Uzvarētāji ir noskaidroti, un “Ziemeļlatvijas” kausi pasniegti

Sestdien noslēdzās laikraksta "Ziemeļlatvija" kausa izcīņa šahā, kas ilga visa gada garumā. Šoreiz kauss tika mājiniekiem. To ieguva Andis Strumpe. Otrais - Inesis Budovskis, bet bronzas godalga Mārim Koopam.

 

Šī ir desmitā "Ziemeļlatvijas" kausa izcīņa, tātad pirmā nopietnā jubileja. Pirmo reizi uzvarētāja laurus plūca valmierietis Inesis Budovskis. Viņš bija labākais arī pērn.

 

Pavisam Valkas šaha kluba gada pasākumu kalendārā ir 13 sacensības, kurās var gūt ieskaiti "Ziemeļlatvijas" kausa izcīņā. Pirmais turnīrs parasti notiek Valmierā. Tā būs arī nākamgad - 4. janvārī Katajeva kausa izcīņa. No 13 turnīriem katram dalībniekam ieskaita septiņus veiksmīgākos.

 

Pavisam pasniedza piecus kausus - labākajiem trijiem un uzvarētājiem veterānu un skolēnu ieskaitē.

 

"Noslēguma turnīrā parasti ir mazāk dalībnieku. Tie, kuri savu rezultātu nevar nedz uzlabot, nedz noslīdēt uz zemāku vietu, parasti nepiedalās," skaidro turnīra organizators Vsevolods Dudzinskis. Tieši tāpēc šoreiz neredzējām ne I. Budovski, ne Māri Koopu.

 

 

"Ziemeļlatvijas" turnīrā šogad ir piedalījušies 73 šahisti no visas Vidzemes. Kuplākais dalībnieku skaits - vairāk par trijiem desmitiem - parasti ir pirmajā turnīrā Valmierā. Šogad visvairāk uzvaru - četras - ir izcīnījis Māris Koops.

 

 

Diemžēl viņam nepietiek noteikto turnīru skaita. Septiņas ieskaites ir tikai deviņiem dalībniekiem. Veterānu konkurencē šogad uzvarēja 75 gadus vecais valmierietis Anzelms Tamanis. Savukārt skolēnu sacensībā veiksmīgākais bija Niko Bodnieks.

 

Pēdējā kārtā aktīvi cīnījās Uldis Muižarājs. "Šahu spēlēju kopš padomju laikiem, kad dienēju armijā 1963. gadā. Man patīk šī spēle. Ja mācēsi uzvarēt šahā, tad arī dzīves problēmas būs vieglāk risināt," nešaubās Uldis.

 

 

Turnīra pēdējā kārtā viņš izcīnīja otro vietu, bet trešais bija Mārtiņš Gustsons. No ārzemniekiem turnīrā labākais ir Grigorijs Hodorkins no Valgas. Viņam piektā vieta. Sieviešu konkurencē pārliecinoši labākā bija Vera Mikijanska.

 

Andis Strumpe pēc turnīra noslēguma "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka šahs ir spēle šī vārda vislabākajā nozīmē. Andis To neuzskata par savu dzīvesveidu, bet par aizraušanos noteikti. Šahu viņš sācis spēlēt jau pirms skolas gaitu uzsākšanas, tātad pieredze krājusies nu jau vairāk nekā 30 gadu.

 

 

Jautāts, kur slēpjas šīs spēles bauda, Andis atbild, ka tas ir ļoti interesants komunikācijas veids ar partneriem un dialogs ar paša prātu. "Ziemeļlatvijas" mačos viņš uzvarēja pirmo reizi, taču otrās un trešās vietas kopvērtējumā bijušas arī agrāk.

 

Fotoreportāžu par "Ziemeļlatvijas" kausa izcīņas pēdējo kārtu skatiet šeit!

Sports