Toms Knostenbergs veiksmīgākais no bijušā Valkas rajona

Svētdien Cēsīs tika aizvadīts trešais posms SEB Latvijas čempionātā kalnu divriteņu maratonā, kurā uzvaru sporta klases absolūtajā vērtējumā negaidīti izcīnīja "Alpha Baltic/Unitymarathons.com" komandas riteņbraucējs Andris Vosekalns, bet no bijušā Valkas rajona sportistiem ātrākais izrādījās smiltenietis Toms Knostenbergs no "Trek -Philips -Sport 2000" komandas, kuram 22. vieta.

Svētdien Cēsis jau otro reizi šajā sezonā uzņēma SEB Latvijas čempionāta kalnu divriteņu maratona posmu. Trešajā posmā uz starta četros dažādos braucienos kopumā izgāja 2059 riteņbraucēji no Latviajs, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Lauvas tiesa no dalībniekiem startēja tautas klasē, kur spēkus samēroja 1654 dalībnieki. Sacensību organizatori dalībniekiem bija sagatavojuši 67 kilometru garo sporta klases distanci un 35 kilometru garo distanci, kurā startēja tautas klases un veselības brauciena dalībnieki. Tāpat savas sacensības aizvadīja bērni, kuriem distance veda Cēsu pils kalnā. Prestižākajā sporta klasē, kur uz starta izgāja vairāk kā 200 dalībnieki, par uzvarētāju visai negaidīti kļuva 19 gadus vecais alūksnietis Andris Vosekalns no "Alpha Baltic/Unitymarathons.com" vienības. Vosekalns 67 kilometru garo distanci veica 2 stundās 16 minūtēs 33 sekundēs, par 11 sekundēm apsteidzot mājinieku Ivaru Prokefjevu ("Rietumu -Delfin" komanda). Trešajā vietā, posma uzvarētājam zaudējot 1 minūti un 19 sekundes, ierindojās Prokofjeva komandas biedrs no "Rietumu -Delfin" komandas Matīss Preimanis.

Sieviešu konkurencē nepārspēta palika Lelde Ardava no "Rietumu -Delfin" vienības, kura par 6 minūtēm un 24 sekundēm apsteidza savu titulētāko komandas biedreni Ivandu Eiduku. Trešajā vietā ierindojās Dana Rožlapa ("Fisherteam.lv/ Sport 2000"), kura Ardavai zaudēja vairāk kā 14 minūtes.

Komandu vērtējumā sporta klasē uzvarēja "Rietumu -Delfin", otrajā vietā atstājot Knnostenberga pārstāvēto "Trek -Philips -Sport 2000". "Smiltenes" komanda, kuras sastāvā startēja Guntars Baranovskis, Agnis Apse, Andrejs Iļjenko, Reinis Markss, Jānis Roskošs un Aigars Krasts 26 vien`ibu konkurencē ierindojās desmitajā vietā. No bijušā Valkas rajona sportistiem absolūtajā vērtējumā visaugstāko rezultātu sasniedza 21 gadu vecais smiltenietis Toms Knostenbergs no "Trek -Philips -Sport 2000" komandas, kurš finiša līniju šķērsoja 22. vietā, Vosekalnam zaudējot 8 minūtes un 21 sekundi. Sarunā ar Ziemeļlatvija.lv Knostenbergs pēc finiša sacīja, ka nav izdevies nobraukt kā pašam gribējies.

Problēmas smiltenietim sagādāja riepu izvēle, jo sinoptiķi svētdien solīja spēcīgu lietu, kā rezultātā tika izmantotas riepas, kas paredzētas dubļainam laikam ar lielu protektoru, tomēr notika gluži pretējais, jo sacensību laikā spīdēja saule, kā rezultātā trase bija sausa. Vērtējot trasi, Knostenbergs sacīja, ka tajā bijuši daudz kāpumu un daži interesanti nobraucieni, tomēr kā gandrīz visos "SEB MTB" posmos bija arī daudz grants ceļu un ātru posmu. Uzvaru V -45 grupā izcīnīja cits Smiltenes novada riteņbraucējs Jānis Rezins seniors no "ZZK" komandas, kurš tuvāko sekotāju Aivaru Bogdanovu no Priekuļiem apsteidza par vairāk kā astoņām minūtēm. Absolūtajā vērtējumā Rezinam senioram 43. vieta. Vēl labāko piecdesmitniekā no bijušā Valkas rajona sportistiem iekļuva Agnis Apse ("Smiltenes" komanda), kuram 47. vietā absolūtajā vērtējumā un piektā vieta V -40 grupā.

Savās vecuma grupās labāko desmitniekā ierindojās Jānis Roskošs ("Smiltene"), kuram devītā vieta V -35 grupā un Guntis Viļums (7. vieta V -50 grupā). Diemžēl kritienu sacensībās piedzīvoja smiltenietis Ingus Eislers ("Alpha Baltic/ Unitymarathon.com"), kurš kritiena brīdī atradās vadošajā grupā. Finišu Eislers sasniedza 60. vietā, elites grupā ieņemot 37. vietu. Sporta klases kopvērtējumā pēc trijiem posmiem vadību saglabā Eislera komandas biedrs Erki Putseps, bet no bijušā Valaks rajona riteņbraucējiem visaugstāk atrodas Toms Knostenbergs, kurš ieņem devīto vietu. Ingus Eislers atrodas 23, bet Jānis Rezins seniors 26. vietā.

Tautas klasē par posma uzvarētāju kļuva cēsinieks Arnis Pētersons no ("ZZK Cēsis SEB") komandas, bet no bijušā Valkas rajona sportistiem augstāko rezultātu uzrādīja Jānis Purmalis no "Kaivo -Vudlande" komandas, kurš ieņēma 15. vietu absolūtajā vērtējumā, bet TM grupā ierindojās 12. vietā. Labāko desmitniekā savās vecuma grupās ierindojās "4 sekundes" komandas dalībniece Laura Smukule, kurai devītā vieta TW grupā, bet augsto trešo vietu TM -50 grupā izcīnīja Igors Balandiņš (Smiltene).

Komandu vērtējumā "Kaivo -Vudlande" izcīnīja 15. vietu, bet "4 sekundes" ierindojās 43. vietā. Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties portālā www.velo.lv. SEB Latvijas čempionāta kalnu divriteņiem ceturtais posms norisnāsies Kuldīgā 10. jūlijā.