Valcēnieši trenējas regulāri un pacietīgi

Ne reizi vien nācies dzirdēt apgalvojumu, ka Valkā pastāv tikai daži sporta veidi, piemēram, futbols, florbols un šahs. Tomēr sacensību rezultāti un izcīnītās godalgas pierāda, ka ir vēl viens sporta veids - suņu nacionālā daudzcīņa.

30.augustā Alūksnē notika Vidzemes čempionāts suņu nacionālajā daudzcīņā, kur uzvaras laurus plūca komanda no Valkas. Sacensībās piedalījās arī smilteniete Zanda Pūre. Viņa gan kopvērtējumā godalgotu vietu neieguva. Pavisam Alūksnē startēja komandas no Limbažiem, Talsiem, Alūksnes, Tukuma, Valkas un Smiltenes.

 

Apskaužams cīņas sparsSacensības notika divās vecuma grupās. No 36 gadiem Iveta Karole ar vācu aitu suni Rendu individuālajā vērtējumā ieguva 1. vietu, bet Didzis Aumeisters ar jauktenīti Argo - 2. vietu. Savukārt vecuma grupā līdz 35 gadiem startēja Linda Sildare ar rotveleru Fēru."Linda godalgotu vietu neieguva, bet viņas cīņas spars ir apskaužams," uzslavē treneris J. Ķēbers.

 

Uzvarētāja I. Karole atzīst, ka Vidzemes čempionāts viņai un Rendai vienmēr bijis veiksmīgs. Pirms nozīmīgā starta Renda Rēzeknē piedalījās sacensībās suņu biatlonā, kurās sportistiem bija jāpārvar 10 kilometrus gara trase ar vairākiem šķēršļiem - divas reizes sunim bija jāaiztur figurants, šaušana ar pneimatisko šauteni, vairākas reizes jānes suns pāri grāvim, kurš pilns ar dubļiem, jāskrien augšā un lejā pa stāvām nogāzēm.

 

"Renda bija labā fiziskā formā. Viņu var uzskatīt par nopelniem bagātu veterāni, jo sunim ir jau deviņi gadi," stāsta I. Karole.

 

Aicina jaunus sportistusJ. Ķēbers atzīst, ka valcēnieši regulāri un neatlaidīgi trenējas, jo bez smaga darba nebūs rezultātu. Katru sestdienu pulksten 19.00 pilsētas Meliorācijas rajonā, kur atrodas iežogots suņu treniņu laukums, tiekas četri pieci sportisti ar saviem suņiem, lai izskrietu jau pierasto trasi ar visiem šķēršļiem.

 

 

Treneris aicina arī citus sportot gribētājus ar saviem suņiem nākt pulciņā. Galvenais nosacījums ir vēlme iemācīt savam četrkājainajam draugam izpildīt komandas, kā arī aktīvi un veselīgi pavadīt brīvo laiku, nevis lai suņa saimniekam būtu izcilas šķirnes suns.I. Karole atzīst, ka bez sava hobija vairs nespēj dzīvot. Kaut dižķibele ietekmējusi arī sacensību apmeklētību, tomēr sportisti negrasās atteikties no šī dzīvesveida.

 

 

Sports