Tik daudz godalgoto vietu Latvijas kausa etapos mūsējiem sen nav bijis

Gulbenes novada Sarkanajos kalnos OK "Azimuts" orientieristi cīnījās par Gulbenes kausiem vidējā distancē. Šīs sacensības vienlaicīgi bija arī "Latvijas kausa 2009" desmitais etaps. No mūsējiem ne viens vien kāpa uz goda pjedestāla.

 

Šajās sacensībās startēja 26 OK "Azimuts" pārstāvji. Rezultāti ir iepriecinoši, jo pavisam ir izcīnītas12 medaļas, no tām 11 azimutiešiem un viena valcēnietim Ērikam Ūdrim.

 

Daudzi mūsējie arī palika uzreiz aiz labāko trijnieka. Pašus sportistus tas priecē, jo OK "Azimuts" komanda šīs nedēļas nogalē dosies uz Latvijas čempionātu Ventspilī, kur sacentīsies tieši vidējā distancē, kā arī stafetē.

 

Dalībniekiem nepieciešama izturībaSacensības norisinājās skuju koku mežā, ar lielas formas reljefu, regulāru ceļu un stigu tīklu. Orientieristiem caurejamība Gulbenes novada mežos bija no ļoti labas līdz vidējai. "Distances bija plānotas tā, lai vairākas reizes būtu jāšķērso kalns, līdz ar to tās veikšana no dalībniekiem prasīja labu izturību," saka sacensību dalībnieks Māris Stabiņš.

 

Uzvara - viena pēc otrasDubultprieks S8 grupā bija "Azimuta" meitenēm. Uzvarēja Agnija Caune, bet otrā - Zanda Stabiņa. Turpat netālu no abām orientieristēm S8 grupā bija arī Dārta Cīrule, kura finišēja ceturtā.

 

Kārtējie panākumi Latvijas kausa etapos bija S10 grupas dalībniecei Elīnai Skopānei un S12 Anetei Čamai. Viņām abām otrā vieta. S12 grupā pēc vasaras brīvdienām labs starts arī Montai Veronikai Meijerei. M. Stabiņš stāsta, ka pēc trešā kontrolpunkta viņa bija pat apsteigusi A. Čamu. Tomēr kļūda, skrienot uz ceturto kontrolpunktu, viņu nobīdīja uz sesto vietu.

 

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa "Azimuta" dāmas - S45 Gunta Dudele un S40 Vita Cīrule. Šajā grupā 4. Aiva Skopāne un 5. Videga Gaigala.

 

Elites grupā vīriešiem Artūrs Pauliņš 6,2 kilometrus garajā distancē (ar 18 kontrolpunktiem) uzrādīja vienādu rezultātu ar Arti Ločmeli no Burkānciema. Abiem dalīta otrā vieta. Šoreiz A. Pauliņu pārspēja Renārs Roze no OK "Ogre".

 

V8 grupā 3. Klāvs Ozoliņš. Viens no labākajiem šāgada startiem arī V12 grupas puišiem Nikam Ramanim un Matīsam Slikšjānim, viņi 20 dalībnieku konkurencē finišēja attiecīgi otrajā un ceturtajā vietā. "Azimuta" V10 grupas līderis Ilgvars Caune otrajā kontrolpunktā bija savas grupas vadībā, diemžēl viņam nepaveicās nākošā kontrolpunkta meklējumos un finišā tikai desmitā vieta.

 

No V14 grupas puišiem labākais rezultāts no mūsējiem ir Valdemāram Nullem - 8. vieta.Kārtējais labais starts ir Edgaram Spirido. V16 grupā viņš ceturtais. V18 grupas orientieristiem Artūram Gulbim, Jānim Nullem un Ventam Lupkinam atiecīgi 7., 11., un 12. vieta. M. Stabiņš piebilst, ka rezultāti šajā grupā ir ļoti blīvi, tāpēc jācer uz puišu veiksmīgu startu Latvijas čempionāta stafetē.

 

Labi panākumi ir arī "Azimuta" vīriešiem. V35 2. Guntis Zīvers, pirmā uzvara Latvijas kausa etapā Jānim Nullem, bet M. Stabiņš šajā grupā noslēdza olimpisko sešnieku. V45 grupā 3. vieta valcēnietim Ērikam Ūdrim, bet 13. Aigaram Savickim.

Sports