikušo vietu skaita," viņš uzsver un arī skaidro, ka komandu vietu skaits abās līgās ir ierobežots, jo noslogotajā Smiltenes hallē ziemas sezonā prioritāte ir basketbolistiem un volejbolistiem.

 

Telpu futbolā otrajā līgā jau tagad savu dalību var pieteikt ikviena komanda. B līgā pirmās kārtas spēles notiks 21. decembrī.

Komentāri 6

:)

Interesanti kādus spēlētājus viņi domājuši dabūt?Katrā ziņā vairāki tie smiltenieši,kas šajā komandā spēlēja līdz šim tagad spēlēšot vienā no Smiltenes komandām.Interesanti.Vispār esmu par to ,lai Gatis ,ja vien var,sakomplektē komandu.Tas viņam ir izdevies līdz šim labi,tiesa gan, galvenokārt, tika sapulcēti citu reālu komandu spēlētāji,tajā skaitā arī no Rīgas.Bet bija interesanti,un cerams, ka tā arī būs tagad.

pirms 12 gadiem, 2008.10.21 17:41

acs

Dīvains raksts.Kādam kaut kas nav pa prātam,tas uz reiz uz avīzi...Kaut kā nenopietni.Lai taču organizatori paši nosaka, kas un kādā līmenī piedalās viņu sacensībās.Ja kas,tad nav liegts nevienam pašam organizēt savas,kaut "kosmiskās" līgas sacensības.Uzbrauciens tiem,kas reāli Smiltenē kaut ko dara futbola attīstībā ir galīgi nevietā,jo iespējas spēlēt ir visiem .

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 08:20

sams

Smiltenes komandā arī nespēlē visi smiltenieši,bet kad Launkalnes bijušie spēlētāji spēlēja pie Smiltenes ,tad viņi bij smiltenieši, bet tagad nekam nav vajadzīgi.Nevienā nolikumā nav noteikta ārzemnieku kvota,jo Smiltenē nav tik daudz labu spēlētaju lai ar četrām komandām viņu nokomplektētu.Es esmu centies sastādīt mūsu komandām konkurenci,un nejau lai uz tā rēķina nopelnītu.Avīzē es nesūdzos,bet izsaku savu viedokli,jo vairākus mēnešus atpakaļ man apsolija ka es varēšu piedalīties,un es pa šo laiku biju paveicis noteiktu darbu.Un ja kāds uzskata ka es uzbraucu Smiltenes futbola organizētājiem,tad viņi ļoti maldās,es esmu vienmēr viņus tikai slavēji,palasiet iepriekšējos rakstus.Lai nebūtu turpmāk nekādu domstarpību ,es nepiedalīšos šajā turnīrā.Es protams neatbildu par Launkalnes komandu,lai viņi nosaka paši,ko viņi darīs.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 15:15

Opis

Rakstā rakstīts ka Launkalne ir jauna komanda,bet īstenībā tā ir tā pati vecā Klondaika,tikai ar citu nosaukumu.

pirms 12 gadiem, 2008.10.27 18:27

Dzo

Smiltenes futbola organizatori vienmeer izceelushies ar diivainiem leemumiem,kas nekaadaa veidaa neveicina ne futbola attiistiibu Smiltenee,ne arii konkurenci komandu starpaa...
Var jau teikt,ka visi liidzeklji jaaliek jaunatnes attiistiibaa,bet nav jau teikts,ka tur kaut kas sanaaks,jo nav diemzeel Smiltenee kvalificeetu treneru,kas vareetu attiistiit futbolu ilgterminjaa...
Saadi organizatoru leemumi to veelreiz apstiprina...

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 09:38

to Dzo

Ilgtermiņā Smiltene dragās pa otro līgu un priecāsies ,ja būs pirmie,otrie vai trešie. Ar bērniem jau var strādāt arī vāji treneri,bet pusaudžu vecumā lielākā daļa izvēlas vieglāku dzīvi(aliņu un cigaretes). Ja arī pa desmit gadiem parādīsies kāds talantīgāks,tad to noteikti pievāks naudīgs klubs.Un zāles futbolu Rozītim nevajag jaukt ar futbolu ārā.Tas zāles spečuks ārā var izrādīties 0.Par to cik esam spēcīgi,pierādīja otrā līga,ka komanda pat nespēja tikt ārā no grupas,lai spēlētu par otrās līgas čempiona titulu.Droši vien, ka arī starp organizaroriem dažs labs ir pārāk ilgi aizsēdējies.

pirms 7 gadiem, 2013.12.03 12:35

Sports