U-10 grupā Smiltenes sporta skolas futbolisti valstī – trešie labākie 9

U -10 grupā Smiltenes futbolisti nostājas līdzās "Liepājas metalurgam"

Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) futbolisti šosezon sekmīgi startēja "Nordea" Latvijas jaunatnes čempionātā. Trijās vecuma grupās smiltenieši iekļuva finālsacensībās, turklāt 1998. gadā dzimušie zēni spēlēs par 1. - 4. vietu izcīnīja bronzu U - 10 grupā.

 

Šajā komandā spēlējošie puikas atkārtoja pērnā gada panākumu, kad bija trešā labākā komanda valstī U- 9 grupā.

 

"Ja pirms gada skeptiķi varbūt teica, ka tā ir mirkļa veiksme jeb, kā tautā saka, cūcene, tad tā vairs nevar teikt par divus gadus atkārtotu panākumu," priecājas komandas treneris Andis Rozītis. "Ir skaidrs, ka puikas nopelnījuši augsto vietu ar cītīgu darbu treniņos, meistarību un nopietnu attieksmi."

 

Turklāt šosezon "'Nordea" čempionāta finālsacensībās iekļuva Smiltenes BJSS trīs komandas (pērn - divas). Tas apliecina vēl lielāku progresu Smiltenes bērnu un jauniešu futbolā.

 

Latvijas jaunatnes čempionātu rīko Latvijas Futbola federācija, bet vada Jaunatnes futbola līga."Nordea" finālsacensībās šosezon iekļuva arī 1999. gadā un 1997. gadā dzimušo Smiltenes puiku komandas. Abas izcīnīja 6. vietu.

 

Augstāko rezultātu - 3. vietu - ieguva 1998. gadā dzimušie Smiltenes BJSS futbolisti U - 10 grupā. Lai līdz tam nonāktu, viņi Liepājā finālsacensībās izspēlēja sešus mačus. Pirmajā dienā pusfinālā smilteniešu pretinieki bija komandas "JFS Skonto" (Rīga) - pērnā gada čempioni savā grupā - un "FB Gulbene 2005".

 

Komandu "JFS Skonto" smiltenieši uzvarēja pārliecinoši, ar rezultātu 2:0. Otrajā puslaikā rīdzinieki pat gandrīz netika pāri centra līnijai. "Spēle bija ļoti nopietna," stāsta A. Rozītis, "par ko liecināja "Skonto" futbolistu vecāku reakcija. Pēc spēles tā izpaudās neglīti, jo viņi centās fiziski ietekmēt tiesnesi. Tāpēc nākamajā dienā spēles ar "Skonto" vēroja apsargi."

 

Spēli ar sacensību debitantiem Gulbenes puikām aizvadīja komandas "Smiltenes BJSS" otrais sastāvs un uzveica pretiniekus ar rezultātu 4:1.

 

Nākamajā dienā smilteniešiem laukumā pretī stājās komanda "FS Daugava" (Rīga). "Smiltenes BJSS" to uzveica ar rezultātu 3:1 un ieguva tiesības spēlēt par 1. - 4. vietu. Savukārt nākamā dienas spēle pret komandu "SK Liepājas metalurgs 2" jau bija sacīkstes par medaļām. Smiltenieši zaudēja ar rezultātu 1:2.

 

Nākamajā dienā spēlēs par 1. - 4. vietu komanda "Smiltenes BJSS" zaudēja komandai "SK Liepājas metalurgs 1" (0:3), bet mačā par bronzu uzvarēja komandu no Rīgas "JDFS Alberts" ar rezultātu 4:2. Otrā puslaika sākumā smiltenieši bija vadībā ar 4:0. Treneris ļāva spēlēt arī otrajam sastāvam, un viņi uzvaru nosargāja.

 

 

A. Rozītis uzskata, ka Smiltenes puikas, izcīnot 3. vietu, nespēlē futbolu sliktāk par vienaudžiem no abām "Liepājas metalurga" komandām, bet gan ir nostājušies viņiem blakus.

 

"Puikas ir malači, jo lielākā daļa spēlēja arī 1997. gadā dzimušo zēnu komandā un viņiem sezona bija ļoti gara," savus audzēkņus uzteic treneris. Viņš uzsver, ka Smiltenes bērnu un jaunatnes futbolam šī ir veiksmīga sezona, jo komandas uzvarējušas vairākos starptautiskos turnīros Lietuvā, Igaunijā, Somijā un Ukrainā.

 

"Paldies bērnu vārdā viņu vecākiem, jo šajā sezonā lielāko finansiālo smagumu vecāki iznesa uz saviem pleciem. Paldies arī Smiltenes bērnu un jaunatnes futbola sponsoriem Gvido Smiltiņam ("Sacco"), Gvido Ķikānam ("Viva Sport") un Jānim Kandelim ("Hyva Baltic"), kā arī Smiltenes pilsētas domei, sporta skolai un sporta centram," pateicas A. Rozītis.

 

 

Ar jauno futbolistu panākumiem viņš apsveic visus futbola spēles entuziastus un veterānus. "Panākumi rāda, ka Smiltenē futbols ir uz pareizā ceļa. Nevajadzētu nokārt galvas par to, ka pieaugušo komanda "Abuls" valstī pirmajā līgā ir pēdējā vietā, jo jau nākamajā gadā vajadzētu just uzlabojumus," cer A. Rozītis.

Komentāri 9

Yes

Jā - iespaidīgi!!! Super džeki!!! Ar šiem mazās Smiltenes puišiem jaunatnes futbolā tagad pamatīgi rēķinās tādas Latvijas futbola ''lielvaras'' kā Liepāja, Rīga, Daugavpils, Jūrmala utt., un tas pateicoties jums puiši ar treneri A.Rozīti priekšgalā!!! Tā tik turpināt !!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 10:47

F

Tas ko sasnieguši jaunie smiltenieši un viņu treneri tiešām ir ievērojams sasniegums.Futbolu un sportu saprotošie zina ko tas nozīmē.Malači puiši ,treneri un paldies atbalstītājiem!...Būs pēc dažiem gadiem arī sakarīga pieaugušo komanda...

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 14:27

skats no tuvuma

Varu tikai apstiprināt, ka 1) sasniegums/i ir augstu vērtējams, jo citas komandas arī ļoti vēlas būt pirmajā 3-niekā vai 6-niekā; 2)ieguldīts ir nesavtīgs un mērķtiecīgs darbs no trenera puses; 3)puikas cītīgi trenējās Smiltenē un sacensību pieredzes apgūšanai veltījuši neskaitāmas brīvdienas, kad ērtāk ir saldi pagulēt; 4) vecāki ir atbalstījuši puikas ne tik spožās spēlēs un sarūgtinājuma brīžos, un priecājušies kopā par panākumiem. Sadarbībā ir spēks!

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 16:13

urā

A cik te un ko ir palidzejis gudrais G.Markss?

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 19:25

smiltenietis

tas urā- nesaprotu kāds sakars G.Marksam ar futbolu? "urā" laikam maz ko saprot no sporta..........

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 19:42

urā vinsh nemaca futbolu bet laikam vieglatletiku..........................

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 21:00

raitis

lielais pateicības raksts jaunu laikam mazuļu tētiem un mammām , cik zinu tad tas nau viegli vinnēt speciālās futbola skolas , bet nu pa pakaļu ir dabūjuši slavenības no Smilteniešiem , puikiņas rauj kā traki nu varu teikt ko zinu -tad šitajā lietā lielu izturību Eduarda tētim:)))))))

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 21:55

kātad

Nu šie puiši rullē!!! Kur vēl labāka reklāma Smiltenei, gan Latvijā, gan ārpus tās...!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.07 17:34

bumba

Tikai neaizmirstiet, ka noturēties līmenī ir grūtāk nekā sasniegt augstu līmeni, tāpēc nekļūstiet lecīgi un turpiniet trenēties!

pirms 12 gadiem, 2008.09.09 08:23

Sports