Tituli BMX sportistiem Vinetai Pētersonei un Kristapam Ozoliņam

Nīderlandes pilsētā Hāksbergenā tika aizvadīts 2011. gada Eiropas BMX čempionāts, kurā augstākos panākumus no Smiltenes un Valkas BMX kluba izcīnīja Vineta Pētersone, kļūstot par četrkārtējo Eiropas čempioni, un Kristaps Ozoliņš, izcīnot vicečempiona titulu Krūzeros. Augstvērtīgu sniegumu trasē demonstrēja Jānis Ērglis, apliecinot, ka savā vecuma grupā ir viens no vadošajiem Eiropā.

Eiropas čempionāta pirmajā dienā Valkas BMX kluba "Alko" sportists Kristaps Ozoliņš Cr17 līdz 19 gadu vecuma grupā izcīnīja 2. vietu. Valcēnietim mazliet pietrūka līdz čempiontitulam, tāpēc par visiem simts procentiem Ozoliņš ar savu sniegumu nav apmierināts.

"Tomēr kopumā uzskatu, ka čempionāts noritēja veiksmīgi. Šīs dienas atpūtos, bet tagad jāgatavojas sezonas galvenajām sacensībām - Pasaules BMX čempionātam. Pirms tam gan dosimies uz sacensībām Valmierā," stāsta vicečempions.

Čempionāta otrajā dienā augstvērtīgu sniegumu 12 gadus veco meiteņu grupā demonstrēja Smiltenes BMX kluba "Silvas ziķeri" braucēja Vineta Pētersone, kura bija ātrākā gan priekšbraucienos, gan finālā. Padsmit meiteņu konkurencē viņa izcīnīja uzvaru.

"Silvas ziķeru" valdes priekšsēdētājs un treneris Ģirts Kātiņš lielas cerības lika uz četrkārtējo Latvijas čempionu Jāni Ērgli, tomēr viens sīkums izšķīra visu. "Priekšbraucienos Jānis pierādīja, ka Eiropā ir viens no līderiem. Viņam bija viss, lai uzvarētu.

Priekšbraucienos Jānis aizbrauca visiem pa priekšu un ieguva tādu atrāvienu, kāda pat Latvijā nebija. Tas nozīmē, ka bijām sagatavojušies pareizi, bet pirmais signāls parādījās treniņos - izklipsējās kāja. Uzreiz nopirkām jaunus asmenīšus.

Teicu, ka jāmaina, bet Jānis nepiekrita, jo domāja, ka tā ir tikai sagadīšanās. Kā sākās sacensības, pirmajā virāžā Jānis sadzina visus, bet blakus viens sportists slīdēja ārā no trases un tas nedaudz izsita no ritma, līdz ar to pazaudēja ātrumu un pietrūka viena vieta līdz iekļūšanai finālā," stāsta treneris.

Jāpiebilst, ka Elites klases braucējam Edžum Treimanim gadījās līdzīgi, taču viņš asmeņus nomainīja un viss bija kārtībā. Ērglis ir izpildījis pusi no sezonas plāna un šobrīd tāpat kā citi labākie BMX braucēji gatavojas Pasaules čempionātam.

Pārējo rezultāti: B11 grupā ½ finālā 8. vieta Arnijam Kuratņikam, B12 ¼ finālā palika Elvis Kristiāns Šmulāns, B13 konkurencē ½ finālā izkrita Kārlis Brikmanis, bet M17-19 grupā jau no 1/8 fināla izkrita Kristaps Leosks. Jāpiebilst, ka čempionāta trešajā dienā Ozoliņš izcīnīja 3. vietu.

Savukārt smilteniete "Tālavas" braucēja Sandra Aleksejeva Eiropas čempionāta 11. posmā ieguva ½ finālā 8. vietu, bet 12. posmā ½ finālā 7. pozīciju.

Sports