Triatlons: “Ziemeļlatvijas” dalībniekam zelts

Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās Latvijas čempionāts ziemas triatlonā. Lieliskos laika apstākļos sev atbilstošās distancēs devās gan sportisti ar olimpisko spēļu pieredzi, gan sportiski cilvēki, kas vēlējās pārbaudīt sevi, pierādīt savu varēšanu, tostarp arī Valkas un Smiltenes novada sportisti.

Ziemas triatlonā iekļautie sporta veidi ir skriešana, riteņbraukšana, slēpošana. Gluži tāpat kā vasarā, vien peldēšanu ir aizstājusi slēpošana. Šādas sacensības Latvijā notika pirmo reizi, tāpēc dalībniekiem nebija īstas skaidrības, kā visizdevīgāk mainīt apavus, kādu velosipēdu izvēlēties braukšanai ziemā. Pavisam sacensībās dažādās vecuma grupās piedalījās apmēram 200 dalībnieku.

Par pirmo Latvijas triatlona čempionu V60 grupā kļuva valcēnietis Andris Dainis (1:01:22,55) no komandas "Ziemeļlatvija". Viņa komandas biedrs Andrejs Iļjenko (1:23:02,05) V40 grupā izcīnīja 10. vietu. Savukārt smiltenietis Vairis Krauklis (1:48:35,05) V50 vecuma grupā ir 14. vietā.

A. Daiņa vecuma grupā par uzvaru cīnījās septiņi konkurenti. "Viegli nebija. Visu laiku jādarbojas stipri paaugstināta pulsa režīmā. Trase bija labi sagatavota, taču ar velosipēdu braukt pa ledainu ceļu nav joka lieta," komentē A. Dainis. Šo sacensību uzvarētāji absolūtajā vērtējumā dosies uz Eiropas čempionātu Zviedrijā.

Sports