„Trek –Philips” MTB maratona trešajā posmā Smiltenes riteņbraucēji izcīna septiņas godalgas

Svētdien Apē norisinājās „Trek -Philips" MTB maratona trešais posms, kurā uzvaru 55 kilometru garās distances absolūtajā vērtējumā izcīnīja „Rietumu -Delfin" komandas riteņbraucējs Dmitrijs Sorokins, bet no Smiltenes novada riteņbraucējiem ātrākais bija Agnis Apse, kuram 17. vieta.

Jau piekto gadu Ape bija kļuvusi par mājvietu „Trek -Philips" MTB maratonam posmam un „Vaidavas kausam" maratonā. Sacensību organizatori dalībniekiem bija sagatavojuši divas dažāda garuma distances - 55 kilometru garo „Trek -Philips" maratonu un 25 kilometru garo „Sport 2000" pusmaratonu. Tāpat savas sacensības Apes moto trases apkārtnē aizvadīja arī bērni. Kopumā svētdien uz starta izgāja vairāk nekā 400 riteņbraucēju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Beļģijas.

55 kilometru garajā „Trek -Philips" maratona distancē par posma uzvarētāju absolūtajā vērtējumā kļuva „Rietumu -Delfin" komandas sportists Dmitrijs Sorokins, kuram šī bija jau trešā uzvara šajā sacensību seriālā. Sorokins 55 kilometru garo distanci veica 2 stundās 8 minūtēs un 21 sekundē, par 1 minūti un 10 sekundēm apsteidzot Oļegu Meļehu no „Trek -Philips -Sport 2000" vienības. Trešajā vietā absolūtajā vērtējumā ierindojās Sorokina komandas biedrs Matīss Preimanis, uzvarētājam zaudējot 1 minūti un 35 sekundes.

Liela intriga bija sieviešu vērtējumā, kur par uzvaru sacentās divas šobrīd labākās Latvijas riteņbraucējas Lelde Ardava un Ivanda Eiduka. (abas no „Rietumu -Delfin" komandas.) Vēl pēdējos distances metros Ardava un Eiduka atradās blakus, tomēr finišā par nieka piecām sekundes desmitdaļām uzvaru izrāva Ardava, tādējādi tiekot pie otrās uzvaras „Trek -Philips" maratonos. Trešajā vietā sieviešu konkurencē ierindojās Dana Rožlapa, kura no Ardavas atpalika par nepilnām 15 minūtēm.

Sacensībās ar panākumiem startēja arī virkne Smiltenes novada riteņbraucēju. V 40 grupā otro vietu izcīnīja „Kaivo -Vudlande" komandas riteņbraucējs Agnis Apse, kurš distanci veica 2 stundās 17 minūtēs un 36 sekundēs, par piecām minūtēm piekāpjoties ilgadējam Latvijas biatlona izlases līderim Ilmāram Bricim („ZZK" komanda). Absolūtajā vērtējumā Apsem šoreiz 17. vieta. Vēl vienu otro vietu V 50 grupā no smilteniešiem spēja izcīnīt Guntis Viļums („Smiltenes" komanda), kurš par vairāk nekā 13 minūtēm bija spiests atzīt gados krietni jaunākā Viestura Kazaiņa („Trek -Philips -Sport 2000" komanda) pārākumu.

Jāuzteic arī Jānis Brakovskis juniors un Jānis Roskošs, kuri attiecīgi U -23 un V 30 grupās spēja izcīnīt ceturto un piekto vietu. Diemžēl neveiksmīgs Apes posms izrādījās līdzšenējam U -23 grupas līderim Tomam Knostenbergam, kurš finišu sasniedza vien 40 minūtes aiz sacensību uzvarētāja, savā grupā ieņemot devīto vietu.

„Sport 2000" pusmaratonā jauniešu konkurencē augsto otro un trešo vieu izcīnīja „4 sekundes" komandas Smiltenes riteņbraucējas Rūta Brakovska un Nelda Dinga. Brakovska savas grupas uzvarētājai Mari Līsai no Igaunijas zaudēja astoņas, bet Dinga 22 minūtes. V 12 grupā zēniem otro vietu izcīnīja cits „4 Sekundes" komandas pārstāvis Matīss Velps, bet ceturtajā vietā ierindojās Velpa komandas biedrs Ivo Šnē. Visbeidzot V -14 grupā augsto trešo vietu izcīnīja vēl viens „4 Sekundes" komandas riteņbraucējs Agnis Sirmais.

Nākamais „Trek -Philips" MTB maratona posms norisināsies 3. jūlijā Talsos, bet jau šajā nedēļas nogalē Cēsīs tiks aizvadīts trešais posms SEB Latvijas čempionātam kalnu divriteņu maratonā.