Ugunsdzēsēji atzīmē profesionālos svētkus un gaida viesus

Šodien, kad Ugunsdzēsība Latvijā svin 146. dzimšanas dienu un pirmo reizi oficiāli tiek atzīmēta Ugunsdzēsēju glābēju diena, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests rīko atvērto durvju dienu un aicina ciemos visus interesentus. Pie sevis viesus gaida arī glābēji Valkā, Smiltenē un Strenčos.

"Mēs viesus gaidām no pulksten 11 līdz 15. Šajā laikā ikviens var apskatīt tehniku un glābēju ekipējumu. Parasti interesentiem visvairāk jautājumu rodas, aplūkojot tehniku. Tad arī nepiespiestā veidā varam izklāstīt dažādus glābšanas darbu aspektus," stāsta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas inspektors Aigars Pulle.

Smiltenes postenī situācija ir sarežģītāka, jo maiņā strādā tikai divi cilvēki. Smiltenes posteņa vecākais inspektors Jānis Šepters "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka apmeklētāji ir gaidīti visu dienu, taču, ja to būs ļoti daudz, nevar garantēt, ka viņiem būs ļauts izložņāt pa automašīnām, pasēdēt pie stūres un veltīt daudz laika stāstiem. Viss būs atkarīgs no situācijas, jo apmeklētājiem būs pieejams tikai viens darbinieks.

Arī Strenču postenī interesenti ir gaidīti visas darba dienas garumā. Posteņa komandieris Aleksejs Jefimovs ir gatavs izrādīt visu, kas postenī ir, un sniegt atbildes uz visiem apmeklētāju jautājumiem.

Savā vidē profesionālos svētkus Valkas, Smiltenes un Strenču glābēji nosvinēja piektdien ar sacensībām pie Zāģezera Valkā. Bija ieradusies arī glābēju komanda no kaimiņiem Valgā. Glābēju sacensības allaž ir aizraujošas un vizuāli interesantas. Vīri pārvar dažādus šķēršļus un cīnās par sekundēm.

Šoreiz visātrāk distanci izdevās veikt Valkas daļas 2. vadam. Komandā startēja Edgars Limans, Jānis Kruška, Ivars Stahovskis, Juris Daņilovs un Kristaps Ozoliņš.

2. vietā Valkas daļas 1. vads Panākumu kaldināja Gints Pelčers, Reinis Bukšs, Aivis Klaips, Intars Eglīte un Kaspars Elziņš.

Nosacīto bronzu ieguva Strenču postenis - Uģis Ozols, Alans Zuza, Aleksandrs Jefimovs, Ilmārs Lucko un Andris Lāns.

Pavisam sacensībās piedalījās astoņas komandas. Šī nu bija tā reize, kad pilnā apmērā var parādīt komandas saskaņotību, fizisko spēku un treniņos gūtās iemaņas. Vīriem patīk. Pēc tam notika kopēja šašliku cepšana un brīvā atmosfērā pārrunātas gan profesionālas, gan sadzīves lietas.

 

Sports