Uz Čehiju uzkrāt pieredzi 2

Pēc uzvaras pirmās dienas sacensībās Kristapu Ozoliņu diskvalificēja, jo neesot pareizs sānu numura formāts un nav saredzams cipars

Uz Čehijā notiekošā Eiropas BMX čempionāta 3. un 4. posmu devās Valkas "Alko" treneris, braucējs Kristaps Ozoliņš un Emīls Pauders, kuram šīs bija pirmās Eiropas līmeņa sacīkstes. Valcēnieši nu jau Eiropas 2012. gada sezonas sacīkstēs startēja, lai uzkrātu pieredzi, ko šobrīd Latvijā nav iespējams izdarīt. 

Čehijā kopā ar sportistiem bija arī kluba prezidents Ritvars Ozoliņš, kurš abus atbalstīja un juta līdzi trasē notiekošajam. Kā vēstīts bmxrace.lv, Latviju šajās sacensībās pārstāvēja vairāk nekā divdesmit braucēju, kuri startēja gan čempionāta, gan challenge grupās.

Valkas BMX braucēji izmantoja iespēju pagarināt savu sezonu, kad Latvijā tā jau beigusies. Sacīkstes izvērtās citādākas, nekā tās sākotnēji bija plānotas. Ozoliņam vairāk nācās cīnīties ar smago trasi un sliktajiem laikapstākļiem, ne konkurentiem. Treniņus sportisti aizvadīja kā ierasts, bet, kad cīņas trasē uzsāka challenge grupas dalībnieki, arī Ozoliņš, laikapstākļi nelutināja. Spēcīgās lietusgāzes nebija šķērslis, lai Ozoliņš gūtu uzvaru M25+ grupā.

Prieks izrādījās īss. Grupas uzvarētājs no čempionāta pirmās dienas sacīkstēm tika diskvalificēts. "Starptautiskās BMX riteņbraukšanas federācijas prezidents pateica, ka man nav pareizs sānu numura formāts. Dubļos ritenis bija nošķiests un nevarējis saskatīt numuru. Iepriekš oficiāla brīdinājuma man nebija, vienīgi aizrādījums par to, ka jānotīra rāmis, to arī izdarīju. Izteicu protestu, bet tas netika ņemts vērā," komentē "Alko" sportists.

Viņš daudz nebēdā, jo psiholoģiski viss ir kārtībā. Savu sniegumu viņam ar vēl lielāku pašatdevi izdevās atkārtot nākamajā dienā, gūstot uzvaru. Lai gan otrās dienas sacensības noritēja bez starpgadījumiem, Ozoliņš atzīst: "Īsti neizprotu, kāpēc viņi tā rīkojās. Tā savā ziņā ir mācība, kas liek aizdomāties, ka šādas situācijas var gadīties arī turpmāk. Sportists izdara visu kā nākas, bet viņa viedoklis nemaz netiek ņemts vērā. Labi, ka šis nebija Eiropas čemionāta fināls vai pasaules gonka, kur rezultāts ir galvenais."

Neatsveramu pieredzi Čehijā guva M17/24 grupas sportists Pauders. "Šī bija viņa pirmā gonka Eiropā. Emīlu trenēju trīs gadus un teicu, ka tas kaut kad ir jāizdara, un šis ir labākais brīdis. Viņš pats ar savu sniegumu ir apmierināts, arī es no cilvēciskās puses domāju tāpat, bet kā treneris ne. Emīls pusfinālā ieguva piekto vietu. Konkurence bija sīva, bet viņš varēja tikt finālā," saka Paudera treneris.

Šobrīd Emīlam ir neliela atelpa no BMX, kamēr tiek sastādīta treniņprogramma, savukārt Ozoliņš uzsācis lēno sagatavošanu, kas attīsta muskulatūru. Pēc aptuveni divām trijām nedēļām viņam Rīgā sāksies fiziskās sagatavotības treniņi trenažieru zālē.

Komentāri 2

martins

chaleng - Santa , angļu valoda jāmācās!

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 11:54

Letiņš

Martin, paver nu pats ka labāk to angļu vārdnīcu vaļā. Netēlo gudrinieku, ja pašam anglenē knaps 4-nieks.....

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 16:02

Sports