Trīs medaļas Latvijas čempionātā

Pagājušajās brīvdienās Jūrmalā norisinājās Spices skrituļslidošanas maratons, kas neapšaubāmi ir lielākais skrituļslidošanas pasākums Latvijā. Tajā piedalījās arī trīs sportisti no Valkas.

Vienlaikus ar starptautiskajām sacensībām, kurās piedalījās daudzu valstu stiprākie rolleristi, tostarp arī divi šveicieši, kuri ir pasaules labāko trijniekā, notika Latvijas čempionāts, un tieši šajā vērtējumā visi trīs valcēnieši atgriezās mājup ar medaļām. V40 grupā Ainārs Mazurs izcīnīja sudraba medaļu, bet Vladimiram Makatunenam bronza.

Tiesa, abi sportisti nav īsti apmierināti ar šīm vietām, jo varēja šajā vecuma grupā panākt dubultuzvaru. "Mūždien mums kaut kā pietrūkst. Šoreiz pietrūka veiksmes. Kamēr viens uz otru skatījāmies, tikmēr no aizmugures izšāvās trešais braucējs un mēs palikām ar garu degunu," komentē Ainārs. Viņš atzīst, ka izcīnītā medaļa nedod gaidīto prieku, bet ir viela pārdomām.

Sportists alkst revanša, kas būs iespējams jau nākamsvētdien Tartu maratonā, jo tur piedalīsies arī šo sacensību V40 uzvarētājs. Ainārs un Vladimirs priecājas par Ilmāra Zaļā panākumu, kurš startēja V50 grupā.

Šajās sacensībās nav vecāku sportistu grupas. Jāpiebilst, ka Ilmāram pēc mēneša būs 70, tātad nākas sacensties ar gandrīz 20 gadus jaunākiem braucējiem. Neraugoties uz to, Ilmārs ļoti sīvā cīņā izcīnīja 2. vietu gan starptautiskajās sacensībās, gan Latvijas čempionātā, pārvedot mājās divas sudraba medaļas.

"Sacensību organizācija bija ļoti labā līmenī, taču ceļa kvalitāte - slikta. Asfalts uzburbis, uz tā ielāpi, traucēja kanalizācijas vāki. Kājas drebināja tā, ka tām līdzi vibrēja pat žoklis. Pēc tāda brauciena masieris kājām nebija nepieciešams," ironizē Ilmārs.

Valcēnieši runājās ar vienu no vadošajiem Latvijas skrituļslidošanas speciālistiem Helmutu Silovu. Viņš atzina valcēniešu labo fizisko sagatavotību, taču norādīja, ka pietrūkst tehniskās varēšanas. Treneris piedāvāja ierasties Valkā, lai puišiem palīdzētu apgūt labāku treniņu metodiku.

Sports